Pokrycia dachowe – lista artykułów

Pokrycie dachu blachodachówką zyskuje na popularności - jakie możliwości daje nowoczesna blachodachówka?

Od dawna wiadomo, że blachodachówki nie są już rozwiązaniem niskobudżetowym. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy i dachówki ceramiczne to rozwiązania z podobnej półki cenowej. Różnica cenowa między blachodachówką a pokryciem w formie dachówek ceramicznych czy betonowych niweluje się tak szybko i jest już na tyle niewielka, że dobrze obrazuje to, jak bardzo – w relatywnie krótkim czasie – rozwinął się produkt dawniej uchodzący za prostszy i mniej trwały. Dachy z blachy kojarzono kiedyś głównie z architekturą przemysłową. Od tego czasu zmieniło się niemal wszystko. Ogromna produkcja tego typu pokryć sprawia, że technologia powłok i materiałów rozwija się niezwykle dynamicznie. Dzięki temu gwarancje na najnowocześniejsze modele blach sięgają już nawet 50 lat

Czynniki atmosferyczne a pokrycie dachowe. Czyli kiedy możemy spać spokojnie

Wybór pokrycia dachowego ma bardzo istotny wpływ na to, czy i jak często będziemy zmuszeni wykonywać prace konserwacyjne, naprawy oraz remonty. Już na wstępnym etapie, związanym z podjęciem decyzji o konkretnym dachu, możemy zaoszczędzić sobie tych problemów. Dach odporny na podmuchy wiatru, opady, grad o dużej średnicy, a nawet silne zasolenie powietrza czy nasłonecznienie? To możliwe bez konserwacji i przy zachowaniu wszystkich walorów estetycznych.

Czy membrana jest niezbędnym elementem pokrycia dachu?

Membrana dachowa jest bardzo ważnym elementem dachu – warstwą odpowiadającą za jego szczelność oraz skuteczną wentylację. Nie przepuszcza deszczu, jednocześnie pozwalając na odparowanie wilgoci z wnętrza domu. W ten sposób chroni ona całą konstrukcję, zapewniając komfort oraz bezpieczeństwo. Wybór właściwej membrany ma więc bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego dachu, a w efekcie również jego żywotności.

Czy późną jesienią warto zabierać się za pokrywanie dachu?

Może wydawać się, że niskie temperatury i występujące późną jesienią niesprzyjające warunki atmosferyczne stanowią przeciwwskazanie dla montażu pokrycia dachowego. Pojawia się pytanie, czy lepiej zaryzykować i wykańczać dach mimo pogarszającej się pogody, czy też bezpieczniej wstrzymać się z pracami do wiosny. Co może być dla domu większym zagrożeniem – niepewna pogoda w trakcie montażu dachu, czy też pozostawienie go bez pokrycia na kilka najbliższych, zimowych miesięcy? Z czym trzeba się liczyć, decydując się na każde z tych rozwiązań?

Czym zastąpić stare, eternitowe pokrycia dachowe budynków mieszkalnych

Czas dachów wykonanych z materiałów zawierających azbest mija bezpowrotnie. Rodzime przepisy (Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski), w zgodzie z regulacjami europejskimi, nakładają na każdego właściciela domu obowiązek likwidacji eternitowego pokrycia dachu najpóźniej do końca 2032 r. Termin ten wydaje się z pozoru odległy, trzeba jednak pamiętać, że decyzji o wymianie pokrycia na inne nie warto podejmować w ostatniej chwili.

Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?

Kominki ceramiczne, obok dachówek funkcyjnych, są jednym z najczęściej stosowanych akcesoriów na połaci. Odpowiednio dobrane zapewniają właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz budynku, wpływając tym na jego stan techniczny.

Czy dachówka betonowa jest dobrym wyborem na pokrycie dachu?

Budowa domu to dla wybrańców przysłowiowa bułka z masłem. Dla większości to jednak wielkie wyzwanie i cała masa trudnych do podjęcia decyzji. Jedną z nich jest wybór pokrycia dachowego. Opcja betonowa, ceramiczna a może po prostu blachodachówka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór pokrycia zależy bowiem od wielu czynników, takich jak np. konstrukcja dachu czy po prostu przekonania inwestora. Dzisiaj skupimy się na opcji betonowej lub inaczej cementowej. Czy takie rozwiązanie to na pewno dobry wybór?

Kwadratowa płytka dachowa imitująca łupek - nowoczesność i prostota w jednym

Budowa wymarzonego domu to nie tylko wybór projektu, ale przede wszystkim odpowiedniej jakości materiałów, które będą miały wpływ na końcowy efekt – zarówno jakościowy, jak i wizualny. Oczywiście pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest elewacja budynku, jednak wisienką na torcie, która potrafi nadać charakteru i połączyć wszystkie poszczególne elementy konstrukcji jest dach.

Czy zła opinia blachodachówki jest uzasadniona?

Blachodachówki to rodzaj pokrycia dachowego cieszącego się obecnie bardzo dużą popularnością. Są jednym z najczęściej wybieranych materiałów, wykorzystywanym nie tylko w domach jedno- i wielorodzinnych, ale również w budynkach sakralnych czy użyteczności publicznej. Do ich największych zalet zalicza się lekkość oraz trwałość, prostotę montażu, duży wybór profili, a także szeroką gamę kolorystyczną. Powszechnie uważa się je za odpowiednie dla eleganckiego pokrycia dachu łączącego w sobie tradycję z nowoczesnością.

Czerwony kolor dachówki na trwałe wpisał się w nasz rodzimy pejzaż

Dom to nie tylko miejsce, w którym mieszkamy. To również architektoniczna konstrukcja, w której każdy, nawet najdrobniejszy element odgrywa istotną rolę i powinien komponować się z całością budynku. W tej układance bardzo ważny jest dach, głównie ze względu na fakt, że jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części naszej posiadłości. Dlatego oprócz trwałości konstrukcji i jakości materiałów istotną rolę odgrywa kolor dachówki.


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17226 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >