Programy komputerowe – lista artykułów

Kalkulator Łączników SSO do realizacji projektów ociepleniowych

Kalkulator Łączników SSO, dostępny na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) od października 2018 roku, zyskał już ponad pół tysiąca użytkowników. Narzędzie, oparte na oryginalnych założeniach obliczeniowych, umożliwia prawidłowe określenie mocowania mechanicznego termoizolacji w instalowanych na elewacjach systemach ociepleń ETICS.

Internet rzeczy a inteligentne ogrzewanie

Inteligentne domy to już nie wizja przyszłości, ale realne rozwiązania, które każdy może wprowadzić do swojego domu – zarówno na etapie budowy, jak i w zamieszkałym budynku. Systemy smart pozwalają na zdalne sterowanie różnymi urządzeniami podłączonymi do sieci Wi-Fi. Za pomocą specjalnej aplikacji można zarządzać m.in. ogrzewaniem w domu. Sprawdzamy, na czym to polega.

Inteligentny program do tworzenia architektury

Jak osiągnąć spójność w projektowaniu oraz doglądaniu realizacji inwestycyjnych, jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystko idzie zgodnie z wytyczonym wcześniej planem?

Jak wesprzeć projekty architektoniczne?

Praca przy tworzeniu obiektów architektonicznych niesie ze sobą konieczność podpierania się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Do tych rozwiązań zaliczymy wszystkie dostępne na rynku programy komputerowe do kształtowania oraz modyfikacji przestrzeni wirtualnej. Ma ona postać obiektów tworzonych liniowo, a później za pomocą specjalnych narzędzi stosowanych w czasie realizacji, staje się formą przestrzenną, z nadanym środkiem ciężkości, odpowiednimi walorami symetrycznymi oraz dobranym typem powierzchni

Platforma w chmurze dedykowana zarządzaniu i komunikacji w projektach budowlanych

Autodesk, zaprezentował BIM 360 – chmurowe rozwiązanie do zarządzania procesem budowlanym. Współpraca w chmurze będzie także tematem konferencji „Budowa w chmurze - współpraca przy planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu”, która odbędzie się 28 listopada br. w Warszawie

Kalkulator Łączników SSO do pobrania bezpłatnie

Na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń udostępniony został nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym Kalkulator Łączników SSO. Narzędzie wprowadza innowacyjną metodologię obliczeń wymaganej liczby i układu łączników mechanicznych na elewacji – zależnie od ciśnienia wiatru w poszczególnych strefach ściany, znajdujących się w różnym oddaleniu od naroży. Dzięki temu można określić prawidłowe mocowanie mechaniczne termoizolacji w systemach ociepleń ETICS.

Korzyści z BIM dla inwestorów i deweloperów

Technologia BIM to pojęcie o szerokim spektrum znaczeniowym. W teorii BIM (ang. Building Information Modeling) opisuje zbiór procesów: projektowania, planowania, realizowania, a także eksploatacji, remontów i rozbiórki inwestycji. Modelowanie informacji o budynku agreguje wszelkie dane i informacje dotyczące całego cyklu życia obiektu budowlanego w sposób wielowymiarowy i wielopoziomowy. Takie podejście prezentuje wymierne korzyści dla wszystkich uczestników wymienionych powyżej procesów. BIM zapewnia niezrównaną szybkość i elastyczność komunikacji między uczestnikami procesu inwestycyjnego, zapewniając szybszy termin realizacji poszczególnych etapów inwestycji, efektywniejsze wykorzystanie materiałów budowlanych, a także marginalizację błędów projektowych i kolizji. BIM to również znaczna optymalizacja kosztowa.

Nowy program do projektowania szczelin dylatacyjnych z trzpieniem typu LD

Szczeliny dylatacyjne to nierzadko problematyczny, ale również niezbędny element konstrukcji budynku, który wymaga wielu skomplikowanych obliczeń. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów udostępniamy szczegółowe informacje techniczne oraz program obliczeniowy, które umożliwiają precyzyjne zaprojektowanie szczelin dylatacyjnych z użyciem nowego trzpienia typu LD, a tym samym ułatwiają i przyspieszają prace projektowo-budowlane.

Jak zarządzać dokumentami w firmie budowlanej?

Polskie prawo budowlane jest niezwykle skomplikowane i wiąże się z potężna biurokracją. Setki pozwoleń, analiz, kosztorysów i projektów to codzienność każdej budowy. Ponieważ jeden błąd może kosztować życie kilkadziesiąt osób, zachowanie porządku w dokumentacji jest w przypadku tej branży szczególnie istotne. Można to sobie zdecydowanie ułatwić zamieniając obieg dokumentów z tradycyjnego na elektroniczny.

Mobilne narzędzie do projektowania konfiguracji szyb

Pilkington Spectrum – program do obliczania parametrów technicznych szyb, jest już dostępny w formie aplikacji mobilnej. Korzystanie z jego pełnej funkcjonalności na smartfonach i tabletach pozwoli klientom, architektom i projektantom na szybkie wyliczenie parametrów dla szerokiej gamy szkieł oraz różnych ich kombinacji w dowolnym miejscu i czasie.


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19003 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >