Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe firmy Betafence ochrania potencjalnie niebezpieczne zbiorniki z ciekłym azotem na terenie fabryki Magneti Marelli w Mediolanie.

 

Zagrożenie wybuchem

 Ciekły azot ma temperaturę -196⁰ C. Uwolnienie go z butli, w wyniku czego zmiesza się z powietrzem o temperaturze w przedziale 0-20 stopni C, poskutkuje gwałtownym rozprężeniem do stanu gazowego. Podczas takiego procesu azot zwiększy swoją objętość kilkadziesiąt razy i może spowodować groźną w skutkach eksplozję.

 

Czytaj również: Mobilna Platforma Pomiarowa

 

 

 

Skuteczne zabezpieczenie

 Butle z ciekłym azotem, zwłaszcza te znajdujące się w pobliżu budynków przemysłowych, wymagają profesjonalnego zabezpieczenia terenu. Firma Mangeti Marelli do ochrony swoich zbiorników przy fabryce w Mediolanie wybrała system ogrodzeniowy Nylofor 3D (Betafence). Panele ogrodzeniowe, których przęsła zbudowane są z grubych zgrzewanych drutów, zapewniają sztywność i trwałość ogrodzenia, jednocześnie utrudniając intruzom wstęp na teren podwyższonego ryzyka.

 

 

 

Panele ogrodzeniowe Nylofor 3D

 Ogrodzenie składa się z paneli ogrodzeniowych Nylofor 3D w kolorze zielonym RAL 6005, których łączna długość wynosi 60 metrów. Panele zostały zamontowane na słupach kwadratowych za pomocą złączek z tworzywa sztucznego. Dostęp do magazynu zbiorników możliwy jest dzięki dopasowanym furtkom oraz bramie dwuskrzydłowej Nylofor 3D. Całość została dodatkowo wzmocniona i usztywniona poprzez postawienie jej na wylewce betonowej.

 

Czytaj również: Czy nasze materiały budowlane są niepalne?

 

 

 

Ochrona tego, co najważniejsze

 Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, wpisanych w strategię Magneti Marelli. Firma produkuje systemy, odpowiadające za kontrolę pracy silnika, urządzeń elektrycznych oraz zawieszenia w samochodach, których używamy na co dzień. Aby profesjonalnie zabezpieczyć swoje zasoby MM wybrała Betafence – firmę, która od 130 lat „Ochrania to, co najważniejsze”.

 

 

 

Źródło: HyperCREW / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17091 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >