Materiały budowlane – lista artykułów

Zalety przechowywania materiałów budowlanych w silosach

Współczesne budownictwo w wielu aspektach bazuje na rozwiązaniach znanych od dziesiątek, setek, a nawet tysięcy lat. Równocześnie są one nieustannie ulepszane tak, by sprostać potrzebom coraz bardziej wymagających inwestorów. Doskonałym tego przykładem jest system silosowy, który pozwala skrócić czas budowy i ograniczyć jej koszty, a zarazem usprawnić przebieg prac.

Lekki i cienki…kamień. Nowe oblicze projektowania wnętrz ze spiekami kwarcowymi

Kamień wspaniale prezentuje się we wnętrzach. Dobrze komponuje się z drewnem, metalem i szkłem, więc architekci często po niego sięgają. Zwykle występuje w postaci grubych, ciężkich płyt, co w niektórych przypadkach ogranicza możliwości jego zastosowania. Postanowiono więc rozwiązać problem i stworzyć naturalny kamień o właściwościach ceramiki, czyli spieki kwarcowe.

Płyty drewnopodobne kładzione metodą pióro wpust

Płyty drewnopochodne to doskonały budulec do tworzenia podłóg, ścian - zarówno tych działowych, jak i zewnętrznych, a także poszyć dachów. Zapewniają doskonałe parametry izolacyjności i wytrzymałości na działanie wilgoci czy ognia. A do tego, gwarantują szybki i bezproblemowy montaż. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na opcję pióro wpust.

Materiały budowlane przyjazne naszemu zdrowiu i środowisku

Zrównoważone budownictwo przyjazne środowisku, ale mające również wpływ na komfort ludzi staje się coraz bardziej popularne. Materiały budowlane oparte na naturalnych składnikach trafiają do nowoczesnych biurowców, tworząc nową jakość w budownictwie.

Najnowsze rozwiązania w ognioodpornym szkleniu budynków

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się szkło, którego właściwości w coraz większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo ludzi znajdujących się wewnątrz budynków. Zalety takiego szklenia muszą być połączeniem zarówno estetyki oraz wysokiej funkcjonalności produktu. Architekci i inżynierowie poszukują coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które zrealizują ich koncepcje oraz spełnią wymagania inwestorów, a także restrykcyjnych przepisów budowlanych. W związku z tym producenci, aby sprostać tym oczekiwaniom tworzą produkty łączące właściwości poprawiające bezpieczeństwo obiektów oraz wpisujące się we współczesne trendy architektoniczne.

Bloczek akustyczny - sposób na ciche wnętrze

Ochrona przed hałasem to jedno z podstawowych wymagań, które powinien spełniać właściwie zaprojektowany i wykonany budynek. W miejscach szczególnie narażonych na uciążliwe dźwięki warto zastosować ściany o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Do ich wznoszenia doskonale nadają się specjalne bloczki silikatowe.

Wybór styropianu do ocieplenia budynku, który będzie najlepszy?

Wykonanie termomodernizacji budynku gwarantuje przytulny dom zimą oraz błogo chłodny podczas najbardziej dotkliwych upałów, z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie czy klimatyzację. Czym ocieplić dom? Oczywiście styropianem: jest ciepły, lekki, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne i przede wszystkim ekonomiczny. Pamiętajmy, że ocieplenie ścian budynku może przynieść inwestorowi nawet kilka tysięcy złotych oszczędności w jednym sezonie.

Oryginalna cegła klinkierowa, którą zdobią delikatne przepalenia i ożużlenia

Choć klinkier jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych materiałów budowlanych, wciąż potrafi zaskakiwać. Zwłaszcza, gdy powstaje dzięki pracy prawdziwych mistrzów ceramiki. Udowadnia to cegła Alt Tessin - najnowsze dzieło specjalistów z legendarnej cegielni w Patoce. Uwagę zwraca charakterystyczną barwą oraz dostępnością w dodatkowym rozmiarze - XL.

Blacha miedziana w domu

Budujesz swój własny dom? Jeśli tak, to prawdopodobnie w trakcie tego procesu musisz podjąć bardzo wiele różnych decyzji, między innymi wybrać także rodzaj blachy, którą pokryjesz Twoje domostwo. Blacha miedziana czy inna? Jak podjąć odpowiednią decyzję?

Na co zwrócić uwagę, wybierając materiały budowlane?

Budowa domu bądź wykańczanie mieszkania to poważne inwestycje, które niemal zawsze wiążą się z olbrzymimi kosztami. Najczęściej oczami wyobraźni widzimy już całe wnętrze uzupełnione o meble oraz atrakcyjne dodatki. To jednak elementy, które mają dopełnić wygląd naszych czterech kątów i sprawić, by mieszkało nam się w nich przyjemnie oraz przytulnie. Najważniejszymi jednak, na tym pierwszym etapie prac, są materiały budowlane, po które sięgamy. Przy tak dużej inwestycji z pewnością natkniemy się na niejedną pokusę, by zaoszczędzić. Wciąż rosnąca konkurencja w branży budowlanej zachęca korzystnymi cenami, które niestety nie zawsze idą w parze z wysoką jakością. Warto zatem już na początku swojej przygody z budowaniem wymarzonego domu przekonać się, na co zwrócić uwagę, kupując materiały budowlane.


Stron: 58 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17673 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >