Okna, które oszczędzają ciepło i są przyjazne dla środowiska

Okna, które oszczędzają ciepło i są przyjazne dla środowiska

Świadomy, bardziej przyjazny naturze styl życia to nie chwilowa moda. Coraz częściej przekonujemy się o zaletach ekologicznych, kompleksowych rozwiązań w naszych domach. Również okna mogą być zaprojektowane w taki sposób, by jak najbardziej zapobiegały utracie cennego ciepła – z korzyścią zarówno dla środowiska, jak i portfela. Czytaj dalej

 

Twoje wybory mają znaczenie 

Według raportu opublikowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju budynki odpowiadają za aż 38% emisji dwutlenku węgla w Polsce. Widzimy więc, że budując lub remontując swoje lokum, warto zadbać o rozwiązania, które ograniczą nasz negatywny wpływ na środowisko.  Mieszkanie o dobrej izolacji cieplnej, w którym zużywa się mniej energii do jego ogrzania, staje się zarówno mniej emisyjne, jak i tańsze w eksploatacji - zwłaszcza zimą, kiedy opłaty za ogrzewanie potrafią znacząco nadszarpnąć domowy budżet.

 

Okna, które oszczędzają ciepło i są przyjazne dla środowiskaWinergetic 

Czytaj również: Nowinki technologiczne w oknach i drzwiach tarasowych

 

Odpowiedzią na takie potrzeby jest są domy energooszczędne i pasywne. Budownictwo energooszczędne koncentruje się na jak najmniejszym zużyciu energii, natomiast domy pasywne, poza tym, że zużywają jej mniej, maksymalnie wykorzystują również energię słoneczną. W jednym i drugim przypadku kluczową rolę spełniają okna, których głównym zadaniem jest zatrzymanie ciepła w domu. Takiemu zadaniu mogą sprostać tylko produkty cechujące się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła (Uw). 

 

Zatrzymać ciepło i oszczędzać

Oknoplast wzbogacił swoją ofertę o modele gwarantujące niską utratę energii cieplnej, a tym samym pozwalające obniżyć koszty ogrzewania budynku. W domu energooszczędnym świetnie sprawdzi się system Winergetic Premium o wysokiej izolacji termicznej i niskim współczynniku przenikania ciepła (0,76 W/m2 K).Okna te, wyróżniające się właściwościami termoizolacyjnymi, łączą ekologię z estetyką, rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo i są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej.

 

Domy pasywne

Domy pasywne muszą spełniać bardzo wyśrubowane normy i uzyskać odpowiednie atesty. Do budownictwa pasywnego doskonale nadadzą się okna Winergetic Premium Passive. System ten dzięki zastosowaniu zbrojenia termicznego wykonanego w technologii Space Block i trzykomorowych pakietów szybowych osiąga współczynnik Uw na poziomie nawet 0,59 W/m2K! Autorski, siedmiokomorowy profil OKNOPLAST klasy A o grubości ścianki 3mm gwarantuje zarówno stabilność i termoizolację, jak i ochronę przed hałasem. Podobnie jak model Winergetic Premium również posiada zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus przykręcone do stali w zamkniętej ramie.

 

Okna, które oszczędzają ciepło i są przyjazne dla środowiskaWinergetic Premium GALOVAC door

Czytaj również: Jakie drzwi tarasowe wybrać? Modele i systemy dostępne na rynku

 

Okna z linii Winergetic możemy dopasować do różnych styli bez kompromisu, jeśli chodzi o parametry techniczne. Jest to możliwe dzięki dwóm produktom – Winergetic Standard i Winergetic Premium. Ten pierwszy charakteryzuje się bardziej tradycyjnym, kanciastym profilem, pasującym do nowoczesnych wnętrz, Premium zaś to profil bardziej obły, który wprowadzi do pomieszczenia klasyczny akcent..   

Źródło: 24/7Communication / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17213 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 267

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >