Materiały budowlane – lista artykułów

Wybieramy najlepszy styropian spośród ofert dostępnych na rynku

Trwały, oszczędny i łatwy w instalacji. Na polskich budowach styropian cieszy się dużą popularnością, dlatego też producenci ciągle go doskonalą, wydając coraz to nowsze produkty. Wyjaśniamy, jak wybrać dobry styropian izolacyjny spośród licznych ofert na rynku.

Pytamy eksperta o silikaty i ich wpływ na izolacyjność akustyczną i energooszczędność budynku

W nowoczesnym budownictwie dużą wagę przykłada się do dwóch apektów: zmniejszenia zużycia energii w budynku i ochrony przed hałasem. Eksperci Stowarzyszenia „Białe murowanie” odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące energooszczędności i izolacyjności akustycznej w odniesieniu do ścian wapienno-piaskowych.

Cegła klinkierowa w kolorze ochry nie tylko na elewację

Ma wszystko, o czym marzą inwestorzy: doskonały wygląd, ponadprzeciętną trwałość i niepowtarzalny charakter. Ten ostatni to w dużej mierze zasługa niezwykłego pochodzenia. Cegła klinkierowa Ochra jest bowiem wytwarzana w legendarnej cegielni Gozdnica.

Jak powstaje cegła klinkierowa?

Powstają z połączenia niepowtarzalnego surowca, bogatej tradycji oraz atmosfery wyjątkowych miejsc. To dlatego cegły klinkierowe z cegielni w Patoce i Gozdnicy potrafią wzbogacić każdą inwestycję o element prawdziwej architektonicznej magii...

Co warto wiedzieć o regałach magazynowych?

Nie od dziś wiadomo, że porządek to gwarancja sukcesu. Ma on znaczenie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jeśli nasza praca polega na zarządzaniu halą lub magazynem czy hurtownią, właściwie ułożone materiały zapewniają sprawną i komfortową pracę. Warto o tym pamiętać, projektując przestrzenie magazynowe. Wybór dobrej jakości, wytrzymałego sprzętu stanowi ważny czynnik, decydujący o jakości i efektywności naszej pracy.

Rury wielowarstwowe niezawodne w instalacjach budowlanych

Znajdują zastosowanie w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych, są odporne na starzenie, niską temperaturę i korozję. Wielowarstwowe rury, o wysokich parametrach technicznych i szerokich możliwościach użycia.

Cegła klinkierowa i jej wiele zastosowań

Czy w architekturze miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa? Z pewnością, a jednym z najlepszych na to przykładów jest cegła klinkierowa. Piękna i wszechstronnie uzdolniona, zachwyca nie tylko przy pierwszym spotkaniu, ale nieustająco przez wszystkie wspólnie spędzone lata...

Materiały budowlane najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych?

Rodzaje jastrychów w budownictwie - który wybrać?

Jastrych cementowy płynny i tradycyjny, a także anhydrytowy – w budownictwie mieszkaniowym można zastosować kilka rodzajów podkładów podłogowych. Przed wyborem warto więc poznać ich najważniejsze cechy i sprawdzić, czym się różnią, aby nasza posadzka była wytrzymała oraz odpowiednio dobrana do sposobu, w jaki będzie eksploatowana.

Czym najlepiej zabezpieczyć drewniane powierzchnie?

Drewno to naturalny materiał, który jest częstym elementem wykończeniowym i dekoracyjnym domów. Nie ma się co dziwić, bo w dużej mierze odpowiada za przytulny klimat naszych wnętrz. Przyjrzyjmy się bliżej, jak można go wykończyć, aby był dobrze zabezpieczony i nadał oryginalny charakter pomieszczeniom.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 21270 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 402

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >