Pięć narzędzi, które warto podarować złotej rączce. Co dodałbyś do listy?

Pięć narzędzi, które warto podarować złotej rączce. Co dodałbyś do listy?

Złote rączki to osoby, które potrafią naprawić niemal każdy przedmiot, czy usterkę w domu. Oczywiście, aby tego dokonać niezbędne są narzędzia, które ułatwiają pracę. Jeśli masz w rodzinie majsterkowicza, który słysząc, że do usterki chcesz zadzwonić po fachowca oburza się, z pewnością doskonałym prezentem na urodziny będą dla niego funkcjonalne i wytrzymałe narzędzia. Czytaj dalej

Gotowy zestaw narzędziowy czy samodzielny dobór elementów? 

Na rynku dostępne są różnego typu rozwiązania, w postaci gotowych zestawów dla majsterkowicza. Czy warto jest je kupować w ramach prezentu? Bardzo dużo zależy od tego, jakimi narzędziami dysponuje osoba, której chcemy sprawić taki podarunek. Jeśli jest solidnie wyposażona, a w warsztacie pełno jest różnego typu urządzeń, z pewnością posiada także podstawowe elementy, jak klucze czy nasadki. Jeśli mamy do czynienia z początkującym majsterkowiczem, zestaw taki okaże się trafnym wyborem. Jakie są podstawowe narzędzia, które muszą się znaleźć w posiadaniu złotej rączki? 

 

Elektronarzędzia 

Szereg prac związanych z eliminacją usterek wymaga wkrętarki. Urządzenie to jest bardzo praktyczne, w szczególności rozwiązania wyposażone w udar. Z powodzeniem mogą służyć do wkręcania oraz wykręcania śrub. W gnieździe możemy zamontować także wiertła, co pozwala na wykonanie odwiertów w drewnie, płycie lub ścianie. Z pewnością to jedno z podstawowych narzędzi, które powinien mieć każdy majsterkowicz. Warto zapoznać się z ofertą produktową na stronie Tooles.pl, gdzie dostępny jest szeroki wybór różnego typu asortymentu. 

 

Czytaj również: Strój roboczy równie ważny jak narzędzia do pracy. Wygląd pracownika wizytówką firmy

 

Pięć narzędzi, które warto podarować złotej rączce. Co dodałbyś do listy?fot:pixabay.com

Dobrze wyposażony organizer 

Nic nam po narzędziach, jeśli nie posiadamy odpowiednich elementów, pozwalających na spokojną pracę. Organizer przede wszystkim ułatwia przechowywanie śrubek i gwoździ, a specjalne przegrody zapobiegają ich mieszaniu się ze sobą. Dzięki takiemu porządkowi, z łatwością można odnaleźć niezbędny element, a także znaleźć dodatkową przestrzeń na inne narzędzia. 

 

Różnego typu otwornice 

Bez względu na to czy mowa o profesjonalnej złotej rączce, czy hobbistycznym majsterkowiczu, łączy ich zamiłowanie do gadżetów, które mają praktycznie zastosowanie w trakcie pracy. Z pewnością otwornica do drewna, a także otwornica do płytek, to elementy, które są doskonałym uzupełnieniem ich skrzynek narzędziowych. Warto pamiętać, iż otwornice mogą być także stosowane wraz z wkrętarkami. 

 

Kątówka oraz zestaw ostrzy 

W kategorii elektronarzędzi to kolejny produkt, który sprawdza się jako prezent dla majsterkowiczów. Sporym atutem kątówek jest możliwość przecinania różnego rodzaju elementów. Jedyne, o czym należy pamiętać, to wybór odpowiedniego rodzaju ostrza, czyli tarczy do cięcia. Kątówki wykorzystywane są także jako szlifierki, często w przypadku oczyszczania elementów stalowych z rdzy, ale też w celu uzyskania gładkiej powierzchni drewna, jeśli występują na nim zadziory. 

 

Zestaw kluczy nasadowych 

Zestaw kluczy nasadowych docenią majsterkowicze, zapaleni miłośnicy samochodów oraz osoby, które uwielbiają odnawiać stare modele. Bogaty w końcówki zestaw kluczy nasadowych to ogromne ułatwienie w trakcie pracy. Dodatkowa końcówka, nazywana grzechotką ułatwia odkręcanie oraz przykręcanie różnego rodzaju śrub, co przekłada się na tempo pracy. Tego rodzaju organizer to absolutna podstawa, jeśli chodzi o wyposażenie złotej rączki w odpowiednie narzędzia. 

 

Czytaj również: Jakich sprzętów nie może zabraknąć w domowym warsztacie?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16552 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >