Okna aluminiowe – prostota i funkcjonalność

Okna aluminiowe – prostota i funkcjonalność

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie bez okien, przez które można spoglądać na świat. Powinny być one funkcjonalne i estetyczne, a zarazem szczelne i odporne na działanie różnych temperatur. Warto więc dokładnie zastanowić się, z jakich materiałów powinny być one wykonane. Okazuje się, że wiele zalet kryje aluminium. Jakie są zalety okien aluminiowych i komu przypadną one do gustu?

 

Okna aluminiowe i ich zalety

Aluminium to materiał lekki, a zarazem trwały. Jest on jednak chłodniejszy w dotyku od popularnego drewna czy PCV, które często stanowią tworzywo ram okiennych. Czy to oznacza, że metal ten gorzej izoluje termicznie? Nic bardziej mylnego! Warto też mieć na uwadze, że aluminiowe ramy nie zmieniają się pod wpływem temperatur, są niepodatne na działanie promieniowania słonecznego. Okna aluminiowe są bardzo solidne i odporne na uszkodzenia.  Nie wymagają one konserwacji. Są proste do utrzymania w czystości. Wystarczy je raz na kilka miesięcy umyć za pomocą wody i dedykowanego środka czyszczącego. Dla osób wrażliwych na środowisko ważne będzie to, że metalowe części okna są poddawane recyklingowi. To, co jednak w dużej mierze świadczy o wyjątkowości okien aluminiowych, to ich duża podatność na formowanie.

 

Kto powinien wybrać okna aluminiowe?

Okna aluminiowe to idealny wybór dla osób, które lubią duże przeszklenia. Żaden materiał nie sprawdza się tak świetnie na duże ramy okienne jak właśnie aluminium, który jest trwałym materiałem. Jest on również łatwy do formowania, dzięki czemu pozwala na stworzenie okien w najróżniejszych kształtach. Przyjęło się myśleć, że okna aluminiowe są dedykowane dla biurowców, centrów handlowych, sklepów. Coraz częściej można je jednak spotkać w budownictwie jednorodzinnym. Zwłaszcza że umożliwiają one realizację oryginalnych i spersonalizowanych projektów. Okna aluminiowe są bezpieczne, wytrzymałe i funkcjonalne, a zarazem estetyczne. Są polecane wszystkim osobom, które stawiają na jakość, nie chcą mieć zbyt dużo problemów z czyszczeniem okien lub zależy im na ich mniej standardowej formie. 

 

Okna aluminiowe – prostota i funkcjonalność

 

Czytaj również: Dlaczego szczelne zamykanie okien w okresie zimowym nie sprzyja naszemu zdrowiu?

 

Stolarka aluminiowa w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. Trudno się jednak temu dziwić. Zalety okien aluminiowych dostrzega coraz więcej deweloperów mieszkaniowych. W budownictwie komercyjnym już od dawna cieszą się one ogromną popularnością. Aluminium to materiał, z którego stworzyć można duże, proste w formie, a zarazem eleganckie okna, które cechują się trwałością i funkcjonalnością. Nic dziwnego, że aluminiowe okna są tak często spotykane. 

 

Czytaj również: Dlaczego tak popularny jest ciepły montaż okien?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17583 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 312

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >