Materiały budowlane – lista artykułów

Stal w budownictwie jednorodzinnym – wybieramy kształtowniki i pręty żebrowane z hurtowni stali w Warszawie

Stal to jeden z podstawowych materiałów używanych w budownictwie. Produkuje się z niego wiele elementów, bez których nie sposób obyć się podczas budowy domu. W poniższym artykule przyglądamy się dwóm spośród nich – kształtownikom oraz prętom żebrowanym. Podpowiadamy także, gdzie warto się w nie zaopatrzyć i która hurtownia stali (Warszawa) zasługuje na szczególną uwagę.

5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite Grey

Kamienie z serii Sensa by Cosentino to wyjątkowo łatwe w utrzymaniu naturalne powierzchnie, odpowiednie do zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Najnowsze propozycje Cosentino, obejmujące kwarcyty i granity pochodzące z Brazylii i Indii, są wysoce odporne na plamy dzięki unikalnej technologii ochronnej Senguard NK. Dzięki niej, podczas wielu lat użytkowania, kamienie naturalne nie będą wymagać żadnej dodatkowej impregnacji mającej ochronić je przed zabrudzeniami.

Ciekawe wykorzystanie kompozytów drewnopochodnych

Po polskich ulicach wciąż jeździ wiele drewnianych samochodów… Nie chodzi jednak o naturalne drewno, lecz o sklejkę – materiał, który jest dużo lżejszy, bardziej odporny na uszkodzenia oraz występuje w wielu różnych odmianach, tym samym pozwalając na tworzenie nieograniczonych zastosowań. Opowiadamy o przykładach stosowania kompozytów drewnopochodnych w motoryzacji.

Poznaj platynę i jej możliwości

O platynie słyszał każdy. Mimo iż kojarzona jest ona z branżą jubilerską, ilość jej realnych zastosowań jest o wiele większa – a niektóre z nich bywają naprawdę zaskakujące. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się więcej na jej temat, jesteś we właściwym miejscu.

Przed zakupem materiałów budowlanych warto sprawdzić je na stronie internetowej GUNB

Odpowiednie parametry oraz wysoka jakość materiałów budowlanych są kluczowymi elementami każdej roboty budowlanej czy remontu. Eksperci radzą, by przed zakupem produktów budowlanych, a styropianów w szczególności, dokonać weryfikacji produktów oraz solidności producentów na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Państwowy Urząd mimo pandemii przeprowadza stałe kontrole i upublicznia na bieżąco ich wyniki. Pamiętajmy, że materiały budowlane o obniżonych parametrach nie gwarantują skuteczności, np. w przypadku termomodernizacji narażają inwestora na konkretne straty liczone w tysiącach złotych.

Rodzaje rurek termokurczliwych i ich właściwy dobór w zależności od zastosowań

Tytułem krótkiego wprowadzenia do tematu elementów termokurczliwych, warto przybliżyć samo zjawisko termokurczliwości, co pozwoli nam zrozumieć zachowania tego typu elementów.

Jak dokonać prawidłowego wyboru podczas kupna cementu?

Cement to kluczowy materiał budowlany. Wykonane na jego bazie betony, tynki, fundamenty czy zaprawy murarskie znajdują zastosowanie w każdej części budynku. Lafarge, na przykładzie domu modelowego, prezentuje jak dobrać właściwy cement do wykonywanych prac.

Mikrocement – czy można go nakładać na różne powierzchnie?

Mikrocement ASDecorative jest na tyle uniwersalny, że bez problemu można go aplikować na różnego rodzaju powierzchnie. Przykład? Ściany, posadzki, schody, okładziny meblowe, elewacje, balkony, tarasy… Dużo tego, prawda? W każdym przypadku należy pamiętać jednak o innych kwestiach, uwzględniając sposób użytkowania danej powierzchni. Bardziej szczegółowo o jego aplikacji na różne powierzchnie skupimy się w kolejnych artykułach.

Beton komórkowy – dlaczego warto go używać?

Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych w Polsce materiałów budowlanych. Dzięki swoim zaletom bardzo dobrze sprawdza się przy budowie dowolnego rodzaju budynku, a szczególnie budynku mieszkalnego.

Co zyskują nasze rodzime gatunki drewna w procesie termowania?

Planując budowę tarasu, altany czy wykończenia elewacji naturalnym drewnem, bierzemy pod uwagę jego żywotność i odporność na działanie czynników zewnętrznych. W takich przypadkach naszym naturalnym wyborem staje się więc drewno egzotyczne lub modrzew syberyjski. Rodzime gatunki wypadają na ich tle znacznie gorzej – ale tylko do chwili, kiedy myślimy o drewnie surowym. „Wygrzane” deski z sosny, buku czy jesionu nie odstają parametrami od swoich egzotycznych krewnych.


Stron: 63 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16412 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >