Pokrycia dachowe – lista artykułów

Dlaczego dach powinien mieć podbitkę?

Są takie rzeczy, których uniwersalność zaskakuje. Jedną z nich jest świerk, a drugą podbitka - dobra zarówno na podsufitkę, jak i całą elewację. Jednak mnogość zastosowań to nie jedyne z ich zalet. Co takiego wyróżnia jeszcze podbitkę?

Budowa dachu - jak zabezpieczyć konstrukcję dachu podczas przerwy wymuszonej warunkami pogodowymi?

Przerwa w harmonogramie robót to coś, z czym powinien liczyć się każdy inwestor. Inaczej wygląda ona jednak w ciepłych miesiącach letnich, a inaczej gdy nadchodzą jesienne słoty oraz ujemne temperatury. Zwłaszcza, kiedy do stanu surowego zamkniętego jeszcze daleko. Jak zatem zabezpieczyć konstrukcję dachową, gdy przewidujemy, że prace dekarskie mogą przeciągnąć się do późnej jesieni, a nawet zimy?

Dachy płaskie - stylowe i trwałe

Dachy płaskie wracają do łask inwestorów indywidualnych. Chociaż wciąż to standardowe dachy spadziste są częściej spotykane w budownictwie jednorodzinnym, tak widok stropodachu na jedno- lub dwukondygnacyjnym domu przestaje być czymś rzadkim. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania i o czym pamiętać podczas termoizolacji dachu płaskiego? O tym poniżej.

Jaka dachówka pozostanie modna przez lata

Niemal każdy, decydując się na budowę domu, wie, że jest to inwestycja na długie lata. Dlatego warto wybrać taki projekt domu, który będzie wpisywał się w trendy przez dziesiątki kolejnych lat. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa wybór pokrycia dachowego, nadając ostateczny charakter budynku.

Czym najlepiej zabezpieczyć przeciekający dach z papy?

Choć na rynku są dostępne różnego rodzaju materiały do pokrycia dachu płaskiego, to jednak na większości obiektów – zarówno mieszkalnych, jak i budynków gospodarczych – dominuje papa. Jej trwałość szacowana jest na kilkadziesiąt lat, jednak nie oznacza to, że wcześniej nie mogą pojawić się na niej uszkodzenia. Koniec lata to odpowiedni czas, by dokonać przeglądu dachu i przeprowadzić niezbędne prace.

Nowa jakość budowania - cementowe dachówki kominkowe Ø 100 mm

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nową generację cementowych dachówek kominkowych Ø 100 mm dla modeli KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG. Produkty wykonane w całości z cementu, uzupełnione o ceramiczną czapkę, zapewniają jeszcze lepszą estetykę oraz parametry w zakresie funkcjonalności i trwałości, nawet w sytuacji narażenia na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne. Cechują się zwiększoną efektywnością w zakresie odpowietrzania pionów kanalizacyjnych.

Czym uszczelnić i zabezpieczyć detale na dachu metalowym?

Dachy metalowe uważane są za jeden z trwalszych systemów pokryć dachowych, mimo że wymagają częstych napraw. Stosowane od lat, po dzień dzisiejszy cieszą się dużą popularnością w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, jak i przy większych inwestycjach typu centra handlowe, obiekty przemysłowe czy sakralne.

Co należy wiedzieć przed zakupem materiałów do pokrycia dachu?

Rozmowa ze sprzedawcą jest nieodłącznym elementem zakupu dachówek. Najczęściej finalizuje ona całe przedsięwzięcie. W jej trakcie podejmujemy ostateczne decyzje dotyczące wyboru konkretnych materiałów i akcesoriów. Na jakie kwestie powinniśmy więc zwrócić uwagę, aby niczego nie przeoczyć?

Nowe ułatwienie dla dekarzy - dachówka ze znacznikiem połowy

Firma CREATON Polska wprowadziła kolejne, ważne dla dekarzy, udogodnienie w zakresie montażu dachówki cementowej KAPSTADT – znacznik połowy. Modyfikacja ma na celu ułatwienie ułożenia tego modelu na mijankę, czyli z przesunięciem o pół dachówki. Teraz dekarz nie musi ręcznie kontrolować jej położenia, ponieważ precyzyjne oznaczenie połowy ułatwia i przyspiesza pracę na dachu.

Czym szybko naprawimy i uszczelnimy dach z papy?

Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich niezbędnych prac na dachu. Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17103 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 165

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >