Pokrycia dachowe – lista artykułów

Czy kszatłt dachu ma znaczenie w wyborze jego pokrycia?

Jednym z najważniejszych zagadnień, z którym musi zmierzyć się każdy inwestor, jest wybór kształtu dachu. Podjęta w tej kwestii decyzja niesie za sobą wiele konsekwencji. Przekłada się on między innymi na walory estetyczne całego budynku oraz odporność połaci na działanie pogody – wiatru, deszczu i śniegu. Wybór konkretnych rozwiązań bezpośrednio wpływa także na koszt całej inwestycji.

Rodzaj dachu i wybór odpowiedniego formatu blachodachówki

Wiosna i lato to czas, w którym wiele osób decyduje się na budowę lub remont domu. Przed rozpoczęciem i w trakcie tego procesu podejmuje się wiele istotnych decyzji, których skutki mogą być odczuwane przez długie lata. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego łączącego w sobie cechy zarówno praktyczne, jak i estetyczne.

Ile lat gwarancji powinna posiadać dachówka dobrej jakości?

Podczas wyboru dachówek powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd oraz parametry technicznie, ale także na zasady gwarancji. To od nich zależy bowiem, w jakich sytuacjach będziemy mogli liczyć na przykład na wymianę wadliwych produktów na nowe. W gwarancji znajdziemy również informacje dotyczące czasu jej obowiązywania, a także norm, jakie powinny spełniać zakupione dachówki.

Ekologiczny i nowoczesny dach zintegrowany z panelami fotowoltaicznymi

Na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie: gotowy dach ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi, które razem tworzą jedną, estetyczną płaszczyznę i są nowoczesnym rozwiązaniem oraz alternatywą dla tradycyjnych paneli solarnych.

Systemy buforowe zielonych dachów - sposobem na zwiększenie retencji wody w miastach

W ostatnim dwudziestoleciu wartość współczynnika spływu (Ψ) dla terenów zurbanizowanych wzrosła o około 40%. Woda opadowa, która nie jest zatrzymywana w miejscu opadu, jest najczęściej odprowadzana podziemnymi systemami kanalizacyjnymi do wód powierzchniowych, przez co często dochodzi do przeciążeń sieci kanalizacyjnych oraz występowania lokalnych podtopień, nawet wskutek pojawiania się niewielkich opadów. Poprawę tej sytuacji upatruje się w zastosowaniu zrównoważonych systemów zagospodarowania wód opadowych, do których zalicza się także dachy zielone.

Płaskie dachówki - nowoczesny design dachu w jakości premium

Największym atutem nowoczesnych, płaskich dachówek ceramicznych jest ich uniwersalność. Idealnie pasują do minimalistycznych, współczesnych budynków, a w starsze budowle potrafią tchnąć ożywczego ducha współczesności. Płaska dachówka lubi proste formy architektoniczne. Jest idealnym rozwiązaniem dla dachów dwuspadowych, pozbawionych nadmiaru lukarn i wykuszy. Bynajmniej nie oznacza to, że płaską dachówką nie możemy pokryć starszego, remontowanego budynku.

Pokrycia dachowe: płyty faliste z włóknocementu, przeznaczone do krycia dachów

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków. Jeszcze do niedawana uznawany był za materiał szkodliwy dla zdrowia i środowiska przez dodawany do niego azbest, dlatego też jego popularność na jakiś czas nieco zmalała. Sposób produkcji na przestrzeni lat uległ jednak zmianie - dziś włókno-cement to materiał ekologiczny, w pełni biodegradowalny oraz często wykorzystywany przy budowie domu przez architektów, specjalistów i klientów.

Dachy - rozwiązania, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas budowy

Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną – zabezpiecza przed opadami, słońcem i wiatrem. Dlatego od dekarza wymaga się profesjonalnej wiedzy i dużego doświadczenia. Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego.Zły – problemów i dodatkowych kosztów.

Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie. Model ten dostępny jest w wielu różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu znakomicie sprawdza się na niemal każdej połaci oraz typie dachu. Holenderka płaska ze względu na swoje liczne zalety jest rozwiązaniem niezwykle popularnym i często sugerowanym przez biura architektoniczne w gotowych projektach.

Jak przekształcić dach biurowca w zielony ogród? Zaprojektuj zielony dach

Coraz cieplejsze i dłuższe dni nastrajają do działania. Kwitnące na drzewach pąki i pojawiające się gdzieniegdzie kolorowe kwiaty ożywiają obecnie smutną i szarą przestrzeń. Wielkomiejskie aglomeracje, ze strzelistymi, betonowymi wieżowcami i szklanymi biurowcami również mogą zyskać powiew wiosennej zieleni. W obliczu zwiększającej się urbanizacji, miejska przestrzeń wymaga odpowiedniego przygotowania na rosnący poziom zanieczyszczeń i smogu, by obniżyć poziom stresu mieszkańców wielu miast. Jednym z rozwiązań takiego problemu jest projektowanie zielonych dachów.


Stron: 50 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15824 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >