Regeneracja pomp hydraulicznych - Co robić i jak usunąć usterki pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych - Co robić i jak usunąć usterki pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych to często konieczność, gdy pojawiają się problemy z funkcjonowaniem tak kluczowego elementu pracy całej maszyny. Często taka sytuacja wymaga interwencji wykwalifikowanych specjalistów, którzy doświadczeni latami napraw różnorodnych usterek są w stanie poprawnie je usunąć i zregenerować uszkodzoną pompę. Czytaj dalej

Główne przyczyny wadliwego działania pomp hydraulicznych

Zanim rozpoczęta zostanie regeneracja pompy hydraulicznej, należy odnaleźć główny problem stojący za jej dysfunkcją. Strukturalnie pompy hydrauliczne różnią się od siebie w zależności od typu, ale niezależnie od tego, czy pompa jest wielotłoczkowa, czy łopatkowa – wszystkie pompy mają ze sobą wspólne rodzaje awarii, czyli przyczyny ich powstawania. Najczęściej pompy hydrauliczne przestają działać z przyczyn takich jak:

 

 • Nieprzestrzeganie zaleceń producenta dotyczących działania sprzętu;
 • Nieterminowa konserwacja;
 • Sprzęt może nie być w pełni skonfigurowany;
 • Praca pompy hydraulicznej przekraczająca dopuszczalne obciążenia;
 • Źle dobrany olej i roboczy płyn hydrauliczny;
 • Nieprzestrzeganie zaleceń dotyczących terminu wymiany filtra i oleju;
 • Eksploatacja pompy hydraulicznej z akcesoriami, które nie odpowiadają zalecanemu trybowi pracy pompy.

 

Regeneracja pomp hydraulicznych - Co robić i jak usunąć usterki pomp hydraulicznych?

 

Czytaj również: Lamele ścienne. Co warto o nich wiedzieć?

 

Wszystkie powyższe działania podejmowane przez właścicieli układów hydraulicznych, w których urządzenie jest zainstalowane – znacznie skracają żywotność pompy hydraulicznej, a w efekcie mogą prowadzić do awarii całego układu jako całości.

 

Usterki pomp hydraulicznych – czy warto podejmować się rozwiązania samemu?

Mając w posiadaniu zaawansowany technicznie układ hydrauliczny, należy ostrożnie obchodzić się z wszelkimi – potencjalnie uszkodzonymi lub starymi elementami pomp hydraulicznych. Obecność silnych spadków ciśnienia, brak stabilności w działaniu pompy, zbytnie nagrzewanie się, czy wibracje przy niskich ciśnieniach pracy lub wydawanie przez pompę nadmiernych i nietypowych dźwięków są sygnałem alarmowym.

 

Taki sygnał powinien być natychmiastowym motorem wdrażającym kompleksowe rozwiązania związane z naprawą i regeneracją układu hydraulicznego. Samodzielna naprawa systemu bez podstawowej wiedzy na temat pomp hydraulicznych może poskutkować dalszymi uszkodzeniami, wyłączeniem urządzenia, a także i całego systemu hydraulicznego. W takiej sytuacji najrozsądniejszym wyborem jest wybranie się do profesjonalistów, którzy dzięki doświadczeniu poświadczą usługami, takimi jak regeneracja, czy naprawa pomp hydraulicznych.

 

Naprawa pompy hydraulicznej – co robić?

Działanie pompy hydraulicznej polega na zmianie energii mechanicznej na energię hydrauliczną poprzez ssanie i tłoczenie cieczy. Często zdarza się, że podczas pracy nie do końca sprawnej pompy, może ona ulec awarii. Są awarie, z którymi można sobie poradzić na własną rękę. Najczęściej jednak, awarie pomp hydraulicznych wymagają interwencji doświadczonego specjalisty, a czasem nawet pełnej wymiany.

 

Regeneracja pompy hydraulicznej lub jej naprawa nie musi być odległym, czy niemożliwym do zrealizowania zadaniem. Wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy, takie jak, chociażby HydroMotor.pl wśród szerokiego asortymentu, gdzie można wymienić zniszczone pompy zębatkowe, śrubowe, tłokowe, czy wielotłoczkowe oferuje także kompleksową regenerację zużytego sprzętu z wykorzystaniem produktów od wiodących europejskich producentów, których jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

 

Czytaj również: Wózek wysokiego składowania czy widlak elektryczny - co wybrać?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • SCHODY Z DREWNA Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Jeśli o to chodzi to u nas wykonaniem schodów wewnętrznych zajął się tartak Tomax z miejscowości Osowa w okolicy Lublina https://www.tartak-krawczyk.pl/schody-w. ..
 • Nowinki technologiczne w oknach i drzwiach tarasow... Liczba postów: 46 Grupa: Budowa i re...
 • SYSTEMY ALARMOWE Liczba postów: 19 Grupa: Firmy budow... Muszę skorzystać. ___ Narzędzia diamentowe
 • Buty robocze Liczba postów: 191 Grupa: Moja budowa A czy wiecie, że do takich butów roboczych warto również dokupić dodatkowe wkładki? Więcej na ten temat możecie poczytać sobie w artykule na stronie internetowe...
 • piach Liczba postów: 25 Grupa: Firmy budow... Akurat jeśli chodzi o dobór odpowiednich surowców sypkich, to zawsze powinniście stawiać na sprawdzone rozwiązania. Ja mogę już teraz podpowiedzieć Wam, byście....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17205 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >