Czym się charakteryzują okna wykonane w technologii skandynawskiej?

Czym się charakteryzują okna wykonane w technologii skandynawskiej?

Skandynawski design w stolarce okiennej to gwarancja doskonałego doświetlenia, funkcjonalności i termoizolacji. Innowacyjny system PVC Alu Inside Nordic, wyróżnia się komfortem użytkowania, energooszczędnością i maksymalnym bezpieczeństwem, doskonale wpisując się zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne elewacje budynków.

 

 

Okna w stylu skandynawskim zachwycają nie tylko estetyką. Oferują wyjątkowo wysoki poziom szczelności, co sprawia, że stają się integralną częścią otoczenia. AWILUX, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, prezentuje innowacyjny system okienny PVC Alu Inside Nordic. Umożliwia on projektowanie architektury bogatej w naturalne światło, ale także gwarantuje doskonałą izolacyjność cieplną na poziomie pasywnym.

 

Czym się charakteryzują okna skandynawskie?Fot. Schüco/AWILUX

Rozwiązanie wprost z północy

Schüco PVC Alu Inside Nordic z oferty AWILUX to rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla tradycyjnej stolarki okiennej stosowanej w Europie Zachodniej. System wyróżnia się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej, a także znaczącym komfortem użytkowania. Otwieranie na zewnątrz gwarantuje doskonałą szczelność, a dodatkowo system umożliwia wpuszczenie do wnętrza jak najwięcej świeżego powietrza i światła. Dzięki temu, system sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych projektach domów.

 

Czym się charakteryzują okna skandynawskie?Schüco PVC Alu Inside Nordic  Fot. Schüco/AWILUX

Czytaj również: Odpowiednie umiejscowienie i rodzaj okien ma wpływ nie tylko na doświetlenie wnętrz, ale również na efektywne wykorzystanie energii słonecznej

 

- Schüco PVC Alu Inside Nordic charakteryzuje się 11-komorową ościeżnicą i 7 komorowym skrzydłem o głębokości 82 mm. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=0,87 W/m²K świadczy o efektywności termicznej, zapewniając odpowiednią izolację cieplną i energooszczędność – mówi Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

 

Czym się charakteryzują okna skandynawskie?

 

Technologia doceniona przez Technologisk Institut Aarhus w Danii, oparta na łączeniu PVC z aluminiowymi wzmocnieniami, eliminuje mostki termiczne i zapewnia optymalną stabilność okna. Z kolei zmniejszenie szerokości ramy do zaledwie 94,5 mm przekłada się na większy udział szyby w całej konstrukcji, a tym samym doskonałe doświetlenie wnętrza naturalnym światłem.

 

Czym się charakteryzują okna skandynawskie?

 

Paleta funkcjonalności

Różnorodność funkcji systemu Schüco PVC Alu Inside Nordic z oferty AWILUX jest widoczna nie tylko w standardowych mechanizmach, takich jak okucia rozwierno-wychylne, boczno-rozwiernie czy górno-rozwierane, ale także w innowacyjnej opcji skrzydeł obrotowych typu Top-Swing. Pozwala ona na swobodne obracanie zewnętrznej powierzchni skrzydła do wnętrza pomieszczenia, co nie tylko ułatwia konserwację, ale także gwarantuje bezpieczne oraz komfortowe mycie.

 

- System chroni okucia przed zabrudzeniem i wilgocią, która mogłaby działać korozyjnie. W sytuacji zamknięcia, mechanizm ukryty jest w starannie uszczelnionym zagłębieniu profilu. Trzy niezależne warstwy uszczelniające zapewniają dodatkowe zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych oraz hałasem – dodaje ekspert AWILUX.

 

Czym się charakteryzują okna skandynawskie?Schüco PVC Alu Inside Nordic  Fot. Schüco/AWILUX

Czytaj również: Egzotyczne gatunki drewna stosowane w stolarce otworowej

 

Skandynawski design w stolarce okiennej to nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność, termoizolacja i bezpieczeństwo. Innowacyjny system PVC Alu Inside Nordic z oferty AWILUX stanowi kompleksowe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w budownictwie pasywnym, jak i w różnorodnych projektach architektonicznych. Łącząc indywidualny design z nowoczesnym podejściem do energooszczędności, nie tylko chroni przed nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi, ale także gwarantuje piękny widok przez cały rok.

 

Czym się charakteryzują okna skandynawskie?

Źródło: GutPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wynajem długoterminowy czy leasing Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... A jaka bedzie cena przy tej ilości kilometrów? Orientujesz się może?
  • Kto wam prowadzi księgowość?? Firma zewn? Liczba postów: 85 Grupa: Firmy budow... Ja współpracuję z firmą https://twojaksiegowa.warszawa.pl/doradz two-ksiegowe-w-warszawie/ i serdecznie polecam. Jak chodzi o Warszawę to wydaje mi sie, ze to je...
  • Hydraulik Wrocław Liczba postów: 14 Grupa: Firmy budow... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonych usług hydraulicznych, to polecam Wam sprawdzić ofertę firmy....
  • Księgowa Liczba postów: 51 Grupa: Firmy budow... Wybór odpowiedniej księgowej jest bardzo ważną kwestią. Dlatego warto zapoznać się bliżej z ofertą tej firmy: https://twojaksiegowa.warszawa.pl/pelna- ksiegowosc...
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 939 Grupa: Budowa i re... Jeśli chodzi o domy szkieletowe małopolska to koszty często są sporo niższe niż ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Warto mieć to na uwadze jeśli szukac...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 476

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >