Materiały budowlane – lista artykułów

Jak można wykorzystać drewno z rozbiórki w aranżacji wnętrz?

W aranżacji wnętrz coraz chętniej wykorzystujemy drewno rozbiórkowe. Powodów jest co najmniej kilka. Jakich? Chcemy mieć wokół siebie rzeczy oryginalne – „z duszą”, lubimy majsterkowanie, troszczymy się o środowisko i zasoby surowców naturalnych, które są przecież ograniczone, czy też pragniemy upiększyć dom małym kosztem. Dziś podpowiemy zatem, co możemy wyczarować ze starych desek, jak je odpowiednio selekcjonować i przygotować do dalszej pracy.

Jak pozbyć się niechcianych palet drewnianych?

W międzynarodowym obrocie towarowym funkcjonują miliony palet z drewna. Widzimy je wszędzie. Na placach budowy, na dziedzińcach przedsiębiorstw a także w sklepach czy marketach. Trudno sobie wyobrazić gospodarkę jakiegokolwiek kraju bez tych drewnianych platform. Czasami jednak pojawia się konieczność pozbycia się palet, które z jakiegoś powodu nie są już użyteczne. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest wyeksploatowanie się palety, a co za tym idzie konieczność wyłączenia jej z obrotu.

Jak szybko i sprawnie sprzątać po budowie i pracach remontowych?

Wszystko dobrze, tylko ten bałagan! Tę myśl zna każdy, kto choć raz przeprowadzał w domu modernizację, przebudowę czy nawet małą przeróbkę. Tymczasem sprzątanie znacząco mogą ułatwić nawilżane chusteczki czyszczące BHP do trudnych zabrudzeń.

Czym się kierować, wybierając styropian na elewację?

Obecnie styropian stanowi najczęściej wybierany materiał ociepleniowy elewacji. Jednak wbrew pozorom, nie każdy styropian jest taki sam. Tak naprawdę różnice pomiędzy poszczególnymi jego rodzajami są całkiem duże. Oznacza to, że wybór styropianu do ocieplenia elewacji jest bardzo ważny. Na co zwracać uwagę?

Folia samoprzylepna. Jak można ją wykorzystać?

Folia samoprzylepna jest produktem o wielu zastosowaniach. Może być wykorzystana w przypadku powierzchni szklanych, mebli, samochodów lub podłóg. Jej stosowanie jest popularne w celach ochronnych lub dla poprawienia estetyki określonych powierzchni. Co jeszcze warto wiedzieć o tym produkcie?

Jakich profili montażowych używa się do ciepłego montażu okien i drzwi?

W budynku, w którym panuje optymalna temperatura czujemy się komfortowo – możemy w nim swobodnie odpoczywać lub pracować. Ważne, żebyśmy to my sami mogli decydować o tym, jak ciepłe jest wnętrze, a nie byli skazani na ciągłą walkę z przewiewami chłodnego powietrza z zewnątrz. Możemy podkręcić grzejniki, jednak na dłuższą metę to rozwiązanie mało skuteczne i do tego kosztowne dla kieszeni oraz klimatu. Dobrym wyborem jest więc inwestycja w energooszczędne, szczelnie zamontowane okna i drzwi zewnętrzne. Jakie rozwiązania wybrać przy ich montażu?

Gdzie stosuje się uszczelki teflonowe?

Gdzie stosuje się uszczelki teflonowe? Zanim odpowiemy na to pytanie, przypomnijmy, czy wyróżniają się rozwiązania tego rodzaju. Jakie mają właściwości? Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule.

Wysokiej jakości płyta gumowa i jej zastosowania

Wiele specjalistycznych branż nieustannie poszukuje materiałów, które są gwarancją nie tylko ponadprzeciętnej wytrzymałości, ale i odporności na różnego rodzaju substancje. Nie może więc dziwić popularność, jaką cieszą się w ostatnich latach płyty gumowe SBR czy EPDM. Naturalnie jednak pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzują się te produkty. Nie czekaj i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze!

Do czego służy wełna skalna?

Wełna skalna jest rodzajem wełny mineralnej. Przez wiele osób uważana jest za najlepszy rodzaj izolacji. Takie opinie nie dziwią, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się jej charakterystyce.

Zastosowanie podczas domowych remontów, i nie tylko taśm samoprzylepnych

tesa® , znana z wysokiej jakości rozwiązań samoprzylepnych, wprowadza do sektora DIY produkty do tej pory dedykowane tylko profesjonalistom. Taśma maskująca EXCELLENT, taśmy naprawcza Ultra Power oraz folia ochronna z taśmą Easy Cover® Economy to nowe produkty tesa®, które odnajdziecie na dedykowanych półkach i stojakach w swoich ulubionych sklepach ogólnobudowlanych.


Stron: 67 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 341

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >