Materiały budowlane – lista artykułów

Co to jest cynkowanie i jakie są jego rodzaje?

Omawiając proces cynkowania, w pierwszej kolejności należy podkreślić, że obecnie jest to jedna z najczęściej stosowanych metod ochrony stali przed korozją. Częstotliwość ta jest spowodowana przede wszystkim wysoką skutecznością tej metody. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu definicji procesu cynkowania. Scharakteryzujemy również poszczególne jego rodzaje.

Jak przechowywać materiały budowlane w okresie zimowym?

W okresie zimowym materiały budowlane są narażone na śnieg, niskie temperatury, deszcz i wilgoć. Tak niekorzystne warunki atmosferyczne mogą szybko doprowadzić do ich zniszczenia. Jeśli więc na placu budowy znajdują się niewykorzystane materiały budowlane, warto je skutecznie zabezpieczyć przed nadejściem zimy. W jaki sposób to zrobić? Jak je przechowywać w okresie zimowym? Poznaj sprawdzone sposoby.

Korzyści z wynajęcia deskowań

Ilość pieniędzy potrzebna na zakup sprzętu przeznaczonego do inwestycji budowlanych często jest poza zasięgiem mniejszych czy średnich przedsiębiorstw. Tyczy się to również deskowań. Co zatem można zrobić w takiej sytuacji? Zdecydować się na ich wydzierżawienie!

Zastosowanie w budownictwie oraz inżynierii lądowej i wodnej kompozytu z włókna szklanego - czy będzie to materiał przyszłości?

Włókno szklane stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zbrojeń ze stali, betonu i wielu innych rozwiązań, ponieważ ma bardzo niską przewodność cieplną oraz wyróżnia się wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Prowadzone od wielu lat badania i testy wskazują na to, że zbrojenie z włókna szklanego posiada ogromny potencjał we współczesnym budownictwie.

Budowa domów ekologicznych z silikatów

W nowoczesnym budownictwie panuje trend wznoszenia obiektów przyjaznych środowisku naturalnemu. Dotyczy to nie tylko bezpośredniego wpływu budynku na otoczenie, ale też wyboru materiałów i całego przebiegu procesu budowy. Ekologia w budownictwie nie jest już tylko sloganem, za którym nic nie stoi, ale coraz częściej koniecznością dla inwestorów, deweloperów i producentów materiałów budowlanych. W idei tej znakomicie odnajdują się takie materiały budowlane jak bloczki silikatowe. Jakie są ich zalety?

Jakie właściwości posiada naturalny granit i jak jest wykorzystywany w budownictwie

Naturalny kamień od dawien, dawna był wykorzystywany jako materiał budowlany. Chętnie stosowano go przy budowie zamków, pałaców, ale też i zwykłych, miejskich domów. Trwałość, dostępność, odporność na warunki atmosferyczne, wreszcie sam estetyczny wygląd i możliwość obróbki do dzisiaj stanowią poważny atut tego budulca.

Ocieplenie budynku styropianem w zimnie grzeje latem chłodzi

Późną wiosną i latem coraz częściej doświadczamy w Polsce tropikalnej pogody – tak jak w tym roku. Specjaliści zalecają, żeby podczas upałów jak najmniej przebywać w pełnym słońcu, a nawet w miarę możliwości pozostać w domu. Jednak nie wszystkie budynki są wyposażone w klimatyzację i często temperatura w pomieszczeniach jest niewiele niższa niż na dworze. Jest na to sposób. Ocieplenie budynku styropianem zabezpiecza go nie tylko zimą przed utratą ciepła. Latem termoizolacja pełni równie ważną rolę – zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń.

Płytka klinkierowa jako element dekoracyjny

Klinkier to wyjątkowa ozdoba każdej inwestycji. Rozważając jego zastosowanie warto pamiętać, że do pełni szczęścia niekoniecznie potrzebne są pełne cegły. Ten niezwykły materiał występuje bowiem także w formie praktycznych płytek. Ekspert budowlany wyjaśnia, kiedy i w jaki sposób można wykorzystać je na zewnątrz oraz wewnątrz budynku.

Ytong, Porotherm czy Suporex? Poradzimy, co wybrać!

Jedną z ważniejszych decyzji w życiu jest inwestycja w budowę domu. Szukając idealnego tworzywa spotkać można materiały w różnych granicach cenowych. W zależności od tego, czego użyje się do budowy, efekt użytkowania będzie zupełnie inny. Bez wątpienia każdy chce dokonać takiego wyboru, który sprawi, że inwestycja będzie trafiona. Na rynku najpopularniejsze są bloki Ytong, Porotherm oraz Suporex. Który z nich wybrać? Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.

Jak zaplanować remont łazienki?

Szykujesz się do remontu łazienki ale zupełnie nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy w jaki sposób zaplanować niezbędne do wykonania prace i gdzie kupić tanie materiały budowlane.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15698 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >