Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne, a także oświetlenie i inne domowe urządzenia połączone systemem sterowania radiowego BiSecur tworzą dom prawdziwie inteligentny. Opracowany system dwukierunkowego sterowania radiowego sprawia, że jest on jednocześnie niezwykle bezpieczny. Czytaj dalej

 

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są ze sobą w 100% zgodne, a system informacji zwrotnej jest kompatybilny z wieloma produktami firmy Hörmann, takimi jak napędy SupraMatic i ProMatic do bram garażowych, napędy RotaMatic i LineaMatic do bram wjazdowych, napęd ECturn do drzwi wejściowych ThermoSafe i ThermoCarbon, a także napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych. 


Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

 

Pilot, smartfon lub tablet 

Nowoczesna technologia BiSecur pozwala sterować bramą wjazdową, garażową i drzwiami wejściowymi oraz monitorować ich położenie nie tylko za pomocą pilota z każdego miejsca  w zasięgu sieci domowej, ale także - dzięki specjalnej aplikacji BiSecur i bramce Gateway - za pomocą smartfona czy tabletu - z dowolnego miejsca na świecie. 


Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

 

Czytaj również: Jaki wybrać sterownik i regulator do instalacji grzewczej?

 

Po połączeniu bramki Gateway z domowym routerem, za pomocą aplikacji BiSecur na smartfonie czy tablecie możemy skonfigurować poszczególne urządzenia wyposażone w odbiornik radiowy Hörmann. To pozwoli nam na sterowanie i nadzór nad nimi nawet podczas zagranicznego urlopu czy delegacji, sprawi, że nasz inteligentny dom będziemy mieć zawsze w zasięgu ręki. Będziemy mogli wpuścić do domu dziecko wracające ze szkoły czy otworzyć bramę sąsiadowi, który pod naszą nieobecność zajmie się ogrodem. Zawsze też będziemy mogli sprawdzić czy wszystkie urządzenia w naszym domu mają taki status (otwarte/zamknięte, włączone/wyłączone), jaki sobie życzymy,a w razie konieczności jednym przyciskiem pilota wydać odpowiednie polecenie.

 

Indywidualne scenariusze

Inteligentny dom odpowiada na potrzeby swoich mieszkańców. Zna ich upodobania, preferencje, przyzwyczajenia. Aplikacja BiSecur firmy Hörmann umożliwia tworzenie takich indywidualnych scenariuszy. Jest to szczególnie przydatne w często powtarzających się sytuacjach, takich jak codzienny powrót do domu. Uruchomienie jednego przycisku umożliwia bowiem automatyczne wykonanie określonych operacji zawsze w tej samej kolejności, bez konieczności wydawania pojedynczych poleceń. Można wtedy np. otwierać lub zamykać równocześnie bramę garażową i wjazdową, sterować drzwiami wejściowymi  i oświetleniem podjazdu. Z aplikacji może korzystać dziewięciu użytkowników, którym - w zależności od potrzeb i stopnia zaufania - możemy dać różne uprawnienia. 


Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

Po połączeniu bramki Gateway z domowym routerem, za pomocą aplikacji BiSecur na smartfonie możemy skonfigurować poszczególne urządzenia z odbiornikiem radiowym

 

Bezpieczny system 

Komfort domu inteligentnego stworzonego przez firmę Hörmann to także poczucie zapewnianego przez system pełnego bezpieczeństwa. Napędy z dwukierunkowym  sterowaniem radiowym BiSecur wykorzystują bowiem - znaną z bankowości elektronicznej - technologię 128 bitów. Gwarantuje ona stuprocentowe zabezpieczenie sygnału przekazywanego z pilota do napędu i z napędu do pilota, maksymalną jego ochronę przed skopiowaniem przez złodzieja. Możemy więc mieć pewność, że nikt niepowołany nie przechwyci kodu i nie dostanie się do naszego domu czy garażu. Prawdziwy komfort daje też możliwość sprawdzenia w każdej chwili, a z bramką Gateway BiSecur - także w każdym miejscu - czy brama lub np. drzwi wejściowe zostały zamknięte. W razie konieczności można to uczynić jednym przyciskiem. 

 

Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

Z dwukierunkowym system BiSecur jedno naciśnięcie przycisku wystarczy, by upewnić się, że brama jest zamknięta

Inteligentne drzwi wewnętrzne

Dom inteligentny oznacza zazwyczaj zdalną obsługę i kontrolę bram, drzwi wejściowych, okien czy rolet. Oferta firmy Hörmann umożliwia włączenie w ten system także drzwi wewnątrz domu. Innowacyjne dwukierunkowe sterowanie radiowe BiSecur jest bowiem również wykorzystane w napędzie do drzwi wewnętrznych PortaMatic. To napęd, który znacznie poprawia jakość życia osób niepełnosprawnych i seniorów, a w wielu sytuacjach może też ułatwiać życie młodym domownikom. Umożliwia automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą nadajnika lub wewnętrznego sterownika radiowego, a z odpowiednim wyposażeniem - także odczyt położenia drzwi. Dzięki temu nie musimy już biegać po całym domu, by sprawdzić czy wszystkie drzwi są zamknięte czy otwarte. 


Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

 

Czytaj również: Okna, które reagują na polecenia głosowe - teraz z nowym systemem sterowania to mozliwe

 

Tym samym nadajnikiem lub wewnętrznym sterownikiem możemy także sterować zintegrowanym oświetleniem LED. Funkcje oświetlenia można zmieniać w zależności od potrzeb. Stałe oświetlenie zapewnia orientację w nocy, a sygnał świetlny ostrzega o uruchomieniu drzwi zanim zaczną się otwierać lub zamykać. Podobnie działa sygnalizacja akustyczna. 

 

Napęd PortaMatic może sterować drzwiami wewnętrznymi w czterech różnych trybach, które  wybierane są w zależności od indywidualnych potrzeb. Istnieje też możliwość łączenia wszystkich trybów pracy, co sprawia, że napęd ma uniwersalne zastosowanie. 


Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym domu

Zainstalowana w smartfonie aplikacja BiSecur z dowolnego miejsca pozwala sterować bramami, drzwiami i innymi urządzeniami, a także kontrolować w jakiej pozycji się znajdują.


Źródło: PEM / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16841 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 196

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >