Materiały budowlane – lista artykułów

Kolana i trójniki z otuliny do izolacji trudno dostępnych miejsc w instalacjach

Podczas gdy zabezpieczanie prostych oraz ciągłych instalacji jest stosunkowo proste, montaż izolacji może być utrudniony w miejscach kolan i trójników. Z pomocą przychodzą elementy prefabrykowane ThermaSmart PRO od Thermaflex, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu efektywnej izolacji w trudno dostępnych miejscach.

Nowa linia styropianu dedykowana pod ogrzewanie podłogowe

Płyty Instal Panel powstały z myślą o najbardziej wymagających klientach, którym zależy na materiałach najwyższej jakości i zachowaniu jak najwyższych parametrów związanych z energooszczędnością. Zastosowanie specjalistycznych płyt styropianowych pozwala zwiększyć komfort cieplny mieszkańców oraz zmniejszyć koszty na ogrzewanie.

Gdzie wykorzystać styrodur XPS? Poradnik budowlany

Podczas remontu, czy budowy domu, kluczowy jest wybór odpowiednich, jakościowych materiałów budowlanych. Jednym z ważniejszych elementów jest wybór tworzywa, do ocieplenia dachu. Na tym elemencie zdecydowanie nie warto oszczędzać. Obecnie coraz częściej odchodzi się od typowych materiałów, wykorzystywanych do tego celu i szuka się coraz to nowszych i efektywniejszych rozwiązań.

W jakich pomieszczeniach stosujemy płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-cementowe, a w jakich gipsowo-włókniste?

Płyty gipsowo-kartonowe to świetny produkt, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można postawić ścianę działową w pokoju czy też stworzyć podwieszany sufit w sypialni. Mogą być wykorzystane również w innych pomieszczeniach – nawet tam, gdzie panujące warunki wydają się niesprzyjające.

Kontin: Ekspert w dziedzinie kamienia naturalnego dla Twojego projektu

Kamień naturalny to wyjątkowy materiał, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Kamień naturalny nie ma dla Kontina z Kielc żadnych tajemnic, ponieważ pracują z tym materiałem już od wielu lat. Niezależnie od tego, czy potrzebujecie porady, jaki rodzaj kamienia naturalnego najlepiej sprawdzi się w Waszym projekcie, czy chcecie zatrudnić najlepszych kamieniarzy, każdy projekt wykonają z pasją i starannością.

Mineralne płytki klinkierowe

Na polskim rynku powstała nowa marka mineralnych płytek klinkierowych. Produkty sygnowane logo ELABRICK przeznaczone są dla segmentu DIY. Pod marką ELABRICK dostępnych jest aż 30 unikalnych modeli płytek o szerokiej palecie barw oraz 7 kolorów fugi, dzięki którym stworzymy niepowtarzalne klinkierowe elewacje oraz w piękny sposób wykończymy wnętrza.

Jak zabezpieczać izolacje przemysłowe?

Otulina Ultra M to wyjątkowe rozwiązanie producenta nowoczesnych systemów izolacyjnych do termoizolacji systemów grzewczych, sanitarnych oraz transportu ciepłej i zimnej wody w wymagających gałęziach przemysłu. Otuliny skutecznie redukują zużycie energii oraz emisję CO2, zapewniając tym samym ogromne korzyści użytkowe oraz ochronę środowiska.

5 sposobów na wykorzystanie geokraty

Geokrata to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które znajduje szereg ciekawych zastosowań. Geokratę można wykorzystać podczas aranżacji ogrodów, czy budowy rurociągów. Jednak jest to jedynie wierzchołek możliwości tego niezwykle wszechstronnego produktu. Chcesz poznać bliżej geokratę? Zapraszamy do lektury!

Co należy wziąć pod uwagę, podczas wyboru materiałów do budowy domu?

Dostęp do pełnej i wiarygodnej informacji o wyrobach budowlanych jest potrzebny na każdym etapie budowy. Od właściwości poszczególnych produktów zależy bowiem bezpieczeństwo konstrukcji domu, jego cechy użytkowe, charakterystyka energetyczna i akustyczna, a także stopień oddziaływania budynku na zdrowie ludzi oraz na środowisko.

Czy każdy Polak już wie, jak segregować śmieci?

Czy inteligentny kosz na śmieci BIN-e, który pojawił się na rynku pomoże nam segregować opady? Twórcy tego polskiego wynalazku wierzą, że produkt odniesie sukces. Nowoczesne urządzenie będzie rozpoznawać i segregować odpady. Nie zwolni nas jednak nas od myślenia o środowisku. Wg badania przeprowadzonego przez TNS Polska, 22 proc. Polaków wrzuca wszystko do tego samego kosza, a 17 proc. twierdzi, że segreguje sporadycznie. Aż 28 proc. ankietowanych nie wie, do jakiego pojemnika wrzucać zużyte kartony. Nieczystości już dawno przestały być problemem, który można zamieść pod dywan.


Stron: 65 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17105 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >