Programy komputerowe – lista artykułów

Mobilne narzędzie do projektowania konfiguracji szyb

Pilkington Spectrum – program do obliczania parametrów technicznych szyb, jest już dostępny w formie aplikacji mobilnej. Korzystanie z jego pełnej funkcjonalności na smartfonach i tabletach pozwoli klientom, architektom i projektantom na szybkie wyliczenie parametrów dla szerokiej gamy szkieł oraz różnych ich kombinacji w dowolnym miejscu i czasie.

Poręczna aplikacja przeznaczona dla firm zajmujących się usługami.

Aplikacja Mobilny Serwisant zapewnia szybkie i łatwe dokumentowanie zleceń w postaci notatek i zdjęć wykonywanych telefonem lub tabletem. Jednym kliknięciem archiwizujesz i porządkujesz zdjęcia oraz opisy wykonanych zleceń.

Najnowsza platforma do zarządzania inteligentnymi budynkami już dostępna

Intel poinformował o dostępności platformy Intel® Building Management Platform, która przeznaczona jest do wdrażania inteligentnych, połączonych rozwiązań w małych i średnich budynkach. Zautomatyzowane zarządzanie budynkami zapewnia ograniczenie kosztów eksploatacji, zużycia energii czy wody oraz łatwiejsze naprawy i konserwacje, a także znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa obiektów.

Inteligentny system zarządzający instalacją wodną w budynku.

Systemowe rozwiązanie eSCHELL pozwala na centralne zarządzanie pracą grup armatur sanitarnych w budynku. Zautomatyzowana instalacja gwarantuje nie tylko oszczędność wody i energii, lecz również pełne bezpieczeństwo, higienę i komfort użytkowania.

Tablet przydatny również na budowie

Rewolucja technologiczna dzieje się na naszych oczach. Telefony komórkowe, laptopy i przeglądarki być może wkrótce zostaną zastąpione przez gogle wyświetlające informacje wprost na siatkówce oka. Drukarki 3D drukują gotowe prefabrykaty budowlane, a tradycyjne płachty papieru w procesie projektowania zastępują trójwymiarowe modele. Nowe technologie wyszły również ze sterylnych biur i fabryk, żeby „ramię w ramię” z człowiekiem zmierzyć się z trudnościami napotykanymi na placu budowy. Dzięki nim na budowach mamy dużo szybszy obieg informacji, doskonałą dokumentację historii niemal każdego elementu budowlanego, a ponadto - jest dużo bezpieczniej.

Współrzędne kartezjańskie i biegunowe – poradnik użytkowania aplikacji AutoCAD

Oprogramowanie AutoCAD pozwala na precyzyjne rysowanie, z tego względu, że każdy punkt w przestrzeni rysunku ma swoje współrzędne X, Y, Z. W przypadku rysunków płaskich (takie przykłady zostaną przytoczone w ramach niniejszego tekstu) wartość współrzędnej Z pomijamy. Przyjrzyjmy się za to pozostałym dwóm współrzędnym, wspomnianym w tytule.

blueCompact – system zarządzany smartfonem lub tabletem

Szukasz pewnego systemu zabezpieczenia domu – zainteresuj się systemem blueCompact firmy Winkhaus, czyli pierwszym systemem dostępowym zarządzanym poprzez aplikacje na smartfony i tablety.

5 typów programów, które mogą przydać się w Twojej firmie budowlanej.

Prowadząc biznes w branży budowlanej warto wiedzieć, z jakich programów można skorzystać, by przyśpieszyć i usprawnić swoją pracę. Ogrom dostępnych na rynku możliwości sprawia, że nieraz trudno zdecydować się na konkretne, dobre dla nas rozwiązanie. Poznaj 5 typów programów, które mogą przydać się w Twojej firmie budowlanej.

Jakie są nowoczesne systemy monitorowania domu

W domu czy mieszkaniu pragniemy zapewnić naszym najbliższym nie tylko komfort i wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednym z popularniejszych sposobów jest montaż alarmu lub systemu monitorującego. Właściciele nieruchomości coraz częściej decydują się jednak na zakup urządzeń, które z każdego miejsca na ziemi pozwalają podglądać to, co dzieje się w naszym domu i kto kręci się wokół posesji. Nie dziwi zatem fakt, że kamery kamuflowane w przedmiotach codziennego użytku stają się bardzo popularne w walce z intruzami.

Optymalizacja procesu projektowania budynku

Polskie budownictwo tonie w papierowej dokumentacji. Weryfikacja projektu pod kątem zgodności z obowiązującym przepisami czy założeniami techniczno-ekonomicznymi okazuje się nierzadko syzyfową pracą oraz przyczyną konfliktów na linii inwestor – architekt i konstruktor – wykonawca. Optymalizację całego procesu budowlanego oraz integrację wszystkich jego uczestników zapewnimy dzięki technologii cyfrowej – BIM.


Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17731 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 476

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >