Schody – lista artykułów

Prawidłowo zaplanowane schody w domu jednorodzinnym - jakie rodzaje stopni stosuje się obecnie w architekturze?

W każdym piętrowym domu jednorodzinnym schody stanowią jeden z ważniejszych elementów konstrukcyjnych. Muszą być trwałe, bezpieczne w użytkowaniu i pasować do stylu wnętrza. Na etapie projektowania należy dokładnie zastanowić się nad rozmieszczeniem schodów. Źle wykonane obliczenia lub nieprzemyślane decyzje mogą skutkować wieloma późniejszymi utrudnieniami. Co warto wiedzieć o schodach zanim przystąpimy do działania?

Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Wykonane z najdroższych materiałów, bogate w nieoczywiste detale, bazujące na najnowocześniejszych rozwiązaniach architektonicznych. Sprawdziliśmy, jak prezentują się schody w najbardziej luksusowych wnętrzach i skąd wynikają zawrotne ceny, które trzeba za nie zapłacić.

Jak prawidłowo dobrać balustrady wewnętrzne?

Wszystkie balustrady wewnętrzne, które zamontujesz w swoim domu, mają jedno podstawowe zadanie - chronić twoich domowników przed groźnym wypadkiem. Żyjemy jednak w fantastycznych czasach, kiedy mamy ogromny wybór ich modeli, przez co ich estetyka nie staje się już sprawą drugorzędną lub wręcz nieważną. Z ich wybieraniem jednak nie ma co się spieszyć - można zostawić to sobie na sam koniec, gdy dom jest niemal gotowy, a twoja koncepcja na jego aranżację pełna. Pozwalają na to balustrady systemowe, które można zamontować na samym końcu wykańczania. Dzięki temu wszystkie elementy balustrady doskonale do siebie pasują i uzupełniają twój pomysł na własne cztery kąty.

Jak wybrać schody do wnętrza - przedstawiamy najmodniejsze trendy

Schody urosły do rangi elementu wyposażenia wnętrza, dlatego muszą być spójne ze stylem, w którym urządzamy nasz dom. Dla tych, którzy budują się lub szykują do generalnego remontu przygotowaliśmy zestawienie topowych modeli, które odpowiadają najgorętszym trendom przewidzianym przez projektantów na 2020 rok.

Renowacja schodów drewnianych - jaka farba będzie najlepsza?

Porankami – z góry na dół. Wieczorami - z dołu na górę. Choć schody przez lata dzielnie znoszą wędrówki domowników, prędzej czy później pojawią się na nich widoczne ślady zużycia. Łuszcząca się, porysowana czy przetarta powierzchnia potrafi skutecznie zepsuć efekt przemyślanej aranżacji wnętrza – zwłaszcza, gdy drewniane schody stanowią integralny element całej kompozycji. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na kosztowny remont. Renowację stopni można bez większego wysiłku przeprowadzić samemu. No, prawie – przyda nam się mała pomoc Farby V33 do drewnianych podłóg i schodów oraz kilka prostych narzędzi.

W mieszkaniu dwupoziomowym świetnie sprawdzą się drewniane schody młynarskie

Dwupoziomowe mieszkania bez wątpienia mają liczne zalety. Jedną z najważniejszych jest możliwość wyraźnego oddzielenia wspólnej, otwartej strefy dziennej od przestrzeni prywatnej, bowiem na wyższych kondygnacjach zwykle urządzamy sypialnie i pokoje młodzieżowe. Większa powierzchnia przeznaczona na salon, jadalnię i kuchnię, często bez wyraźnych linii podziału, pozwala też na ciekawsze rozwiązania aranżacyjne.

Z jakiego materiału wykonać schody zewnętrzne?

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok. Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

2019 rok w polskich wnętrzach przybiera różne oblicza. W części z nich nadal spotkamy jednobarwny minimalizm, surowy industrializm czy stonowany styl skandynawski. W innych do głosu dopuszczono bogate art deco oraz wyrażony mnogością wzorów, struktur i kolorów maksymalizm. Jak we współczesnych domach prezentują się schody? Zobacz najmodniejsze aranżacje.

Kiedy mamy niski budżet na schody wewnętrzne - to jak wybrać te najlepsze z oferty

Różnice w cenach za schody wewnętrzne potrafią wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jakie modele wziąć pod uwagę przy ograniczonym budżecie? Przedstawiamy najładniejsze, a przy tym najtańsze schody bazujące na różnych stylach, materiałach oraz rodzajach konstrukcji.

Jak dopasować schody do wnętrza?

Schody są najczęściej „pomostem” między kondygnacjami domu. Mogą mieć różną formę a sukcesem jest, kiedy harmonijnie wtapiają się we wnętrze. Schody pełnią ważną rolę komunikacyjną, ponieważ często przemieszczamy się po nich, muszą być stabilne, wygodne i funkcjonalne. Wszystkie parametry, zastosowane podczas projektowania schodów mają służyć wygodzie mieszkańców. Duże znaczenie ma wysokość stopni i kąt nachylenia całej konstrukcji.


Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15871 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >