Programy komputerowe – lista artykułów

Nowy program do projektowania szczelin dylatacyjnych z trzpieniem typu LD

Szczeliny dylatacyjne to nierzadko problematyczny, ale również niezbędny element konstrukcji budynku, który wymaga wielu skomplikowanych obliczeń. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów udostępniamy szczegółowe informacje techniczne oraz program obliczeniowy, które umożliwiają precyzyjne zaprojektowanie szczelin dylatacyjnych z użyciem nowego trzpienia typu LD, a tym samym ułatwiają i przyspieszają prace projektowo-budowlane.

Jak zarządzać dokumentami w firmie budowlanej?

Polskie prawo budowlane jest niezwykle skomplikowane i wiąże się z potężna biurokracją. Setki pozwoleń, analiz, kosztorysów i projektów to codzienność każdej budowy. Ponieważ jeden błąd może kosztować życie kilkadziesiąt osób, zachowanie porządku w dokumentacji jest w przypadku tej branży szczególnie istotne. Można to sobie zdecydowanie ułatwić zamieniając obieg dokumentów z tradycyjnego na elektroniczny.

Mobilne narzędzie do projektowania konfiguracji szyb

Pilkington Spectrum – program do obliczania parametrów technicznych szyb, jest już dostępny w formie aplikacji mobilnej. Korzystanie z jego pełnej funkcjonalności na smartfonach i tabletach pozwoli klientom, architektom i projektantom na szybkie wyliczenie parametrów dla szerokiej gamy szkieł oraz różnych ich kombinacji w dowolnym miejscu i czasie.

Poręczna aplikacja przeznaczona dla firm zajmujących się usługami.

Aplikacja Mobilny Serwisant zapewnia szybkie i łatwe dokumentowanie zleceń w postaci notatek i zdjęć wykonywanych telefonem lub tabletem. Jednym kliknięciem archiwizujesz i porządkujesz zdjęcia oraz opisy wykonanych zleceń.

Najnowsza platforma do zarządzania inteligentnymi budynkami już dostępna

Intel poinformował o dostępności platformy Intel® Building Management Platform, która przeznaczona jest do wdrażania inteligentnych, połączonych rozwiązań w małych i średnich budynkach. Zautomatyzowane zarządzanie budynkami zapewnia ograniczenie kosztów eksploatacji, zużycia energii czy wody oraz łatwiejsze naprawy i konserwacje, a także znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa obiektów.

Inteligentny system zarządzający instalacją wodną w budynku.

Systemowe rozwiązanie eSCHELL pozwala na centralne zarządzanie pracą grup armatur sanitarnych w budynku. Zautomatyzowana instalacja gwarantuje nie tylko oszczędność wody i energii, lecz również pełne bezpieczeństwo, higienę i komfort użytkowania.

Tablet przydatny również na budowie

Rewolucja technologiczna dzieje się na naszych oczach. Telefony komórkowe, laptopy i przeglądarki być może wkrótce zostaną zastąpione przez gogle wyświetlające informacje wprost na siatkówce oka. Drukarki 3D drukują gotowe prefabrykaty budowlane, a tradycyjne płachty papieru w procesie projektowania zastępują trójwymiarowe modele. Nowe technologie wyszły również ze sterylnych biur i fabryk, żeby „ramię w ramię” z człowiekiem zmierzyć się z trudnościami napotykanymi na placu budowy. Dzięki nim na budowach mamy dużo szybszy obieg informacji, doskonałą dokumentację historii niemal każdego elementu budowlanego, a ponadto - jest dużo bezpieczniej.

Współrzędne kartezjańskie i biegunowe – poradnik użytkowania aplikacji AutoCAD

Oprogramowanie AutoCAD pozwala na precyzyjne rysowanie, z tego względu, że każdy punkt w przestrzeni rysunku ma swoje współrzędne X, Y, Z. W przypadku rysunków płaskich (takie przykłady zostaną przytoczone w ramach niniejszego tekstu) wartość współrzędnej Z pomijamy. Przyjrzyjmy się za to pozostałym dwóm współrzędnym, wspomnianym w tytule.

blueCompact – system zarządzany smartfonem lub tabletem

Szukasz pewnego systemu zabezpieczenia domu – zainteresuj się systemem blueCompact firmy Winkhaus, czyli pierwszym systemem dostępowym zarządzanym poprzez aplikacje na smartfony i tablety.

5 typów programów, które mogą przydać się w Twojej firmie budowlanej.

Prowadząc biznes w branży budowlanej warto wiedzieć, z jakich programów można skorzystać, by przyśpieszyć i usprawnić swoją pracę. Ogrom dostępnych na rynku możliwości sprawia, że nieraz trudno zdecydować się na konkretne, dobre dla nas rozwiązanie. Poznaj 5 typów programów, które mogą przydać się w Twojej firmie budowlanej.


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17226 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >