Materiały wykorzystywane do budowy hal stalowych

Materiały wykorzystywane do budowy hal stalowych

Wzniesienie hali stalowej wymaga użycia odpowiednich materiałów. Nie jest to bowiem, jakby się mogło wydawać, konstrukcja zrobiona z samej stali.

Z czego buduje się obiekty stalowe?

Konstrukcja

Nie byłoby hali bez szkieletu konstrukcyjnego. To absolutna podstawa, która zapewnia solidność budynku. Warto też wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu rozwiązania stosowane w szkieletach były mało efektywne – to już jednak przeszłość.

 

Obecnie szkielety konstrukcyjne tworzone są z blachownic stalowych, dzięki czemu są solidne i nie przypominają nietrwałych namiotów. Można do tego celu użyć blachownic tradycyjnych lub blachownic z falistym środnikiem. Niezbędne jest również użycie dodatkowych środków, które zwiększą stabilność konstrukcji i przygotują ją na różne efekty eksploatacji. Wśród nich należy wymienić farby ognioochronne lub farby epoksydowo-poliuretanowe.

 

Materiały wykorzystywane do budowy hal stalowych

 

Czytaj również: Gdzie wykorzystywane są hale stalowe?

 

Hale stalowe można także ocynkować ogniowo. Jest to nieco droższe zabezpieczenie, ale odznacza się dłuższą ochroną przed korodowaniem. Zalecamy inwestycję w to rozwiązanie, ponieważ koszty usuwania korozji nie są małe i mogą znacznie obciążyć portfel niejednego przedsiębiorcy.

 

Nie bez znaczenia jest też sposób łączenia elementów. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby użyć w tym celu śrub z odpowiednimi atestami. Śruby słabej jakości mogą w późniejszym czasie przynieść wiele szkód.

 

Ściany i dachy

Odpowiadanie obudowy zarówno ścian, jak i dachów są niezwykle istotne. Wpływają one na izolację cieplną, która złej jakości wpłynie później na większe koszty energetyczne. Obudowy są także warstwą zabezpieczającą przed warunkami atmosferycznymi (wiatr, deszcz, śnieg).

 

Najczęściej konstrukcję obudowuje się płytami warstwowymi. Jest to dość tani system i szybki w montażu (porównując go ze standardowym, murowanym systemem).

 

Wypełnienie płyt warstwowych to już kwestia preferencji. Obecnie możemy wybrać spośród czterech rdzeni: styropianu, poliuretanu, wełny mineralnej i pianki PIR.

 

Halę obudowuje się zazwyczaj blachą trapezową. Można ją zamontować, tworząc dwie warstwy wypełnione wełną mineralną. Tak samo postępuje się z dachem, ale w tym wypadku trzeba zastosować kilka dodatkowych zabezpieczeń. Powszechnie nakłada się drugą warstwę papy termozgrzewnej lub membrany PCV. Ma to stanowić dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi, na które dach jest szczególnie narażony.

 

Materiały nie zawsze są takie same

Warto pamiętać, że każda firma wykonawcza ma swoje patenty, a wszystkie projekty różnią się od siebie. Większość schematów powtarza się, to prawda, ale każdą budowę należy rozpatrywać indywidualnie.

 

Czytaj również: Zastosowanie hal stalowych w handlu, przemyśle i rolnictwie

 

Źródło zdjęcia głównego: Pobrane ze strony producenta hal stalowych - Commercecon.pl

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Recykling miedzi Liczba postów: 856 Grupa: Budowa i re... Bardzo ciekawy temat. Ja od długiego czasu współpracuję z firmą www.zlompap.pl . Specjalizują się w sprzedaży i skupie złomu w Gdańsku. Gwarantują atrakcyjne ce...
  • zakup rusztowania Liczba postów: 150 Grupa: Firmy budow... A może jednak lepszą opcją okaże się wynajem takiego rusztowania, po co płacić za to i jeszcze zawsze za transport.
  • Impregnat do drewna SUPI SAUNA BENACH PROTECTION Liczba postów: 278 Grupa: Budowa i re...
  • Płyty drogowe Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o używane to niestety nie wiem. My zamawialiśmy z tej firmy płyty drogowe https://betblok.pl/plyty-drogowe-mon.htm l , dobre jakościowo i zbrojone
  • Profesjonalne wózki widłowe Liczba postów: 47 Grupa: Budowa i re... Ja także niedawno stałem przed wyborem odpowiedniego wózka widłowego. Ostatecznie zdecydowałem się na używany wózek spalinowy marki Nissan. Zamówiłem go od firm...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15994 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >