Okna i drzwi : system okienno-drzwiowy Eco System – to się opłaca!

Okna i drzwi : system okienno-drzwiowy Eco System – to się opłaca!

System firmy Reynaers – system okienno-drzwiowy łączący energooszczędność z ekologią.

Wzrastające ceny energii dotykają każdego. Nie mając wpływu na to, co dzieje się na globalnych rynkach paliw, można ograniczyć domowe wydatki, stosując energooszczędne materiały budowlane. Umożliwia to Eco System firmy Reynaers – system okienno-drzwiowy łączący energooszczędność z ekologią.

Gdy na rynku rośnie podaż materiałów budowlanych, warto zastanowić się nad właściwym wyborem i dokonać przemyślanego zakupu, opartego o rachunek ekonomiczny perspektywy wieloletniej eksploatacji domu w zakresie opłat za ogrzewanie i oszczędzania energii. Na rynku są już dostępne atrakcyjne cenowo materiały o parametrach znacznie korzystniejszych niż w standardowych rozwiązaniach. Do tych pierwszych należy Eco System firmy Reynaers: dwukomorowy system okienno i okienno-drzwiowy z aluminium.

Eco System łączy w sobie estetykę projektową z doskonałymi rozwiązaniami technicznymi oraz przystępną ceną. Jeden z najistotniejszych parametrów systemu Eco, współczynnik przenikania ciepła Uf o wartości od 2,84 do 2,20 W/m2K, gwarantuje optymalną izolacyjność termiczną, przyczyniając się tym do obniżenia kosztów ogrzewania i strat ciepła na zewnątrz budynku. Ponieważ nieustannie wzrastają wymagania dla energooszczędnych materiałów budowlanych, projektanci Reynaers zoptymalizowali pod kątem kształtu oraz wymiaru (26,3 mm) konstrukcję przekładek izolatorów wykonanych z poliamidu zbrojonego włóknem szklanym. Zapewniło to wyższą izolacyjność termiczną, podnosząc komfort mieszkańców.


Szybki i łatwy w montażu system Eco to rozwiązanie dla wszystkich standardowych zastosowań okiennych i okienno-drzwiowych. Widoczne na zewnątrz profile systemu dostępne są w kilku wariantach szerokości oraz kształtu oraz  mogą być wykonane w różnych kolorach wykończenia powierzchni. Estetykę wyglądu konstrukcji zwiększa dostępne rozwiązanie z ukrytymi otworami drenażowymi. Wysokiej jakości uszczelka centralna oraz uszczelka akustyczna pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem zapewniają doskonałą wiatro- i wodoszczelność oraz wysoką izolacyjność akustyczną.

Zmniejszona ilość operacji podczas prefabrykacji okien wykonywanych w systemie ECO. przy zachowaniu parametrów szczelnościowo-wytrzymałościowych oraz izolacyjności termicznej porównywalnej z systemem CS 68 pozwala na zmniejszenie ceny gotowego produktu nawet o kilkanaście procent w stosunku do systemu CS 68. Zarówno producent ślusarki okienno-drzwiowej, jak i użytkownik końcowy osiągają dzięki temu wiele korzyści.

Eco System w praktyce

Ciekawym przykładem zastosowania energooszczędnego Eco Systemu jest położony w Portugalii, dom mieszkalny Casa de Leiria. Inwestycja ta jest przykładem zapewnienia spójności pomiędzy abstrakcyjną koncepcją architektów z portugalskiej pracowni Contaminar i możliwościami systemów Reynaers.

Casa de Leiria jest połączeniem prostej formy z ogromnymi przeszklonymi powierzchniami, pozwalającymi zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Do wykonania ruchomych elementów drzwi wejściowych i okien domu wybrano, odpowiadające potrzebom mieszkańców, dwa różne systemy okienno-drzwiowe Reynaers. Eco System zastosowano w konstrukcji okien i drzwi. W ten sposób nawet duże przeszklone powierzchnie przyczyniają się do zapewnienia energooszczędności budynku. Natomiast elementy przesuwne i podnoszono-przesuwne wykonano w systemie CP 96, również charakteryzującym się doskonałym stosunkiem trwałości i jakości do ceny. Według architektów z pracowni Contaminar każde z atrakcyjnych wzorniczo przeszkleń budynku tworzy inny kadr, dzięki którym powstają widoki, których nie sposób powielić w innych miejscach domu. Oprócz bezsprzecznych zalet technicznych, jest to jedna z najsilniejszych zalet profili aluminiowych firmy Reynaers.

Eco System

Głębokość konstrukcyjna okna
Profil ościeżnicy: 50 mm
Profil skrzydła: 59 mm

Izolacyjność termiczna: Współczynnik przenikania ciepła dla kombinacji profili rama-skrzydło Uf od 2,24 W/m2K do 2,84 W/m2K.
Infiltracja powietrza: A4 (EN 1026, EN 12207)
Wodoszczelność: E 900 (EN 1027, EN 12208)
Odporność na obciążenie wiatrem: C3 (EN 12211, EN 12210)
Antywłamaniowość: WK2

Źródło: PUBLIK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >