Materiały budowlane – lista artykułów

Oryginalna cegła klinkierowa, którą zdobią delikatne przepalenia i ożużlenia

Choć klinkier jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych materiałów budowlanych, wciąż potrafi zaskakiwać. Zwłaszcza, gdy powstaje dzięki pracy prawdziwych mistrzów ceramiki. Udowadnia to cegła Alt Tessin - najnowsze dzieło specjalistów z legendarnej cegielni w Patoce. Uwagę zwraca charakterystyczną barwą oraz dostępnością w dodatkowym rozmiarze - XL.

Blacha miedziana w domu

Budujesz swój własny dom? Jeśli tak, to prawdopodobnie w trakcie tego procesu musisz podjąć bardzo wiele różnych decyzji, między innymi wybrać także rodzaj blachy, którą pokryjesz Twoje domostwo. Blacha miedziana czy inna? Jak podjąć odpowiednią decyzję?

Na co zwrócić uwagę, wybierając materiały budowlane?

Budowa domu bądź wykańczanie mieszkania to poważne inwestycje, które niemal zawsze wiążą się z olbrzymimi kosztami. Najczęściej oczami wyobraźni widzimy już całe wnętrze uzupełnione o meble oraz atrakcyjne dodatki. To jednak elementy, które mają dopełnić wygląd naszych czterech kątów i sprawić, by mieszkało nam się w nich przyjemnie oraz przytulnie. Najważniejszymi jednak, na tym pierwszym etapie prac, są materiały budowlane, po które sięgamy. Przy tak dużej inwestycji z pewnością natkniemy się na niejedną pokusę, by zaoszczędzić. Wciąż rosnąca konkurencja w branży budowlanej zachęca korzystnymi cenami, które niestety nie zawsze idą w parze z wysoką jakością. Warto zatem już na początku swojej przygody z budowaniem wymarzonego domu przekonać się, na co zwrócić uwagę, kupując materiały budowlane.

Cegła klinkierowa w kolorze afrykańskich piasków Kalahari

Pozornie wydaje się oczywista. Ale w rzeczywistości potrafi zaskoczyć wieloma twarzami. Dlatego właśnie nazwa cegły klinkierowej Kalahari zainspirowana została miejscem, którego prawdziwe oblicze znane jest tak naprawdę niewielu...

Beton – właściwości i zastosowanie

Beton to obecnie jeden z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Stosowany jest zarówno do budowy elementów konstrukcyjnych podlegających znacznym naciskom i przenoszących ogromny ciężar na podłoże, jak i do wykonywania elementów o niewielkiej wytrzymałości.

Kiedy użyć blachy aluminiowej, a kiedy stali?

Aluminium i stal to jedne z najwytrzymalszych i najodporniejszych materiałów wykorzystywanych w przemyśle, budownictwie, motoryzacji itp. Ich parametry są tak dobre, że czasami trudno zdecydować, który z nich użyć. Wtedy kluczowe okazują się delikatne różnice między nimi i to, jak zachowują się w danym środowisku. Kiedy zastosować blachę aluminiową, a kiedy stalową i z jakich względów?

Wybieramy najlepszy styropian spośród ofert dostępnych na rynku

Trwały, oszczędny i łatwy w instalacji. Na polskich budowach styropian cieszy się dużą popularnością, dlatego też producenci ciągle go doskonalą, wydając coraz to nowsze produkty. Wyjaśniamy, jak wybrać dobry styropian izolacyjny spośród licznych ofert na rynku.

Pytamy eksperta o silikaty i ich wpływ na izolacyjność akustyczną i energooszczędność budynku

W nowoczesnym budownictwie dużą wagę przykłada się do dwóch apektów: zmniejszenia zużycia energii w budynku i ochrony przed hałasem. Eksperci Stowarzyszenia „Białe murowanie” odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące energooszczędności i izolacyjności akustycznej w odniesieniu do ścian wapienno-piaskowych.

Cegła klinkierowa w kolorze ochry nie tylko na elewację

Ma wszystko, o czym marzą inwestorzy: doskonały wygląd, ponadprzeciętną trwałość i niepowtarzalny charakter. Ten ostatni to w dużej mierze zasługa niezwykłego pochodzenia. Cegła klinkierowa Ochra jest bowiem wytwarzana w legendarnej cegielni Gozdnica.

Jak powstaje cegła klinkierowa?

Powstają z połączenia niepowtarzalnego surowca, bogatej tradycji oraz atmosfery wyjątkowych miejsc. To dlatego cegły klinkierowe z cegielni w Patoce i Gozdnicy potrafią wzbogacić każdą inwestycję o element prawdziwej architektonicznej magii...


Stron: 58 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16741 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >