Kompletujemy dokumenty do wniosku o pozwolenie na budowę

Kompletujemy dokumenty do wniosku o pozwolenie na budowę

Samodzielne gromadzenie dokumentów, o które zostaniemy poproszeni podczas składania wniosku o pozwolenie na budowę, wymaga od wnioskodawcy wiele uwagi i czasu. By ułatwić sobie proces ich pozyskiwania, warto stosować się do kliku podstawowych zasad. Czytaj dalej

 

6 porad Anny Warchoł, architekt portalu Proadapt.pl, pomocnych podczas kompletowania dokumentacji do wniosku o pozwolenie na budowę

 

 

Czytaj również: Od projektu aż po dom


Pamiętajmy, że wniosek opozwolenie na budowę należyprzedłożyć w czterech kopiach.

Fot. Fotolia

 

Czytaj również: Jak samemu pomalować ściany?


  1. Gotowy projekt domu to nie wszystko. Aby przedłożone urzędowi dokumenty były kompletne, powinniśmy zlecić architektowi weryfikację, czy założenia uwzględnione w projekcie są spójne z wytycznymi Warunków Zabudowy dla wybranej przez nas działki. Jeżeli nie są, architekt powinien wprowadzić zmiany do projektu.

  2. W opracowaniu mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych pomoże nam uprawniony geodeta. Oczekiwanie na ten dokument wynosi średnio od 2 do 3 tygodni.

  3. Zanim wbijemy pierwszą łopatę, konieczne będzie spotkanie z geologiem, który dokona ekspertyzy geotechnicznej warunków gruntowo-wodnych. Na podstawie tych badań podejmuje się decyzję o rodzaju fundamentów – np. czy w przypadku podmokłego gruntu lepiej będzie zastosować izolację fundamentów czy może trzeba wyżej posadowić budynek.

  4. Jeżeli otrzymaliśmy informację, że teren pod budowę domu wymaga przeprowadzenia nadzoru archeologicznego, powinniśmy zlecić wykonanie specjalistycznych badań (dokumentacji fotograficznej i rysunkowej) archeologowi. Od wyników jego badania uzależniona jest kontynuacja naszych prac.

  5. W sytuacji, gdy działka posiada status inny niż budowlany – np. rolny lub leśny –konieczne jest wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej lub leśnej we właściwym urzędzie Starostwa Powiatowego lub w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

  6. Końcowy projekt architektoniczno-budowlany należy złożyć w urzędzie w czterech jednakowych egzemplarzach. W dokumentacji tej muszą znaleźć się również kopie wszystkich uzgodnień i decyzji, które uzyskujemy w poszczególnych urzędach i instytucjach.

Źródło: strefa-pr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 196 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 96 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >