Luksomierz co to jest i w jakich sytuacjach to profesjonalne narzędzie jest niezbędne?

Luksomierz co to jest i w jakich sytuacjach to profesjonalne narzędzie jest niezbędne?

Luksomierz służy do pomiaru natężenia oświetlenia promieniowania naturalnego i sztucznego, źródeł punktowych oraz światła rozproszonego. Może być stosowany przy pomiarach oświetlenia m.in. na stanowiskach pracy, w ciągach ewakuacyjnych, na drogach oraz podczas badania parametrów źródeł światła. Używany jest na przykład przy odbiorach budynków oraz na terenach budów.

 

Firma Sonopan produkuje mierniki oświetlenia od lat 80. i ma wiernych kontrahentów. Wyposaża m.in. Laboratoria Medycyny Pracy, krajowe jednostki Stacji Sanitarno‑Epidemiologicznych (SANEPID), laboratoria świadczące usługi pomiarowe, producentów oświetlenia i wiele innych podmiotów. Luksomierze Sonopanu wykorzystywane są przez inspektorów i specjalistów z zakresu BHP, zajmujących się bezpieczeństwem pracy.

 

Luksomierz co to jest i w jakich sytuacjach to profesjonalne narzędzie jest niezbędne

 

Każdy kolejny wypuszczany na rynek model  jest coraz bardziej zaawansowany technologicznie. Luksomierz L-200, stanowiący pierwszy z profesjonalnej linii urządzeń wersji 2.0, jest konkurencyjny względem urządzeń tej samej klasy produkowanych w Europie czy Azji.

 

Luksomierz co to jest i w jakich sytuacjach to profesjonalne narzędzie jest niezbędne

 

Czytaj również: Znajdź szybko wyciek gazu i awarię urządzenia z ultradźwiękowym detektorem wycieków

 

Głównym atutem naszego nowego luksomierza jest dokładne dopasowanie czułości spektralnej detektora do skuteczności świetlnej widmowej – wyjaśnia Andrzej Więcko, prezes zarządu Sonopan Sp. z o.o. i dodaje: To odpowiedź na dynamiczny rozwój technik oświetleniowych, opartych na najnowszych technologiach. 


Jak jest zbudowany SONOPAN L-200?

Luksomierz SONOPAN L-200 składa się z głowicy, stanowiącej kompletny miernik oraz jednostki sterującej, której funkcję może pełnić komputer, urządzenie mobilne czy osobny panel sterujący.

 

Luksomierz co to jest i w jakich sytuacjach to profesjonalne narzędzie jest niezbędne

 

Głowica została wyposażona w zaawansowane funkcje, umożliwiające jej pracę w niemalże każdych warunkach atmosferycznych (od -20o C do nawet + 50o C ).

Urządzenie wyposażono w oprogramowanie komputerowe RF200C, opracowane przez Sonopan, które jest przeznaczone zarówno do sterowania głowicami pomiarowymi, jak i do odczytu mierzonych wartości. Program pozwala na konfigurację urządzenia, pobieranie cząstkowych wyników, uśrednianie, opracowywanie uzyskanych danych oraz ich archiwizację.

 

Miernik godny zaufania

W porównaniu do innych urządzeń fotometrycznych, luksomierz SONOPAN L-200 cechuje się najwyższą precyzją. Z tego powodu spełnia surowe wymagania norm dotyczących parametrów metrologicznych ISO/CIE oraz kompatybilności elektromagnetycznej CE.

 

Luksomierz co to jest i w jakich sytuacjach to profesjonalne narzędzie jest niezbędne

Czytaj również: Elektroniczny skaner przewodów elektrycznych - sprawdź ścianę zanim zaczniesz wiercić

 

Mimo to, SONOPAN L-200 jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Zaletą luksomierza jest także wysoka klasa wykonania i długa żywotność.

 

Warto podkreślić, że udało się nam połączyć praktyczność z doskonałymi parametrami technicznymi – mówi Andrzej Więcko – Klienci cenią sobie przede wszystkim precyzję i niezawodność pomiarów. Ale spotkałem się również z opinią, że użytkownicy po prostu lubią nasze mierniki, ponieważ są poręczne i wygodne w użyciu. Mają też do nas zaufanie. Sonopan funkcjonuje na rynku od wielu lat, a nasze urządzenia nieodmiennie są niezawodne i bardzo wysokiej jakości.

Źródło: Publicum PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15849 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >