Lakierowanie proszkowe – do czego służy?

Lakierowanie proszkowe – do czego służy?

Do malowania powierzchni metalowych od niedawna stosuje się stosunkowo nową metodę – lakierowanie proszkowe. Staje się ona coraz bardziej popularna wśród polskich klientów. Na czym polega ta technika i do czego się ją wykorzystuje? Czytaj dalej

 

Lakierowanie proszkowe wykorzystywane jest do malowania elementów metalowych. Obecnie wiele firm na polskim rynku oferuje takie usługi. Sprawdź, jeśli szukasz lakierowni proszkowej w Warszawie: http://www.mireko.pl.


Lakierowanie proszkowe – do czego służy?

 

Czytaj również: Metalowe elementy na zewnątrz odpowiednio zabezpieczone - podkład i emalia nawierzchniowa w jednym


Malowanie proszkowe polega głównie na nałożeniu cząsteczek farby proszkowej na matalową powierzchnię przeznaczoną do pokrycia kolorem. Odbywa się to w ten sposób, że warstwa stosowanej farby w proszku osadza się na danych miejscach, co daje równomierne rozłożenie kolorytu, a także jego trwałość i estetykę. Wśród głównych zalet wyróżnia się przede wszystkim dbałość o środowisko, ponieważ malowanie takie nie wymaga użycia żadnych rozpuszczalników ani rozcieńczalników. Co więcej, wykorzystuje się całość farby przeznaczonej do lakierowania, wiec można uznać to za oszczędność. Jednak ważne jest również to, że w ten sposób lakierowany metal jest skutecznie zabezpieczony przed działaniem korozji.


Lakierowanie proszkowe odbywa się w kilku etapach. Jako pierwsze wykonuje się przygotowanie danej powierzchni przeznaczonej do malowania. Jest to bardzo ważna część, ponieważ źle przygotowana i oczyszczona powierzchnia będzie źle przyjmować farbę w proszku, dlatego dane elementy należy dokładnie oczyścić i odtłuścić, co jest warunkiem dokładnego przylegania farby. Następnie przechodzi się do nałożenia lakieru. Taką farbę w proszku nakłada się za pomocą specjalnego przyrządu. Ostatnim etapem lakierowania proszkowego jest utwardzenie farby, które polega na umieszeniu malowanego przedmiotu w specjalistycznym piecu lakierniczym, gdzie panuje wysoka temperatura. Pod jej wpływem farba trwale się utwardza, dzięki czemu pomalowany przedmiot utrzyma swój kolor przez długi czas. Taka metoda jest doskonałym sposobem na trwałość i estetyczny wygląd poddanej lakierowaniu proszkowemu powierzchni.

 

Czytaj również: Farby antykorozyjne – jakie wybrać?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remont mieszkania Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Cześć, chce wyremontować mieszkanie i kolega polecił mi firmę DD Projekt. Znacie ich, mogę liczyć na jakieś opinie?
  • Zakup koparki. Liczba postów: 44 Grupa: Firmy budow... Warto zapoznać się z artykułem http://www.pobierz.net.pl/kiedy-warto-wy najmowac-sprzet-budowalany/ i dowiedzieć się, dlaczego warto skorzystać z usług koparką.
  • Beton towarowy Liczba postów: 70 Grupa: Firmy budow... Jak na razie to nikt panu w tym wątku nie pomógł.To naprawdę jest bardzo źle. __________________________________ _______________ tanie przeprowadzki Kraków
  • Jak zdobyć maszyny budowlane? Liczba postów: 391 Grupa: Budowa i re... Firma usługowo-handlowa Maszbud wynajmuje dźwigi i żurawie renomowanych marek. Warto zapoznać się z ich ofertą.
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 702 Grupa: Budowa i re... Myślę, że wiele zależy od użytych materiałów, wielkości budynku oraz ekipy budowlanej. Możesz skontaktować się z firmą www.unikon-kowalik.pl. Od wielu lat zajmu...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16317 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 287

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >