Materiały budowlane – lista artykułów

Sklep na miarę Twoich potrzeb

Marzysz o nowoczesnym wnętrzu swojego domu? Coraz większym powodzeniem i popularnością cieszy się cegła na ścianie. Jeśli chcesz urządzić swój dom w stylu industrialnym, to właśnie cegła dekoracyjna będzie idealnym wyborem. Możesz skomponować wybrane przez siebie rodzaje cegieł i umieścić je w dowolnym pomieszczeniu. Idealnie sprawdzi się ona na ścianie w salonie, gabinecie, czy w kuchni. Uzyskasz dzięki temu estetyczne wnętrze, którym zachwycisz wszystkich swoich gości, a stara cegła nada jeszcze więcej elegancji.

Budowanie z keramzytu to świetna termoizolacyjność budynków bez szkodliwej chemii

Za nazwą keramzyt kryje się materiał budowlany o interesujących właściwościach. Na tyle ciekawych, że zdobył ogromną popularność i utrwalił swoją pozycję w krajach skandynawskich. Zdobywa też nowe rynki. W Polsce stosuje się go między innymi przy stawianiu domów jedno i wielorodzinnych z elementów prefabrykowanych.

Materiały budowlane i akcesoria firmy Ceresit

Marka Ceresit jest częścią koncernu Henkel, którego główna siedziba znajduje się w Düsseldorfie. Ceresit jest znany m.in. z profesjonalnych systemów dociepleń, izolacji charakteryzujących się przeciwwodnymi właściwościami, a także produktów wykorzystywanych do układania płytek. Ze względu na wysoką jakość i atrakcyjną cenę, marka cieszy się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak mniej doświadczonych osób. Jakie są najpopularniejsze tynki, farby i akcesoria używane podczas remontu?

Co to jest cynkowanie i jakie są jego rodzaje?

Omawiając proces cynkowania, w pierwszej kolejności należy podkreślić, że obecnie jest to jedna z najczęściej stosowanych metod ochrony stali przed korozją. Częstotliwość ta jest spowodowana przede wszystkim wysoką skutecznością tej metody. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu definicji procesu cynkowania. Scharakteryzujemy również poszczególne jego rodzaje.

Jak przechowywać materiały budowlane w okresie zimowym?

W okresie zimowym materiały budowlane są narażone na śnieg, niskie temperatury, deszcz i wilgoć. Tak niekorzystne warunki atmosferyczne mogą szybko doprowadzić do ich zniszczenia. Jeśli więc na placu budowy znajdują się niewykorzystane materiały budowlane, warto je skutecznie zabezpieczyć przed nadejściem zimy. W jaki sposób to zrobić? Jak je przechowywać w okresie zimowym? Poznaj sprawdzone sposoby.

Korzyści z wynajęcia deskowań

Ilość pieniędzy potrzebna na zakup sprzętu przeznaczonego do inwestycji budowlanych często jest poza zasięgiem mniejszych czy średnich przedsiębiorstw. Tyczy się to również deskowań. Co zatem można zrobić w takiej sytuacji? Zdecydować się na ich wydzierżawienie!

Zastosowanie w budownictwie oraz inżynierii lądowej i wodnej kompozytu z włókna szklanego - czy będzie to materiał przyszłości?

Włókno szklane stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zbrojeń ze stali, betonu i wielu innych rozwiązań, ponieważ ma bardzo niską przewodność cieplną oraz wyróżnia się wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Prowadzone od wielu lat badania i testy wskazują na to, że zbrojenie z włókna szklanego posiada ogromny potencjał we współczesnym budownictwie.

Budowa domów ekologicznych z silikatów

W nowoczesnym budownictwie panuje trend wznoszenia obiektów przyjaznych środowisku naturalnemu. Dotyczy to nie tylko bezpośredniego wpływu budynku na otoczenie, ale też wyboru materiałów i całego przebiegu procesu budowy. Ekologia w budownictwie nie jest już tylko sloganem, za którym nic nie stoi, ale coraz częściej koniecznością dla inwestorów, deweloperów i producentów materiałów budowlanych. W idei tej znakomicie odnajdują się takie materiały budowlane jak bloczki silikatowe. Jakie są ich zalety?

Jakie właściwości posiada naturalny granit i jak jest wykorzystywany w budownictwie

Naturalny kamień od dawien, dawna był wykorzystywany jako materiał budowlany. Chętnie stosowano go przy budowie zamków, pałaców, ale też i zwykłych, miejskich domów. Trwałość, dostępność, odporność na warunki atmosferyczne, wreszcie sam estetyczny wygląd i możliwość obróbki do dzisiaj stanowią poważny atut tego budulca.

Ocieplenie budynku styropianem w zimnie grzeje latem chłodzi

Późną wiosną i latem coraz częściej doświadczamy w Polsce tropikalnej pogody – tak jak w tym roku. Specjaliści zalecają, żeby podczas upałów jak najmniej przebywać w pełnym słońcu, a nawet w miarę możliwości pozostać w domu. Jednak nie wszystkie budynki są wyposażone w klimatyzację i często temperatura w pomieszczeniach jest niewiele niższa niż na dworze. Jest na to sposób. Ocieplenie budynku styropianem zabezpiecza go nie tylko zimą przed utratą ciepła. Latem termoizolacja pełni równie ważną rolę – zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15910 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >