Materiały budowlane – lista artykułów

Cegła klinkierowa w kolorze afrykańskich piasków Kalahari

Pozornie wydaje się oczywista. Ale w rzeczywistości potrafi zaskoczyć wieloma twarzami. Dlatego właśnie nazwa cegły klinkierowej Kalahari zainspirowana została miejscem, którego prawdziwe oblicze znane jest tak naprawdę niewielu...

Beton – właściwości i zastosowanie

Beton to obecnie jeden z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Stosowany jest zarówno do budowy elementów konstrukcyjnych podlegających znacznym naciskom i przenoszących ogromny ciężar na podłoże, jak i do wykonywania elementów o niewielkiej wytrzymałości.

Kiedy użyć blachy aluminiowej, a kiedy stali?

Aluminium i stal to jedne z najwytrzymalszych i najodporniejszych materiałów wykorzystywanych w przemyśle, budownictwie, motoryzacji itp. Ich parametry są tak dobre, że czasami trudno zdecydować, który z nich użyć. Wtedy kluczowe okazują się delikatne różnice między nimi i to, jak zachowują się w danym środowisku. Kiedy zastosować blachę aluminiową, a kiedy stalową i z jakich względów?

Wybieramy najlepszy styropian spośród ofert dostępnych na rynku

Trwały, oszczędny i łatwy w instalacji. Na polskich budowach styropian cieszy się dużą popularnością, dlatego też producenci ciągle go doskonalą, wydając coraz to nowsze produkty. Wyjaśniamy, jak wybrać dobry styropian izolacyjny spośród licznych ofert na rynku.

Pytamy eksperta o silikaty i ich wpływ na izolacyjność akustyczną i energooszczędność budynku

W nowoczesnym budownictwie dużą wagę przykłada się do dwóch apektów: zmniejszenia zużycia energii w budynku i ochrony przed hałasem. Eksperci Stowarzyszenia „Białe murowanie” odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące energooszczędności i izolacyjności akustycznej w odniesieniu do ścian wapienno-piaskowych.

Cegła klinkierowa w kolorze ochry nie tylko na elewację

Ma wszystko, o czym marzą inwestorzy: doskonały wygląd, ponadprzeciętną trwałość i niepowtarzalny charakter. Ten ostatni to w dużej mierze zasługa niezwykłego pochodzenia. Cegła klinkierowa Ochra jest bowiem wytwarzana w legendarnej cegielni Gozdnica.

Jak powstaje cegła klinkierowa?

Powstają z połączenia niepowtarzalnego surowca, bogatej tradycji oraz atmosfery wyjątkowych miejsc. To dlatego cegły klinkierowe z cegielni w Patoce i Gozdnicy potrafią wzbogacić każdą inwestycję o element prawdziwej architektonicznej magii...

Co warto wiedzieć o regałach magazynowych?

Nie od dziś wiadomo, że porządek to gwarancja sukcesu. Ma on znaczenie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jeśli nasza praca polega na zarządzaniu halą lub magazynem czy hurtownią, właściwie ułożone materiały zapewniają sprawną i komfortową pracę. Warto o tym pamiętać, projektując przestrzenie magazynowe. Wybór dobrej jakości, wytrzymałego sprzętu stanowi ważny czynnik, decydujący o jakości i efektywności naszej pracy.

Rury wielowarstwowe niezawodne w instalacjach budowlanych

Znajdują zastosowanie w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych, są odporne na starzenie, niską temperaturę i korozję. Wielowarstwowe rury, o wysokich parametrach technicznych i szerokich możliwościach użycia.

Cegła klinkierowa i jej wiele zastosowań

Czy w architekturze miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa? Z pewnością, a jednym z najlepszych na to przykładów jest cegła klinkierowa. Piękna i wszechstronnie uzdolniona, zachwyca nie tylko przy pierwszym spotkaniu, ale nieustająco przez wszystkie wspólnie spędzone lata...


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 503

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >