Materiały budowlane – lista artykułów

Rury wielowarstwowe niezawodne w instalacjach budowlanych

Znajdują zastosowanie w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych, są odporne na starzenie, niską temperaturę i korozję. Wielowarstwowe rury, o wysokich parametrach technicznych i szerokich możliwościach użycia.

Cegła klinkierowa i jej wiele zastosowań

Czy w architekturze miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa? Z pewnością, a jednym z najlepszych na to przykładów jest cegła klinkierowa. Piękna i wszechstronnie uzdolniona, zachwyca nie tylko przy pierwszym spotkaniu, ale nieustająco przez wszystkie wspólnie spędzone lata...

Materiały budowlane najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych?

Rodzaje jastrychów w budownictwie - który wybrać?

Jastrych cementowy płynny i tradycyjny, a także anhydrytowy – w budownictwie mieszkaniowym można zastosować kilka rodzajów podkładów podłogowych. Przed wyborem warto więc poznać ich najważniejsze cechy i sprawdzić, czym się różnią, aby nasza posadzka była wytrzymała oraz odpowiednio dobrana do sposobu, w jaki będzie eksploatowana.

Czym najlepiej zabezpieczyć drewniane powierzchnie?

Drewno to naturalny materiał, który jest częstym elementem wykończeniowym i dekoracyjnym domów. Nie ma się co dziwić, bo w dużej mierze odpowiada za przytulny klimat naszych wnętrz. Przyjrzyjmy się bliżej, jak można go wykończyć, aby był dobrze zabezpieczony i nadał oryginalny charakter pomieszczeniom.

Najnowszej generacji szkło samoczyszczące - praktyczne rozwiązanie dla dużych przeszklonych powierzchni.

Przeszklone konstrukcje nie stanowią już aranżacyjnych nowinek, ale są spójną częścią współczesnych realizacji architektonicznych. Konstrukcyjne zalety szkła wpływają na jego częste zastosowanie nie tylko w oknach, ale również jako elewacje budynków, dachy, ogrody zimowe, balkony czy barierki ochronne. Poznaj możliwości, jakie oferuje nowe szkło samoczyszczące.

Cegła klinkierowa z drapanym licem znakomita do budynków historycznych i restaurowanych.

Najnowsza oferta cegła klinkierowa Senta o niespotykanym na polskim rynku drapanym licu - nadającym jej surowego wyglądu i idealnie dostosowującym ją do estetycznych standardów obowiązujących przy renowacji obiektów historycznych.

Szkło odporne na wybuchy

Producenci szkła obecnie coraz częściej nie skupiają się jedynie na podstawowych funkcjach szyb. Obecnie powstają również niezwykle trwałe rozwiązania, które chronią przed różnego rodzajami zagrożeniami jak atak fizyczny, ostrzał czy też oddziaływanie fali uderzeniowej. Dlatego też, znajdują one zastosowanie w wielu obiektach użyteczności publicznej, gdzie bezpieczeństwo ludzi wewnątrz jest sprawą nadrzędną

Ściany z bloczków silikatowych gwarancją wytrzymałości

Wybór odpowiedniego materiału do budowy ścian ma kluczowe znaczenie dla stabilności i wytrzymałości całej konstrukcji, a także dla bezpieczeństwa przebywających w obiekcie osób. W przypadku wznoszenia przegród o dużej rozpiętości i narażonych na silne obciążenia, warto zdecydować się na wytrzymały, ognioodporny bloczek silikatowy o wymiarach 250x240x220 mm.

Jakie zastosowanie w przemyśle mają produkty z włókien ceramicznych?

Włókna ceramiczne są rodzajem sztucznych włókien mineralnych. Wyróżniają je szczególne właściwości ogniotrwałe, duża odporność chemiczna i właściwości izolacyjne. Ponadto odznaczają się niską przewodnością elektryczną, akustyczną oraz cieplną. Dlatego chętnie wykorzystywane są w przemyśle.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22272 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >