Najwyższy stopień komfortu

Najwyższy stopień komfortu

Schody towarzyszą ludzkości od najdawniejszych czasów. Niegdyś pełniły wyłącznie funkcje praktyczną, jednak z biegiem lat zaczęto przykładać większą wagę do ich wyglądu oraz materiału, z którego są wykonane. Dziś oprócz funkcji użytkowej, schody stanowią także ważny element dekoracyjny.

 

Schody pełnią w dzisiejszych czasach nie tylko rolę utylitarną, lecz są również traktowane jako element dający możliwość stylowego zaaranżowania przestrzeni. W zależności od tego w której części domu są umiejscowione, jaki przybierają kształt oraz z czego zostały wykonane, schody potrafią nadać wnętrzu zgoła inny charakter. W najnowszych projektach architektonicznych zauważyć można tendencję do projektowania schodów w stylu industrialnym. Materiałem, który coraz częściej znajduje zastosowanie jako budulec tego typu elementów konstrukcyjnych jest konglomerat kwarcowy Technistone.

 

Ich wysokość schody


Wybierając materiał do wykonania schodów wewnętrznych warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim należy zastanowić się gdzie będą umiejscowione, jakie pomieszczenia skomunikują oraz jaki charakter chcemy nadać całemu wnętrzu. Z drewna łatwiej wykonać lekkie schody ażurowe, łączące na przykład salon z antresolą, klasyczne stopnie betonowe natomiast powstają już podczas prac murarskich i ułatwiają poruszanie się po domu w trakcie budowy. Można je też obłożyć dowolnym materiałem, jednak w większości są one dosyć masywne i nie zawsze licują z nowoczesnymi aranżacjami opartymi na geometrii i oszczędności formy. Rozwiązaniem, łączącym solidność i nośność betonu z łatwością obróbki drewna oraz pięknem kamienia jest konglomerat kwarcowy Technistone. Lżejszy od tradycyjnego granitu czy marmuru posiada szlachetność naturalnego surowca, jednak charakteryzuje się powtarzalnością wzoru, co ma szczególne znaczenie w nowoczesnych projektach architektonicznych. Homogeniczność struktury oraz stała kolorystyka idealnie pasują do minimalistycznych aranżacji, w których stawia się na prostotę formy i oszczędność wzornictwa. Z uwagi na obecność w składzie naturalnych barwników, konglomerat dostępny jest szerokiej ofercie kolorystycznej. Co istotne, Technistone jako kamień udoskonalony technologicznie dostępny jest w barwach niespotykanych w przypadku surowca naturalnego. Są to zarówno idealne czyste biele, jednolite eleganckie szarości czy gładkie, harmonijne beże. Miłośnikom klasycznych rozwiązań do gustu przypadną powierzchnie z kolekcji Noble, przypominające marmur, natomiast zwolennicy zdecydowanych akcentów kolorystycznych postawić mogą na nasyconą czerwień Starlight Ruby lub roziskrzoną czerń Starlight Black. W ofercie Technistone dostępne są materiały o dużej ziarnistości, imitujące granit, powierzchnie idealnie gładkie i monochromatyczne, jak Crystal Absolute White, a także płyty wzbogacane drobinkami szkła i zwierciadeł.

 

 

Czytaj również: Balustrada dobrze dobrana do wnętrza

 

Praktyczna strona płyt konglomeratowych


Płyty produkowane przez firmę Technistone mają długość 304 cm, dzięki czemu możliwe jest wykonanie jednorodnych stopni o długości nawet do 300 cm, co gwarantuje niepowtarzalny efekt estetyczny. Monolityczna bryła schodów stworzona z jednego elementu może stać się główną ozdobą całego pomieszczenia, decydującą o jego charakterze. Co istotne, z konglomeratu kwarcowego można tworzyć zarówno schody pełne, jak i lżejsze w odbiorze schody samonośne. Uniwersalność materiału Technistone daje także możliwość łączenia dwóch slabów tak, aby ich estetyczne polerowane płaszczyzny były widoczne z każdej strony. Dodatkowo amatorzy oryginalnego wzornictwa mogą zdecydować się na połączenie dwóch kolorów w obrębie jednych schodów. Technistone daje bowiem możliwość wykonania stopnia i podstopnia z materiału w innej barwie. Zastosowanie dużych elementów konstrukcyjnych i wyeliminowanie wielu połączeń ma także wiele zalet użytkowych. Większe elementy mogą być układane szybciej i sprawniej, a dzięki redukcji ilości spoin czyszczenie jest szybsze i mniej pracochłonne. Z myślą o niestandardowym wykończeniu schodów, producent daje możliwość wyboru metody obróbki powierzchni płyt. W ofercie dostępne są zarówno gładkie elementy schodowe, jak i antypoślizgowe powierzchnie poddane obróbce fakturalnej typu honed. Przewagą konglomeratów nad schodami wykonanymi np. z terakoty lub tradycyjnego kamienia jest ich niewielki ciężar, antybakteryjność oraz duża wytrzymałość mechaniczna.

Wysokiej jakości materiał, z którego produkowane są elementy schodowe Technistone będzie służył przez wiele lat zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytku publicznego. Bogata oferta wzornicza pozwoli natomiast na stworzenie unikanej przestrzeni, która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Czytaj również: Jakie wybrać schody?

Źródło: echopr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 90 Grupa: Stawiamy śc... Jeżeli szukasz firmy, która oferuję zsypy do gruzu to polecam kontakt do firmy https://www.sklep-akprojekt24.com.pl/kon takt. Firma oferuję również drabiny mag...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 20 Grupa: Robimy dach Jak już to raczej stawiałbym na blachodachówkę panelową a dokładnie możesz odwiedzić stronę Braas na której znajdziecie również dwa świetne modele czyli Decra o...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 55 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe co prawda są bardzo piękne, jednak ich wykonanie oraz pielęgnacja jest dość trudna, dlatego najlepiej do ich wykonania zatrudnić fachowców.
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 137 Grupa: Firmy budow... Ja mogę polecić polskie kruszywa keramzytowe z firmy https://liapor.pl/, które są wykorzystywane w domu do gotowych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowyc...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 288 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • Ogrody Liczba postów: 192 Grupa: Ogrody Super, dziękuję Wam za te wszystkie porady! https://poradnikogrodniczy.pl/

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18038 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >