Łączenie płyt gipsowo-kartonowych

Łączenie płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo - kartonowe (g - k) są bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Służą one do wykończenia ścian wewnętrznych, a także sufitów. Czytaj dalej

 

 Podczas remontu niezwykle ważne jest, by po poprawnym przymocowaniu płyt g - k do podłoża, należycie je spoić. Do tego celu warto użyć taśm marki Globall, które zostały stworzone z myślą o łączeniu płyt gipsowo - kartonowych.

 

Czytaj również: Dwugęstościowa płyta ze skalnej wełny mineralnej

 

Taśmy antyrysowe do g - k

Uniwersalnie stosowanymi taśmami do łączenia płyt gipsowo - kartonowych, są te stworzone na bazie włókna szklanego. Marka Globall, wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom inwestorów, posiada w swojej ofercie kilka modeli taśm. Są one dostępne w czterech wariantach rozmiarowych: 45mm x 20m,  45mm x 45m, 45mm x 90m, 150mm x 20m. Taśmy te są jednostronnie klejące, co zdecydowanie ułatwia proces ich użytkowania, natomiast wykorzystany w nich klej akrylowy, gwarantuje solidne przywarcie do podłoża. Taśmy antyrysowe g - k nie tylko spoinują, ale również wzmacniają łączenia płyt. Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, kamufluje ona pęknięcia oraz ubytki w ścianach i sufitach, a także zapobiega powstawaniu nowych uszkodzeń mechanicznych.

 

 

Taśmy flizelinowe

Drugim typem taśm do łączenia płyt kartonowo - gipsowych są taśmy flizelinowe. W ofercie marki Globall wyróżnić można dwie taśmy. Pierwsza to flizelinowa z klejem o wymiarach 50mm x 10m. Tak jak w przypadku taśm antyrysowych, jest ona jednostronnie klejąca, jednak w tym przypadku na nośniku flizelinowym. Jako substancję klejącą wykorzystany jest tu kauczuk syntetyczny, co sprawia, że taśma jest rozciągliwa, a dzięki temu odporna na rozerwanie. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż jest ona gotowa do malowania i gipsowania bezpośrednio po jej naklejeniu. Drugą taśmą na nośniku flizelinowym, przeznaczoną do płyt g - k, jest taśma welon o rozmiarze 50mm x 25m. Nadaje się ona zarówno do łączenia płyt, jak i do reperacji rys, czy pęknięć. Należy jednak pamiętać, iż użycie jej wymaga masy szpachlowej.

 

Czytaj również: Zestaw do bezpyłowego szlifowania gładzi szpachlowych

 

 

Taśmy do narożników g-k

Podczas remontowania pomieszczenia, można napotkać się na newralgiczne miejsca, takie jak kąty. Marka Globall mając to na uwadze, włączyła do swojej oferty specjalne taśmy do narożników. Pierwsza to taśma z wkładką aluminiową. Jest to papierowa taśma z podwójną metalową wkładką, dodatkowo zabezpieczona polimerem przed korozją. Jest ona przeznaczona do zabezpieczeń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych narożników ścian. Dodatkowym atutem jest możliwość formowania dowolnych kątów. Drugą taśmą przygotowaną do narożników jest taśma papierowa o wymiarach 50mm x 75m. Jest ona odpowiednia do łączenia płyt w rogach wewnętrznych, zapewniając ich proste linie. Co więcej, taśma ta jest bardzo wytrzymała i pozbawiona ryzyka pęknięcia. Łączenie płyt gipsowo - kartonowych wymaga dużej precyzji. Dzięki profesjonalnym taśmom oferowanym przez markę Globall, etap spoinowania płyt przebiegnie bezproblemowo, a remontowane powierzchnie zachowają swoją nienaganną fakturę.

 

 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17359 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >