Jakie są najważniejsze kryteria wyboru magazynu?

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru magazynu?

Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na przeprojektowanie istniejących obiektów, aby lepiej wykorzystać ich przestrzeń dzięki wykorzystaniu technologii automatyzacji i inteligentniejszego przechowywania zapasów. Niektórzy zdecydują się zbudować swój istniejący obiekt i powiększyć go, aby sprostać zwiększonym wymaganiom. Jeszcze inni decydują się zbudować całkowicie nowy magazyn, aby dostosować się do wzrostu swojej firmy. Podejmując decyzję o budowie zupełnie nowego obiektu, menedżerowie stają przed kolejnym pytaniem: w jakiej lokalizacji powinien zostać zbudowany dany obiekt. Jakie kryteria wyboru należy wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że wybiera się właściwe miejsce do swoich potrzeb logistycznych?

 

Aspekt pierwszy: wielkość firmy i jej zapotrzebowanie magazynowe

Firmy działające na skalę regionalną wymagają, aby magazyn był zlokalizowany na konkretnym obszarze, na przykład w obrębie danego województwa, aby zapewnić szybkość transportu towarów. W przypadku firm działających na skalę krajową zarówno hale produkcyjne (takie jak te http://www.gaj-stal.com/oferta/hale-produkcyjne.html), jak również magazyny firmy powinny znajdować się nieopodal ważnych tras i autostrad, aby usprawnić cały proces logistyczny i ułatwić dystrybucję produktów do poszczególnych rejonów kraju.

Aspekt drugi: wymagania dotyczące przechowywania konkretnego typu towaru

Specyfika niektórych towarów może narzucać konieczność dostosowania przestrzeni magazynowej spełniającej określone warunki przechowywania. Mogą być brane pod uwagę takie czynniki jak: określona wilgotność powietrza, temperatura, zabezpieczenie przed dostępem do światła słonecznego. Bardzo ważna jest możliwość zapewnienia dodatkowego ogrzewania zimą lub dobrej wentylacji latem. Specyficzne produkty mogą wymagać również odpowiedniej klimatyzacji. Jeżeli istotnych systemów nie ma od razu na stanie, warto zastanowić się, czy będzie jakikolwiek problem z ich instalacją w późniejszym czasie. Warto mieć na uwadze, że nieco inne warunki oferują hale namiotowe, inne zaś hale produkcyjne. Pierwszy typ można zamówić, wchodząc na stronę http://www.gaj-stal.com/oferta/hale-namiotowe.html. W przypadku niektórych towarów istotny może być również sposób ich składowania – w pionie lub poziomie.

 

Czytaj również: Hale namiotowe "szyte na miarę"

 

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru magazynu?

 

Aspekt trzeci: wyposażenie magazynu

Kluczowym czynnikiem doboru magazynu jest również to, czy jego konstrukcja i kubatura będą umożliwiały swobodne poruszanie się wózków widłowych i cięższego sprzętu. Dogodnym rozwiązaniem jest możliwość nabycia magazynu wraz z pełnym wyposażeniem, takim jak regały sięgające aż do sufitu, paletami oraz sprzętem ułatwiającym pakowanie produktów. Bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu obiektu jest także to, czy ma on dostatecznie szerokie drzwi, dogodny podjazd i rampę do rozładunku.

 

Czytaj również: Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Recykling miedzi Liczba postów: 856 Grupa: Budowa i re... Bardzo ciekawy temat. Ja od długiego czasu współpracuję z firmą www.zlompap.pl . Specjalizują się w sprzedaży i skupie złomu w Gdańsku. Gwarantują atrakcyjne ce...
  • zakup rusztowania Liczba postów: 150 Grupa: Firmy budow... A może jednak lepszą opcją okaże się wynajem takiego rusztowania, po co płacić za to i jeszcze zawsze za transport.
  • Impregnat do drewna SUPI SAUNA BENACH PROTECTION Liczba postów: 278 Grupa: Budowa i re...
  • Płyty drogowe Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o używane to niestety nie wiem. My zamawialiśmy z tej firmy płyty drogowe https://betblok.pl/plyty-drogowe-mon.htm l , dobre jakościowo i zbrojone
  • Profesjonalne wózki widłowe Liczba postów: 47 Grupa: Budowa i re... Ja także niedawno stałem przed wyborem odpowiedniego wózka widłowego. Ostatecznie zdecydowałem się na używany wózek spalinowy marki Nissan. Zamówiłem go od firm...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15994 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 366

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >