Nowoczesny system do automatycznych wózków pionowych

Nowoczesny system do automatycznych wózków pionowych

Firma STILL wprowadziła na rynek nowoczesny system Pick and Go umożliwiający kompletowanie towarów za pomocą automatycznych wózków pionowych. Pick and Go to specjalna, inteligentna platforma zapewniająca automatyczne poruszanie się wózków widłowych, które wykonują polecenia głosowe operatora.

 

Jak to działa?

 

System sterowania transportem wysyła zautomatyzowany wózek STILL do wyznaczonego miejsca składowania. W tym samym czasie operator powiadamiany jest przez słuchawki o lokalizacji produktów oczekujących na komisjonowanie.

 

Czytaj również: Wózek widłowy do każdego rodzaju prac

 

 

Podczas gdy sterowanie wózka oraz dojazd do miejsca składowania odbywa się automatycznie, personel magazynu jako „pasażer” może w pełni skoncentrować się na odpowiednim dobraniu towaru. Potwierdza tylko właściwe miejsce składowania (dzięki możliwości sterowania głosowego „Pick by Voice”) oraz liczbę towaru do wzięcia, zgodnie z wcześniejszą informacją podaną przez słuchawki. Następnie właściwe artykuły są ręcznie umieszczane na palecie.

 

Kiedy towar jest już skompletowany, wózek automatycznie odjeżdża do stacji przekazania zamówienia i jest dostępny do następnego zadania.

 

Czytaj również: Hybrydowy wózek widłowy

 

STILL umożliwia komisjonowaie za pomocą automatycznych wózków pionowych EK – X pracujących na różnych płaszczyznach do wysokości chwytania 3,9 m. System zmniejsza liczbę błędów przy równoczesnym zwiększeniu wydajności pracy o 15 – 25 %.

 

Źródło: Inplus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >