Schody – lista artykułów

Schody wewnętrzne w intensywnych, żywych kolorach

Żółte, czerwone, różowe, turkusowe, białe, a może czarne? Schody nie muszą być nudne! Przedstawiamy modele schodów wewnętrznych w najbardziej fantazyjnych kolorach i podpowiadamy, do jakich wnętrz będą pasować.

Schody wejściowe - bezpieczne w użytkowaniu i odporne na warunki atmosferyczne

Schody prowadzące do domu, ze względu na intensywność użytkowania, powinny być wytrzymałe oraz dostosowane do naszych potrzeb. Aby były również bezpieczne i pięknie się prezentowały, trzeba je precyzyjnie zaprojektować oraz wykończyć przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych okładzin schodowych. Na co zwrócić uwagę podczas aranżowania strefy wejściowej i jaki materiał na stopnie zewnętrzne spełni nasze oczekiwania?

Schody tradycyjne z balustradą czy nowoczesne bez - które rozwiązanie wybrać?

Dla jednych balustrada to element obowiązkowy schodów, dla innych – zbędny dodatek zaburzający minimalistyczny charakter wnętrza. Jeszcze inni wybierają rozwiązanie pośrednie, decydując się na pochwyty naścienne. Przedstawiamy inspirujące pomysły z polskich domów.

W pięciu krokach - jak przeprowadzić remont schodów zewnętrznych

Schody to jedne z najbardziej eksploatowanych elementów konstrukcyjnych domu. Zarówno schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne, w wyniku częstego użytkowania, mogą ulec uszkodzeniu na skutek czynników mechanicznych i atmosferycznych. Ukruszone fragmenty stopni nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim stanowią poważne zagrożenie. Warto zadbać o dobrą kondycję swoich schodów, a w przypadku ubytków przeprowadzić remont.

Jakie rodzaje schodów są odpowiednie do nowoczesnych mieszkań w loftach?

Mieszkania zaaranżowane w dawnych budynkach fabrycznych są wymarzonym miejscem do stworzenia antresoli lub dwóch poziomów mieszkalnych. Do tego celu niezbędne jest zainwestowanie w solidne i praktyczne schody, które zajmą niewiele przestrzeni i umożliwią wykorzystywanie wyższych partii mieszkania. Jakie schody wybrać do małych i dużych loftów?

Schody zewnętrzne w domu - o czym warto wiedzieć przed wyborem

Schody zewnętrzne muszą zapewniać pełne bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Podczas budowy lub remontu domu warto pamiętać o tym, czym powinny się wyróżniać i jakie są najciekawsze trendy dotyczące wzornictwa i kompozycji.

Najciekawsze rozwiązania schodów prowadzących na antresolę

Wybór kształtu schodów zależy od ich lokalizacji, przestrzeni, którą dysponujemy oraz miejsca, do którego prowadzą. Na jakie konstrukcje warto zwrócić uwagę przy projektowaniu wejścia na antresolę? Zobaczmy najciekawsze rozwiązania do małych i wysokich pomieszczeń.

Jakie schody będą najlepszym wyjściem na strych?

Strych to wspaniałe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Umieścimy na nim na przykład sprzęt sportowy, zabawki ogrodowe, książki z którymi trudno nam się rozstać, a niekiedy również nieużywane meble czy armaturę. Słowem wszystko, co może się nam kiedyś przydać i po co możemy w każdej chwili sięgnąć. Aby zatem mieć stały i bezpieczny dostęp do rzeczy znajdujących się na strychu, warto połączyć go z częścią mieszkalną za pomocą specjalnych, wygodnych schodów. Pozwolą one na szybkie i komfortowe przemieszczanie się, a złożone nie zabiorą cennej domowej przestrzeni.

W jakim stylu najchętniej wybierane są schody wewnętrzne?

2017 rok upływa pod znakiem wnętrz skandynawskich i EKO, manifestujących zamiłowanie do drewna i naturalnych barw oraz stojących w opozycji, stylów industrialnych i ultranowoczesnych, z dużą ilością szkła i stali. Wybraliśmy najciekawsze wzory schodów, które podkreślają panujące trendy wnętrzarskie.

Rodzaje schodów drewnianych

W domach jednorodzinnych, a także w dwupiętrowych apartamentowcach w blokach mieszkalnych, zastosowanie znajdują schody. Oprócz podstawowej roli komunikacyjnej, jaką odgrywają, stanowią one także istotny element wystroju. Warto zadbać, aby były dostosowane do estetyki pomieszczenia. Do wielu stylizacji wnętrz będą pasowały ponadczasowe schody drewniane, które można dobrać pod kątem wyglądu zarówno do pomieszczeń o klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji.


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18423 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >