Schody – lista artykułów

Schody, jak dopasować kształt, konstrukcję i wymiary do wnętrza?

Wybór schodów do mieszkania czy domu jest nie tylko kwestią estetyki. Ich kształt oraz konstrukcja powinny zostać dostosowane przede wszystkim do miejsca, jakim dysponujemy. Istotne jest także to, kto będzie z nich korzystał.

Aranżacje schodów wewnętrznych w kształcie litery L, U, C lub S

Schody wewnętrzne muszą być wygodne, bezpieczne, a przy tym aranżacyjnie spójne ze stylem wnętrza, w którym się znajdą. Dlatego wybór nie może być przypadkowy – tak samo materiału i kolorystyki, jak i rodzaju konstrukcji. Dziś pokazujemy, do jakich domów pasują schody o finezyjnych formach przybierających kształt litery: L, U, C oraz S.

Jakie schody wybrać, aby były funkcjonalne i jednocześnie dekorowały wnętrze

Schody to element mieszkania, którego umiejscowienie w zasadniczym stopniu rzutuje na jego rozkład. Zaprojektowane niewłaściwie, uniemożliwią swobodną aranżację i uczynią pomieszczenie mało funkcjonalnym. Jeśli jednak podejdziemy do nich z pomysłem, staną się nie tylko drogą na wyższe kondygnacje, ale również ozdobą domu.

Rodzaje schodów na strych - jaki wybrać?

Strych to ważne, choć ukryte pomieszczenie w domu. Możemy tu umieścić wszystkie domowe sprzęty, których aktualnie nie potrzebujemy lub też urządzić na przykład pracownię modelarską. Dodatkowo działa on również jak pewnego rodzaju izolator termiczny i w porównaniu z mieszkaniami bez strychu pozwala na istotne zmniejszenie współczynnika utraty ciepła. Bez względu na funkcję, jaką pełni strych w naszym domu musimy znaleźć najlepszy i najbezpieczniejszy sposób poruszania się między strefą mieszkalną a tą, być może rzadziej wykorzystywaną - strychową.

Schody wewnętrzne w nietypowych kolorach białe i czarne

Trend na białe oraz czarne schody wybiega daleko poza utarte kanony w urządzaniu wnętrza. Do jakich domów pasują? Kiedy lepszym wyborem są kolory jasne, kiedy ciemne, a kiedy połączenie obu tych odcieni? Podpowiadamy i inspirujemy galerią zdjęć.

Balustrady i poręcze schodów - aranżacyjne hity w 2017 r.

W tym roku najmodniejsze są balustrady i poręcze o oryginalnym wzornictwie, wykonane przede wszystkim ze szkła i stali lub będące wynikiem połączenia tych materiałów z ponadczasowym drewnem. Zobacz galerię z nowościami i daj się zainspirować.

Schody młynarskie dedykowane małym pomieszczeniom

Pomieszczenia o niewielkim metrażu, które posiadają antresolę, poddasze lub należący do części mieszkalnej strych, wymagają specjalnego wyposażenia. Każdy jego detal powinien być przemyślany i odpowiednio dobrany do całości. Ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni jest wielką sztuką – meble i dekoracyjne dodatki spełniają tu przede wszystkim funkcję praktyczną, chociaż dla właścicieli mieszkań równie ważne są walory estetyczne poszczególnych sprzętów. We wnętrzach gdzie istotny jest nawet najmniejszy fragment powierzchni użytkowej, znakomicie sprawdzą się łączące poszczególne kondygnacje, funkcjonalne i eleganckie schody młynarskie.

Metalowe schody znakomite dopełnienie stylu industrialnego we wnętrzu.

Aranżując schody w ultranowoczesnym, piętrowym domu czy lofcie z antresolą, warto postawić na konstrukcje wykonane szczególnie z metalu, łączone z dającym światło szkłem, industrialną blachą lub luksusowym, litym drewnem. Sprawdź aranżacje i wybierz kombinację zgodną z własnym spojrzeniem na architekturę schodów we współczesnym wnętrzu.

Jak wybrać schody wewnętrzne, aby współgrały z podłogą i wystrojem pomieszczeń?

Schody oparte na konstrukcji tradycyjnej czy nowoczesnej, z elementami stali, blachy i szkła? Ze stopniami z buku, dębu, jesionu czy może orzecha amerykańskiego? W naturalnym kolorze drewna czy o niestandardowym wybarwieniu? Sprawdź, jak dobrać schody w zależności od stylu dominującego we wnętrzu i zaaranżować spójną całość.

5 najczęstszych błędów popełnianych przy wyborze schodów

Planując zakup schodów lub ich projekt trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Codzienne ich użytkowanie wymaga komfortu i bezpieczeństwa bez względu na to czy będą znajdować się w domu lub mieszkaniu. Poznaj najpoważniejsze błędy. Czy wiesz, jak ich uniknąć?


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16829 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 322

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >