Materiały budowlane – lista artykułów

Wielkoformatowe płyty oraz sklejki - sposób na szalunki wielokrotnego użytku

Na budowie liczy się czas, który zawsze jest na wagę złota - dosłownie i w przenośni. Niezależnie od specyfiki realizowanego projektu, nie ma miejsca na niepotrzebne poprawki i przestoje. Kolejnym wspólnym mianownikiem prac budowlanych są fundamenty, od których w uproszczeniu zaczyna się każda inwestycja. Jednak na tym rola betonu zazwyczaj się nie kończy, gdyż w nowoczesnym budownictwie lejemy go wszędzie. Produkty używane do szalowania muszą być więc zgodne z obowiązującymi normami budowlanymi oraz wymaganiami dla poszczególnych klas betonu. Jednak to nie wszystko, co wystarczy o nich wiedzieć, żeby roboty szły szybko i zgodnie z planem.

Wkręty do drewna, metalu i PCV z powłoką chroniącą produkty przed rdzewieniem i korodowaniem

Nowe wkręty Panelvit włoskiego producenta Mustad, które są już dostępne na rynku polskim to sposób na bezproblemowe prowadzenie prac. Specjalne kształty wkrętów, dzięki którym dedykowane są one do różnych materiałów, przyspieszają montaż oraz chronią materiał przed uszkodzeniem. Wkręty pokryte są specjalną powłoką Chromiting, która gwarantuje bardzo wysoką odporność na rdzę i korozję. W zestawie wkrętów znajdują się wkręty tarasowe, meblowe oraz do drewna, a także do PCV i blachowkręty.

Materiały budowlane a system zakładowej kontroli produkcji (ZKP) i system oceny zgodności

Sprzedaż wyrobów budowlanych nakłada na producentów serię obowiązków, jakie powinny spełnić, by legalnie wprowadzić produkt do obrotu. Jednym z nich jest przeprowadzenie procesu certyfikacji, a także systematyczna weryfikacja właściwości użytkowych oraz jakości wyrobu. Aby wywiązać się z ostatniego zadania, należy wprowadzić system zakładowej kontroli produkcji (ZKP), zaś weryfikacja powinna się odbywać na bazie wytycznych uwzględnionych w obowiązującym systemie oceny zgodności.

Materiały budowlane - kupując zapoznajmy się zarówno z ich wyglądem, jak i z parametrami technicznymi

Jakość wyrobów budowlanych, wykorzystywanych w budownictwie ma zasadnicze znaczenie dla ich przyszłego, bezpiecznego użytkowania. Czasy, kiedy materiały budowlane i wykończeniowe były trudno dostępne, ograniczając się do monotonnych i często kiepskiej jakości rozwiązań, dawno już za nami. Dziś oferta rynkowa jest niezwykle rozwinięta i obejmuje różnorodne typy produktów, nowoczesne technologie, bogactwo stylów, form i kolorów. Jak szybko zapoznać się z dostępnymi możliwościami i dokonać optymalnego wyboru do swojej inwestycji?

Laminaty HPL: co warto wiedzieć?

Laminaty HPL cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż są najbardziej odpornym materiałem, jaki można wykorzystać przy konstruowaniu mebli oraz szeroko pojętym wyposażeniu wnętrz. Jednak dla osób, które nie zajmują się tą tematyką na co dzień, laminaty mogą brzmieć co najmniej zagadkowo. Co warto na ten temat wiedzieć?

Profesjonalne rozwiązania przeciwpożarowe – co trzeba wiedzieć?

Ochrona przeciwpożarowa powinna być priorytetem dla firmy i to nie tylko dlatego, że wymaga tego prawo budowlane. Ma służyć bezpieczeństwu pracujących w obiekcie osób, ale także ograniczyć straty materialne w przypadku pożaru. Jakie profesjonalne rozwiązania przeciwpożarowe należy mieć w budynkach i czym się one charakteryzują?

Sklep na miarę Twoich potrzeb

Marzysz o nowoczesnym wnętrzu swojego domu? Coraz większym powodzeniem i popularnością cieszy się cegła na ścianie. Jeśli chcesz urządzić swój dom w stylu industrialnym, to właśnie cegła dekoracyjna będzie idealnym wyborem. Możesz skomponować wybrane przez siebie rodzaje cegieł i umieścić je w dowolnym pomieszczeniu. Idealnie sprawdzi się ona na ścianie w salonie, gabinecie, czy w kuchni. Uzyskasz dzięki temu estetyczne wnętrze, którym zachwycisz wszystkich swoich gości, a stara cegła nada jeszcze więcej elegancji.

Budowanie z keramzytu to świetna termoizolacyjność budynków bez szkodliwej chemii

Za nazwą keramzyt kryje się materiał budowlany o interesujących właściwościach. Na tyle ciekawych, że zdobył ogromną popularność i utrwalił swoją pozycję w krajach skandynawskich. Zdobywa też nowe rynki. W Polsce stosuje się go między innymi przy stawianiu domów jedno i wielorodzinnych z elementów prefabrykowanych.

Materiały budowlane i akcesoria firmy Ceresit

Marka Ceresit jest częścią koncernu Henkel, którego główna siedziba znajduje się w Düsseldorfie. Ceresit jest znany m.in. z profesjonalnych systemów dociepleń, izolacji charakteryzujących się przeciwwodnymi właściwościami, a także produktów wykorzystywanych do układania płytek. Ze względu na wysoką jakość i atrakcyjną cenę, marka cieszy się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak mniej doświadczonych osób. Jakie są najpopularniejsze tynki, farby i akcesoria używane podczas remontu?

Co to jest cynkowanie i jakie są jego rodzaje?

Omawiając proces cynkowania, w pierwszej kolejności należy podkreślić, że obecnie jest to jedna z najczęściej stosowanych metod ochrony stali przed korozją. Częstotliwość ta jest spowodowana przede wszystkim wysoką skutecznością tej metody. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu definicji procesu cynkowania. Scharakteryzujemy również poszczególne jego rodzaje.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15811 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >