Materiały budowlane – lista artykułów

Czy można spawać rury ocynkowane? Wyjaśniamy wątpliwości

Warstwa cynku chroni rury przed odkładaniem się kamienia oraz rozwoju korozji, która bezpowrotnie je niszczy, narażając inwestora na wysokie koszty. M.in. dlatego coraz więcej osób decyduje się na zlecenie cynkowania. Zachodzi jednak pytanie: czy można spawać rury ocynkowane? Wyjaśniamy raz na zawsze.

Styropian w budownictwie - jakie ma zastosowanie i właściwości

Kawałek białej płyty, często ukruszonej. Ten obraz styropianu jest nieprawdziwy już od wielu lat, a jednak nadal często tak właśnie go kojarzymy. Tymczasem styropian jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Staje się też coraz bardziej wyspecjalizowany: produkty różnią się właściwościami w zależności od zastosowania.

Innowacyjne rozwiązanie w zabudowie gipsowo-kartonowej - system modułów gipsowych do szybkiego montażu

Wszechstronne zastosowanie, znaczne skrócenie czasu trwania prac wykończeniowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu pyłu gipsowego, a także gwarancja powtarzalnego, zawsze doskonałego rezultatu. To główne cechy systemu gipset, który rewolucjonizuje prace wykończeniowe. Brzmi jak marzenie? Rozwiązanie jest jak najbardziej rzeczywiste, a w dodatku dostępne dla wszystkich. Innowacyjność produktu polskiej firmy polega nie tylko na uproszczeniu prac remontowych. System daje ogromną swobodę w kreowaniu przestrzeni; dzięki niemu nawet najbardziej złożone projekty są… proste.

Bloczki silikatowe - ich rodzaje i zastosowanie w budownictwie

Wapienno-piaskowe elementy murowe to częsty wybór nie tylko inwestorów indywidualnych, ale także deweloperów. Na ich popularność wpływają walory fizykomechaniczne i użytkowe materiału, jak również szerokie spektrum zastosowań. Szeroka gama tych produktów umożliwia dopasowanie do różnego rodzaju obiektów i konkretnego typu przegród.

Rodzaje bloczków z betonu komórkowego - na co zwrócić uwagę podczas kupna

Dzięki swoim licznym zaletom beton komórkowy jest materiałem chętnie wybieranym zarówno do budowy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, jak też wznoszenia obiektów niemieszkalnych. Decyzja o rodzaju materiału to jednak nie koniec dylematów. Na rynku można znaleźć bowiem szeroką ofertę elementów z betonu komórkowego, które różnią się między sobą nie tylko pod względem kształtu czy wymiarów, ale również właściwości użytkowych.

Metale, które tną stal: cenne także po zużyciu

Kiedy na początku XX wieku udało się po raz pierwszy wyprodukować stal szybkotnącą, zaowocowało to znacznym przyspieszeniem rozwoju przemysłu. Do dyspozycji konstruktorów maszyn był odtąd stop pozwalający na szybką obróbkę metali. Niestraszne mu były ani obciążenia, ani wysoka temperatura, ani wysokie prędkości obrotowe, toteż szybko uzyskał nazwę high speed steel, czyli „stal dużych prędkości” – w skrócie: HSS.

Zastosowanie płyt budowlanych

Materiały drewniane od zawsze były bardzo integralną częścią prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Drewno również bardzo chętnie wykorzystywane jest przez producentów mebli, czy innych artykułów dla domów i mieszkań. W dzisiejszym tekście tematem wiodącym będzie płyta OSB, która znajdzie swoje zastosowanie w każdym z wyżej wymienionych rzemiosł. Wyjaśnimy, jak zrobione są tego rodzaju płyty oraz gdzie można je wykorzystać.

Jak wybrać materiały budowlane dobrej jakości?

Temat materiałów budowlanych nie obchodzi nas wcale, dopóki nie podejmiemy decyzji dotyczącej wybudowania własnego domu. Z tego powodu, przed rozpoczęciem budowy powinniśmy nabrać chociaż odrobiny wiedzy, która pomoże nam w wyborze odpowiednich materiałów budowlanych takich jak cegły, pustaki ceramiczne, czy bloczki.

Produkty, dzięki którym można w zimnie prowadzić prace budowlane

Do niedawna w okresie zimowym życie na budowach niemal zamierało. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej produktów, które można stosować przy niższych temperaturach. Dzięki temu prace budowlane mogą być prowadzone w mniej sprzyjających warunkach pogodowych również na zewnątrz budynku. Aby wznoszone w takim czasie mury charakteryzowały się pełną wytrzymałością i trwałością, trzeba jednak ściśle przestrzegać kilku zasad.

Nowoczesne technologie walcowania blach

Walcowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów na plastyczną obróbkę metali. Jak sama nazwa wskazuje, w procesie tym wykorzystuje się walce, które obracając się naciskają na metal i skutkują jego odkształceniem. Jak dokładnie przebiega ten proces i do czego wykorzystuje się walcowane blachy?


Stron: 60 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19003 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 196

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >