Materiały budowlane – lista artykułów

Jak zaplanować remont łazienki?

Szykujesz się do remontu łazienki ale zupełnie nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy w jaki sposób zaplanować niezbędne do wykonania prace i gdzie kupić tanie materiały budowlane.

Taśma kalenicowa do połaci z dachówek ceramicznych i cementowych

Taśma kalenicowa Crearoll zapewnia estetyczne i trwałe wykończenie kalenicy oraz naroży dachu. Całkowicie zabezpiecza przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń pod połać. Jest odporna na starzenie, promieniowanie UV oraz na wysokie i niskie temperatury.

Jakie rodzaje szkła budowlanego oferują producenci?

Szkło jest cenione jako funkcjonalny, estetyczny i nowoczesny materiał ‒ z tego powodu jest chętnie stosowane w nowoczesnym budownictwie. Poznaj różne rodzaje szkła budowlanego dostępne na rynku z uwzględnieniem ich parametrów i przeznaczenia.

Właściwości i zastosowanie betonu komórkowego

Beton komórkowy to nowoczesny materiał budowlany przeznaczony do stawiania ścian i fundamentów. Wyróżnia go doskonała funkcjonalność, dobre parametry i łatwość murowania – sprzedawany jest w wygodnych bloczkach.

Beton towarowy przy budowie domu

Budowa domu to dla wielu inwestorów żmudny proces, w który zaangażowanych jest wiele osób, ciężki sprzęt i materiały budowlane. Jednym z pierwszych materiałów, który musi pojawić się na placu budowy jest beton, który jest kluczowym elementem każdej konstrukcji. Z pozoru prosta do stworzenia mieszanka kruszywa, wody, cementu i chemicznych dodatków, w rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy, aby mogła osiągnąć odpowiednie parametry. Chcąc zaopatrzyć budowę w profesjonalny beton, warto powierzyć jego przygotowanie specjalistom. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Na czym polega sposób łączenia rur techniką zaprasowania na zimno

Technika zaprasowywania na zimno jest zdecydowanie szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza niż inne sposoby łączenia rur. Poziom bezpieczeństwa zależy jednak w dużej mierze od standardów stosowanych przez producenta. Technologia opiera się przede wszystkim na metodzie podwójnego zaprasowania. Złączka jest tutaj zaciskana jednocześnie przed i za karbem, co gwarantuje znacznie trwalsze połączenie, odporne na skręcanie i siły wzdłużne. Takie rozwiązanie, w połączeniu z najwyższą jakością materiałów daje pewność, że instalacje wykonane w tych systemach pozostaną sprawne i bezpieczne przez wiele lat.

Jak się buduje z systemem płyt suchej zabudowy

Kompletna ochrona „od podłogi aż po sufit”, łatwość montażu i kompatybilność wszystkich elementów – to wszystko zapewnia system płyt suchej zabudowy. To najlepsza alternatywa dla płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz budować bezpiecznie, nowocześnie, ekologicznie i trwale.

Czy można spawać rury ocynkowane? Wyjaśniamy wątpliwości

Warstwa cynku chroni rury przed odkładaniem się kamienia oraz rozwojem korozji, która bezpowrotnie je niszczy, narażając inwestora na wysokie koszty. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia instalacji oraz niechcianych przecieków M.in. dlatego coraz więcej osób decyduje się na zlecenie cynkowania. Zachodzi jednak pytanie: czy można spawać rury ocynkowane?

Styropian w budownictwie - jakie ma zastosowanie i właściwości

Kawałek białej płyty, często ukruszonej. Ten obraz styropianu jest nieprawdziwy już od wielu lat, a jednak nadal często tak właśnie go kojarzymy. Tymczasem styropian jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Staje się też coraz bardziej wyspecjalizowany: produkty różnią się właściwościami w zależności od zastosowania.

Innowacyjne rozwiązanie w zabudowie gipsowo-kartonowej - system modułów gipsowych do szybkiego montażu

Wszechstronne zastosowanie, znaczne skrócenie czasu trwania prac wykończeniowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu pyłu gipsowego, a także gwarancja powtarzalnego, zawsze doskonałego rezultatu. To główne cechy systemu gipset, który rewolucjonizuje prace wykończeniowe. Brzmi jak marzenie? Rozwiązanie jest jak najbardziej rzeczywiste, a w dodatku dostępne dla wszystkich. Innowacyjność produktu polskiej firmy polega nie tylko na uproszczeniu prac remontowych. System daje ogromną swobodę w kreowaniu przestrzeni; dzięki niemu nawet najbardziej złożone projekty są… proste.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19288 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >