Materiały budowlane – lista artykułów

Pytamy eksperta o silikaty i ich wpływ na izolacyjność akustyczną i energooszczędność budynku

W nowoczesnym budownictwie dużą wagę przykłada się do dwóch apektów: zmniejszenia zużycia energii w budynku i ochrony przed hałasem. Eksperci Stowarzyszenia „Białe murowanie” odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące energooszczędności i izolacyjności akustycznej w odniesieniu do ścian wapienno-piaskowych.

Cegła klinkierowa w kolorze ochry nie tylko na elewację

Ma wszystko, o czym marzą inwestorzy: doskonały wygląd, ponadprzeciętną trwałość i niepowtarzalny charakter. Ten ostatni to w dużej mierze zasługa niezwykłego pochodzenia. Cegła klinkierowa Ochra jest bowiem wytwarzana w legendarnej cegielni Gozdnica.

Jak powstaje cegła klinkierowa?

Powstają z połączenia niepowtarzalnego surowca, bogatej tradycji oraz atmosfery wyjątkowych miejsc. To dlatego cegły klinkierowe z cegielni w Patoce i Gozdnicy potrafią wzbogacić każdą inwestycję o element prawdziwej architektonicznej magii...

Co warto wiedzieć o regałach magazynowych?

Nie od dziś wiadomo, że porządek to gwarancja sukcesu. Ma on znaczenie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jeśli nasza praca polega na zarządzaniu halą lub magazynem czy hurtownią, właściwie ułożone materiały zapewniają sprawną i komfortową pracę. Warto o tym pamiętać, projektując przestrzenie magazynowe. Wybór dobrej jakości, wytrzymałego sprzętu stanowi ważny czynnik, decydujący o jakości i efektywności naszej pracy.

Rury wielowarstwowe niezawodne w instalacjach budowlanych

Znajdują zastosowanie w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych, są odporne na starzenie, niską temperaturę i korozję. Wielowarstwowe rury, o wysokich parametrach technicznych i szerokich możliwościach użycia.

Cegła klinkierowa i jej wiele zastosowań

Czy w architekturze miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa? Z pewnością, a jednym z najlepszych na to przykładów jest cegła klinkierowa. Piękna i wszechstronnie uzdolniona, zachwyca nie tylko przy pierwszym spotkaniu, ale nieustająco przez wszystkie wspólnie spędzone lata...

Materiały budowlane najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych?

Rodzaje jastrychów w budownictwie - który wybrać?

Jastrych cementowy płynny i tradycyjny, a także anhydrytowy – w budownictwie mieszkaniowym można zastosować kilka rodzajów podkładów podłogowych. Przed wyborem warto więc poznać ich najważniejsze cechy i sprawdzić, czym się różnią, aby nasza posadzka była wytrzymała oraz odpowiednio dobrana do sposobu, w jaki będzie eksploatowana.

Czym najlepiej zabezpieczyć drewniane powierzchnie?

Drewno to naturalny materiał, który jest częstym elementem wykończeniowym i dekoracyjnym domów. Nie ma się co dziwić, bo w dużej mierze odpowiada za przytulny klimat naszych wnętrz. Przyjrzyjmy się bliżej, jak można go wykończyć, aby był dobrze zabezpieczony i nadał oryginalny charakter pomieszczeniom.

Najnowszej generacji szkło samoczyszczące - praktyczne rozwiązanie dla dużych przeszklonych powierzchni.

Przeszklone konstrukcje nie stanowią już aranżacyjnych nowinek, ale są spójną częścią współczesnych realizacji architektonicznych. Konstrukcyjne zalety szkła wpływają na jego częste zastosowanie nie tylko w oknach, ale również jako elewacje budynków, dachy, ogrody zimowe, balkony czy barierki ochronne. Poznaj możliwości, jakie oferuje nowe szkło samoczyszczące.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 23893 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >