Pokrycia dachowe – lista artykułów

Czym szybko naprawimy i uszczelnimy dach z papy?

Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich niezbędnych prac na dachu. Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.

Jaką dachówkę stosuje się w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym??

Wzrost świadomości społeczeństwa dotyczącej zagadnień związanych z dbałością o środowisko naturalne oraz coraz ostrzejsze normy i wymagania zawarte w prawie budowlanym, to podstawowe czynniki, które determinują zainteresowanie współczesnym budownictwem energooszczędnym.

Jak zabezpieczyć dach przed skutkami promieniowania UV?

Z każdym kolejnym dniem wiosny przybywa nie tylko słonecznego światła, ale też promieni UV docierających do powierzchni Ziemi. Ich działanie może być równie szkodliwe dla niezabezpieczonej filtrem skóry, jak i dla pozbawionej właściwej ochrony powierzchni dachowej. Pod wpływem światła słonecznego dachy szybciej się starzeją, a materiały wykorzystywane do ich pokrycia tracą swoje właściwości izolacyjne i wodoszczelne. Jakie cechy powinna mieć więc membrana, która oprze się szkodliwemu promieniowaniu?

Wybór dachówki ceramicznej do klasycznej willi

Przedstawiona realizacja wywodzi się z typowego projektu – Willi Parkowej, autorstwa architekta Michała Gąsiorowskiego z pracowni MG Projekt. Jest to element dłuższej linii projektowej, posiadającej kilka wersji Rezydencji Parkowych. Budynek już na pierwszy rzut oka prezentuje się oryginalnie i przypomina nieco domy amerykańskie z zamożniejszych przedmieść.

Dlaczego membrana dachowa jest tak ważna w pokryciu dachu?

Prawidłowo wykonany dach, który chroni dom przed opadami atmosferycznymi i utratą ciepła, powinien być przede wszystkim szczelny. Z odpowiednim zastosowaniem materiałów uszczelniających wiążą się jednak pewne problemy praktyczne.

Membrana dachowa - parametry - oszczędności - montaż

Membrana dachowa, to bez wątpienia jedna z pozornie drobnych, ale kluczowych inwestycji w konstrukcji dachu. W skali całości wydatków na materiały do budowy i wykończenia domu, koszt zakupu membrany stanowi stosunkowo niewielki wydatek. Wydajne materiały przy budowie domu to nie tylko mniejsze koszty. Minimalizując odpady i wybierając bezpieczne produkty, dbamy o środowisko. Będąc na etapie kładzenia dachu, warto wiedzieć, jak zaoszczędzić przy wyborze membrany dachowej, nie rezygnując z wysokiej jakości.

Co to jest taśma kalenicowa, jak się ją dobiera do pokrycia dachu?

Taśma kalenicowa jest jednym z niezwykle istotnych elementów dachu. Decyduje o jego należytej ochronie przed wnikaniem do wnętrza wody, śniegu i zanieczyszczeń, jednocześnie gwarantując właściwą wentylację. Montuje się ją w miejscach najbardziej narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Są to kalenica oraz naroża dachu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej taśmy kalenicowej oraz poprawne zamontowanie jej na połaci przez dekarza.

Dachówka ceramiczna glazurowana czy angobowana - czym się charakteryzują?

Powłoka dachówki ceramicznej spełnia liczne funkcje, które przekładają się bezpośrednio na szereg właściwości produktu, który znajdzie się na naszym dachu. Aby wybrać najlepsze dla nas pokrycie z dachówki, trzeba podjąć decyzję dotyczącą nie tylko jej kształtu czy rozmiaru, ale także rodzaju powłoki. W wielu przypadkach może okazać się, że ten wybór będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłej eksploatacji dachu.

Membrana dachowa dedykowana pod metalowe, wentylowane pokrycia dachowe

Myśląc o ochronie dachu z pokryciem metalowym należy brać pod uwagę nie tylko wysokie temperatury w czasie lata. W zimniejszych porach roku, a nawet w chłodniejsze dni problemem równie dużym może być skraplająca się woda kondensacyjna, która gromadzi się na dolnej stronie metalowego pokrycia. Niezwykle ważne jest więc, by stosowana pod metalową powierzchnią dachu membrana była nie tylko odporna na temperaturę, ale także dobrze odprowadzała wodę.

Membrany dachowe - wybierz odpowiednią dla Twojego dachu

Solidny i odpowiednio zbudowany dach z wysokiej jakości materiałów to podstawa bezpieczeństwa osób mieszkających i przebywających w budynku a jedocześnie dodatkowa oszczędność w domowym budżecie. Za jego szczelność i skuteczną wentylację odpowiada membrana dachowa. Właściwie dobrana i zamontowana zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza budynku i skutecznie chroni przed powstawaniem wilgoci. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania dachu jak również jego żywotności. Na nasyconym produktami rynku bardzo często miewamy problemy z podjęciem decyzji zakupowej. Jak zatem dobrać odpowiednią membranę do naszego pokrycia dachowego oraz miejsca, w którym będzie użyta?


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17226 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >