Praktyczne i wytrzymałe okna drewniano-aluminiowe

Praktyczne i wytrzymałe okna drewniano-aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe są coraz popularniejsze. Klienci decydują się na stolarkę tego typu ze względu na walory dekoracyjne, ale również wysoką jakość wykonania oraz trwałość. Drewniano-aluminiowy system do produkcji okien to atrakcyjne rozwiązanie dla tych, którzy cenią urodę i naturalność drewna we wnętrzach, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z ograniczeń tego materiału, w przypadku ekspozycji na działanie zmiennych czynników atmosferycznych.

 

Zewnętrzne profile aluminiowe systemu Optima skutecznie bronią się przed  zniszczeniem oraz negatywnym wpływem deszczu, gradu, śniegu czy słońca. Drewniana rama okienna we wnętrzu zapewnia stabilność oraz  doskonałą izolację termiczną, a dodatkowo jest elegancka i sprawia, że wnętrze staje się jeszcze przytulniejsze. Od zewnątrz  nakładka aluminiowa stanowi bardzo odporny na warunki atmosferyczne, a zarazem niezwykle dekoracyjny element, o  powierzchni gładkiej lub drobnostrukturalnej, oferowany w szerokiej palecie barw. Jedną z najważniejszych cech, decydujących o ostatecznym wyglądzie systemu jest kształt profili, a w szczególności krawędzi, łączącej dwie widoczne powierzchnie. Optima Effect wyróżnia się w tym zakresie prostotą i elegancją, zgodnie z najnowszymi europejskimi trendami.  

 

 

 

Czytaj również: Wymiana okien na wiosnę.

 

Optima Effect  jest systemem umożliwiającym wykonywanie okien drewniano-aluminiowych, przy wykorzystaniu do tego celu zestawów frezów, służących do profilowania w drewnie oraz elementów ram o odpowiednich dla tych konstrukcji przekrojach. Przy systemie można stosować dowolne okucia, przeznaczone do okien drewnianych. Optima Effect  składa się z szerokiego i wciąż rozbudowywanego asortymentu profili, których budowa sprawia, że montaż poszczególnych elementów jest szybki i wygodny. Dzięki temu jest on w stanie sprostać realizacji zróżnicowanych projektów architektonicznych, takich m. in. jak budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej. System Optima charakteryzuje się  przystępną ceną oraz solidną i trwałą technologią, o cenionych właściwościach użytkowych. 

 

 

Czytaj również: Okna - ozdoba i ochrona

Źródło: Effector / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17314 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >