Materiały budowlane – lista artykułów

Materiały budowlane przyjazne naszemu zdrowiu i środowisku

Zrównoważone budownictwo przyjazne środowisku, ale mające również wpływ na komfort ludzi staje się coraz bardziej popularne. Materiały budowlane oparte na naturalnych składnikach trafiają do nowoczesnych biurowców, tworząc nową jakość w budownictwie.

Najnowsze rozwiązania w ognioodpornym szkleniu budynków

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się szkło, którego właściwości w coraz większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo ludzi znajdujących się wewnątrz budynków. Zalety takiego szklenia muszą być połączeniem zarówno estetyki oraz wysokiej funkcjonalności produktu. Architekci i inżynierowie poszukują coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które zrealizują ich koncepcje oraz spełnią wymagania inwestorów, a także restrykcyjnych przepisów budowlanych. W związku z tym producenci, aby sprostać tym oczekiwaniom tworzą produkty łączące właściwości poprawiające bezpieczeństwo obiektów oraz wpisujące się we współczesne trendy architektoniczne.

Bloczek akustyczny - sposób na ciche wnętrze

Ochrona przed hałasem to jedno z podstawowych wymagań, które powinien spełniać właściwie zaprojektowany i wykonany budynek. W miejscach szczególnie narażonych na uciążliwe dźwięki warto zastosować ściany o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Do ich wznoszenia doskonale nadają się specjalne bloczki silikatowe.

Wybór styropianu do ocieplenia budynku, który będzie najlepszy?

Wykonanie termomodernizacji budynku gwarantuje przytulny dom zimą oraz błogo chłodny podczas najbardziej dotkliwych upałów, z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie czy klimatyzację. Czym ocieplić dom? Oczywiście styropianem: jest ciepły, lekki, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne i przede wszystkim ekonomiczny. Pamiętajmy, że ocieplenie ścian budynku może przynieść inwestorowi nawet kilka tysięcy złotych oszczędności w jednym sezonie.

Oryginalna cegła klinkierowa, którą zdobią delikatne przepalenia i ożużlenia

Choć klinkier jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych materiałów budowlanych, wciąż potrafi zaskakiwać. Zwłaszcza, gdy powstaje dzięki pracy prawdziwych mistrzów ceramiki. Udowadnia to cegła Alt Tessin - najnowsze dzieło specjalistów z legendarnej cegielni w Patoce. Uwagę zwraca charakterystyczną barwą oraz dostępnością w dodatkowym rozmiarze - XL.

Blacha miedziana w domu

Budujesz swój własny dom? Jeśli tak, to prawdopodobnie w trakcie tego procesu musisz podjąć bardzo wiele różnych decyzji, między innymi wybrać także rodzaj blachy, którą pokryjesz Twoje domostwo. Blacha miedziana czy inna? Jak podjąć odpowiednią decyzję?

Na co zwrócić uwagę, wybierając materiały budowlane?

Budowa domu bądź wykańczanie mieszkania to poważne inwestycje, które niemal zawsze wiążą się z olbrzymimi kosztami. Najczęściej oczami wyobraźni widzimy już całe wnętrze uzupełnione o meble oraz atrakcyjne dodatki. To jednak elementy, które mają dopełnić wygląd naszych czterech kątów i sprawić, by mieszkało nam się w nich przyjemnie oraz przytulnie. Najważniejszymi jednak, na tym pierwszym etapie prac, są materiały budowlane, po które sięgamy. Przy tak dużej inwestycji z pewnością natkniemy się na niejedną pokusę, by zaoszczędzić. Wciąż rosnąca konkurencja w branży budowlanej zachęca korzystnymi cenami, które niestety nie zawsze idą w parze z wysoką jakością. Warto zatem już na początku swojej przygody z budowaniem wymarzonego domu przekonać się, na co zwrócić uwagę, kupując materiały budowlane.

Cegła klinkierowa w kolorze afrykańskich piasków Kalahari

Pozornie wydaje się oczywista. Ale w rzeczywistości potrafi zaskoczyć wieloma twarzami. Dlatego właśnie nazwa cegły klinkierowej Kalahari zainspirowana została miejscem, którego prawdziwe oblicze znane jest tak naprawdę niewielu...

Beton – właściwości i zastosowanie

Beton to obecnie jeden z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Stosowany jest zarówno do budowy elementów konstrukcyjnych podlegających znacznym naciskom i przenoszących ogromny ciężar na podłoże, jak i do wykonywania elementów o niewielkiej wytrzymałości.

Kiedy użyć blachy aluminiowej, a kiedy stali?

Aluminium i stal to jedne z najwytrzymalszych i najodporniejszych materiałów wykorzystywanych w przemyśle, budownictwie, motoryzacji itp. Ich parametry są tak dobre, że czasami trudno zdecydować, który z nich użyć. Wtedy kluczowe okazują się delikatne różnice między nimi i to, jak zachowują się w danym środowisku. Kiedy zastosować blachę aluminiową, a kiedy stalową i z jakich względów?


Stron: 58 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17128 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 393

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >