Stolarka okienna też ma swoje top trendy na 2019 r. - sprawdzamy jakie okna będą najchętniej wybierane

Stolarka okienna też ma swoje top trendy na 2019 r. - sprawdzamy jakie okna będą najchętniej wybierane

Początek roku w świecie designu i architektury jest czasem podsumowań oraz zapowiedzi nadchodzących trendów. Co będzie modne w stolarce okiennej w 2019 roku? Czy nadal popularnością będzie cieszył się subtelny minimalizm? A może powrócimy do wyrazistej klasyki? Co będzie ważniejsze: estetyka czy funkcjonalność? Jak producentom okien uda się pogodzić ich walory praktyczne i wizualne? Sprawdźmy! Czytaj dalej

 

Mniej znaczy więcej! Stolarka okienna do minimalistycznych budynków

Od wielu sezonów jednym z dominującym trendów w architekturze jest minimalizm. Inspirowany skandynawskim designem, bazuje na surowej elegancji i owocuje prostą, geometryczną bryłą budynku. Oszczędność środków i eliminacja sztucznych ozdobników sprzyja spójności projektu i pozwala na stworzenie wyrafinowanych wizji architektonicznych.

 

Stolarka okienna tez ma swoje top trendy na 2019 r. - sprawdzamy jakie okna będą najchętniej wybierane

 

Proste formy okien, pozbawione zbędnych detali i ornamentów - w tym przecinających szkło ram i szprosów - oddają ducha minimalizmu i pozwalają wydobyć piękno tkwiące w ascetycznym budynku. Kwintesencją minimalistycznego stylu są okna Morlite firmy OknoPlus, które łączą subtelny, zachwycający design z wytrzymałością i bezpieczeństwem. - Ilość PCV ograniczono w tym modelu do minimum, dzięki czemu uzyskaliśmy bardzo wąski profil. W ten sposób okno stało się smukłe i delikatne - mówi Roksana Rogacka, właścicielka salonu RoRo, jednego z najbardziej designerskich salonów OknoPlus.

 

Stolarka okienna tez ma swoje top trendy na 2019 r. - sprawdzamy jakie okna będą najchętniej wybierane

 

Czytaj również: Jeśli wybieramy okna energooszczędne, to na jakie właściwości musimy zwrócić szczególną uwagę?

 

Elegancję i wyrafinowaną prostotę ramy podkreśla jeszcze brak widocznych okuć, które ukryte zostały w luzie wrębowym. Dodatkowo zastosowanie okuć activPilot Topstar – dostępnych na polskim rynku jedynie w ofercie OknoPlus – dzięki odwróconej do wewnątrz osi obrotu, pozwala na ukrycie niemalże całej ramy w elewacji. Opcjonalnie można zastosować listwę ozdobną, która umożliwia licowanie skrzydła okiennego z ramą, co tworzy niebanalny efekt wizualny. Dzięki tym elementom okna Morlite idealnie wpisują się w trendy architektoniczne 2019 roku.

 

2019 w dobrym świetle, czyli duże przeszklenia nadal w trendach

Estetyczną kontynuacją minimalistycznej stolarki okiennej są duże przeszklenia. Ten trend będzie dominował w 2019 roku - szczególnie w nowoczesnym budownictwie. Szyby w wersji maksi, otoczone smukłymi profilami, nadają budynkowi oszczędny i elegancki wygląd. Szkło to doskonały sposób na zatarcie granicy między tym, co wewnątrz i na zewnątrz – subtelny i nieinwazyjny, a przy tym niezwykle bezpieczny i funkcjonalny. Dlatego architekci i projektanci wnętrz coraz chętniej korzystają w swoich aranżacjach z wielkogabarytowych przeszkleń. Obok walorów wizualnych mają praktyczne atuty. Dzięki nim do wnętrza domu przenika więcej naturalnego światła. Tym samym pomieszczenia stają się jasne, a przebywanie w nich bardziej komfortowe. - W nowoczesnej architekturze domy są doświetlone i przestronne, coraz chętniej projektuje się także duże salony otwarte na ogród, w których przeszklenia zajmują nawet całą ścianę - mówi Roksana Rogacka. - W odpowiedzi na ten trend OknoPlus zaprojektował kilka linii drzwi tarasowych, które pozwalają zmaksymalizować ilość przeszkleń w budynku. Jednymi z nich są ULTRAGLIDE Monorail, zacierające wizualną granicę między domem i jego otoczeniem. To jeden z najciekawszych i najbardziej efektownych trendów 2019 roku w stolarce okiennej.


Stolarka okienna tez ma swoje top trendy na 2019 r. - sprawdzamy jakie okna będą najchętniej wybierane


W nowym roku budujemy z troską o środowisko

Mówiąc o trendach w budownictwie, nie możemy skupiać się jedynie na designie. Podczas projektowania domu również ważne są kwestie praktyczne, m.in. energooszczędność budynku. Wzrost cen energii elektrycznej i ogrzewania oraz zmiana norm budowlanych sprawiają, że popularne są rozwiązania minimalizujące straty ciepła. Do tego dochodzi rosnąca świadomość ekologiczna i poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska. W konsekwencji poszukujemy energooszczędnych okien, które pomagają zadbać o ekologię i domowy budżet. - Od dłuższego czasu zauważamy rosnące zainteresowanie naszych klientów oknami, które pomagają zachować korzystny bilans energetyczny budynku – mówi Mariusz Kudas, Doradca Handlowy w firmie OknoPlus. - W 2019 roku ten trend będzie się utrzymywał. Jest to zrozumiałe: energooszczędna stolarka okienna pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Zużywamy mniej energii do zachowania stałej temperatury we wnętrzu. Tym samym oszczędzamy, nie zmniejszając komfortu przebywania w domu.


Stolarka okienna tez ma swoje top trendy na 2019 r. - sprawdzamy jakie okna będą najchętniej wybierane

 

Czytaj również: Czym się różni szkło ECLAZ od innych szyb w oknach?


Czy duże przeszklenia mogą być energooszczędne? Zdecydowanie! Aluminiowe profile zastosowane w oknach ULTRAGLIDE Monorail pozwalają tworzyć przeszklenia o wymiarach nawet do 6 x 2,5 m. Jednocześnie potrójny pakiet szybowy gwarantuje doskonałe parametry termiczne. Współczynnik przenikania ciepła dla szyby wynosi 0,5W/m²K, a zastosowanie przekładek termicznych o szerokościach 22 i 28 mm pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjności termicznej – nawet do 0,7 W/m²K. Piękno, energooszczędność i dużo światła w jednym!

 

Aluminium wyprze PCV?

Aluminium otworzyło nowe możliwości przed producentami okien. Pozwolił połączyć efektowny design stolarki z doskonałymi walorami użytkowymi i technicznymi. Na jego bazie powstają wielkogabarytowe przeszklenia, a także szerokie drzwi tarasowe, okna z klejonym panelem szklanym, narożne całoszklane lub z ukrytym skrzydłem. - Aluminium to materiał, który zrewolucjonizował produkcję okien i możliwości architektoniczne. Plastyczny, wytrzymały pozwala tworzyć energooszczędną ślusarkę otworową. W obecnym roku przewidujemy jego dalszą popularność – przewiduje Mariusz Kudas.

 

Aluminium – tak jak kiedyś drewno – postrzegane jest jako produkt ekskluzywny, świadczący o zamożności Klienta. W połączeniu ze szkłem to wciąż synonim nowoczesności i symbol luksusu.

 

Zdalna kontrola nad oknem

Inteligentne domy i aplikacje do zarzadzania ich systemami: ogrzewaniem, oświetleniem czy klimatyzacją z roku na rok zyskują na popularności. Technika zdalnego sterowania funkcjami w budynku obejmie również stolarkę okienną. – Po programach do sterowania roletami czy kontrolą dostępu i alarmami przyszedł czas na stolarkę okienną i drzwiową. Programowanie wietrzenia za pomocą smartfona, zdalne otwieranie drzwi – te rozwiązania wkrótce współtworzyć będą inteligentną sieć zarzadzania budynkiem. Już teraz sprzedajemy coraz więcej drzwi wejściowych z elektronicznymi systemami dostępu - mówi Mariusz Kudas.

 

2019 rok będzie kontynuacją rozwiązań w stolarce okiennej, które już zdobyły dużą popularność. Minimalistyczne okna, duże przeszklenia czy projekty na bazie aluminium sprawdziły się w wielu realizacjach - również tych energooszczędnych - stąd możemy przewidywać ich dalszy rozwój. Które z nich wprowadziliście do Waszych domów?

Źródło: Tower Communications / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Liczba postów: 138 Grupa: Budowa i re... Aby zmniejszyć, ograniczyć koszty utrzymania należy zadbać o odpowiednią i jak najlepsza izolację wewnętrzna oraz zewnętrzna budynku, to w praktyce pozwoli nam....
  • poszukuję firmy wykonującej i montującej konstrukc... Liczba postów: 53 Grupa: Firmy budow... Ze swojej strony jak najbardziej właśnie mogę polecić firmę http://wenmont.pl/. To jest firma, która ma i zaplecze techniczne i odpowiednie doświadczenie, które...
  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 201 Grupa: Budowa i re... We offer the Programming Assignment Help Online services to the UK students. Our academic writer writes any assignment as they are well-versed with every assign...
  • Komu zlecić budowę hali? Liczba postów: 27 Grupa: Moja budowa W hali będziesz potrzebował także dobrej jakości posadzki. Ja w tym zakresie współpracowałem z firmą www.planbet.pl . Wykonali dla mnie bardzo dobrej jakości po...
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 607 Grupa: Budowa i re... Ja mogę polecić firmę od nadzoru inwestorskiego i jest to firma https://insbud.szczecin.pl/ ze Szczecina. Firma oferuję również takie usługi jak : odbiory tech...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15753 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 112

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >