System Linear Q4 Line udowadnia, że okna PVC wkraczają na zupełnie inny poziom

System Linear Q4 Line udowadnia, że okna PVC wkraczają na zupełnie inny poziom

Jeśli dotąd sądziłeś, że okna PVC gwarantują dobrą izolację, ale jednak są mało ekologiczne i do tego nie pozwalają na stworzenie dużych przeszkleń, to system Linear Q4 Line całkowicie zmieni Twoje myślenie na temat takich profili okiennych. Doskonale sprawdzają się one zarówno w przypadku nowo budowanych domów czy budynków użytku publicznego, jak i budynków poddawanych renowacji. Wszechstronność zapewnia także możliwość zastosowania zarówno połyskujących, jak i matowych, czy też drewnopodobnych oklein. Czas zatem udowodnić, że okna PVC mogą spełnić wszystkie oczekiwania i być w tym równie skuteczne jak profile aluminiowe. Czytaj dalej

 

Profile PVC Gealan-Linear prezentujące się niczym profile aluminiowe. Wszystko przez kanciaste kształty, idealnie współgrające z nowoczesnym designem. Dodatkowo niska wysokość złożenia ramy i skrzydła, wynoszącą 110 mm, zapewnia większą powierzchnię szklenia niczym w przypadku okien aluminiowych, które przecież zachwycają nas niezwykle cienkimi ramami. Jednak na tym podobieństwa się nie kończą. Bowiem również pod względem estetyki okna Linear Q4 Line mogą prezentować się niczym aluminiowe, choć można uzyskać także wygląd drewna, czy jednokolorowej, matowej powierzchni. Okna PVC dorównują również pod względem współczynnika przenikania ciepła całej konstrukcji. Mają na to wpływ 6-komorowe profile i 5-komorowe skrzydła, a także środkowe uszczelnienia. Dzięki takim rozwiązaniom, a także cienkiej konstrukcji ram i dużym przeszkleniom współczynnik przenikania ciepła może być w tym przypadku niższy niż w przypadku systemów Stollar Comfort 74, Stollar Slim Line 70, a nawet Stollar Energo 82. W przypadku tego ostatniego Uw wynosi 0,77 W/m2K dla okna referencyjnego, a ta wartość dla Linear Q4 Line to zaledwie 0,73 W/m2K. (producentem wszystkich wspomnianych systemów jest firma Stollar Okna i Drzwi - stąd identyczne człony nazw)

 

System Linear Q4 Line udowadnia, że okna PVC wkraczają na zupełnie inny poziom

 

Czytaj również: Czym się charakteryzują okna w wersji premium?


Technologia STV® zmienia wszystko jeśli chodzi o wielkość szklenia w przypadku okien PVC. Polega ona na szkleniu na sucho przy użyciu dwustronnej taśmy. W ten sposób łączy się szkło i profil skrzydła przy zachowaniu tradycyjnego klockowania. Taśma jest przymocowana do przylgi skrzydła, co ułatwia cały proces szklenia. Nie bez znaczenia są także ramki dystansowe stworzone z połączenia tworzywa sztucznego i cienkiej blachy ze stali szlachetnej. One również mają wpływ na niski współczynnik przewodzenia ciepła. Stabilność okien gwarantują stalowe wzmocnienia. Ramka stalowa ocynkowana może występować w wielu kolorach palety RAL. Dzięki odpowiedniej budowie można konstruować okna PVC sięgające do samego sufitu, co dotąd było możliwe tylko w przypadku okien aluminiowych. Architekci mają zatem dzięki temu znacznie więcej możliwości.         


Okna z PVC nie muszą być białe i mało efektowne - 58 kolorów Linear Q4 Line to udowadnia 

Kiedyś okna PVC kojarzyły się wyłącznie z białymi profilami albo kiepskiej jakości okleinami drewnopodobnymi. Linear Q4 Line jest zupełnie inny. Otóż tworzywo sztuczne jest nie tylko wzmocnione, ale i wysokiej jakości, podobnie jak okleiny, które występują w bogatej palecie aż 58 barw. Spośród nich można zdecydować się na matowe i jednolite albo jednobarwne i strukturalne. Do wyboru są także okleiny drewnopodobne i RealWood. Te ostatnie idealnie imitują usłojenie drewna, przez co trudno odróżnić taką ramę od drewnianej na pierwszy rzut oka. Nie tylko wygląda identycznie, ale również gwarantuje dobre parametry wytrzymałościowe i nie wymaga tak jak drewno impregnacji. Co więcej, warto podkreślić, że wybierając okna Linear można tworzyć struktury dwukolorowe. Inna barwa może zatem być na zewnętrznej i po wewnętrznej stronie ramy. Czarny mat z zewnątrz i brylantowo-biały strukturalny kolor wewnątrz to tylko jedna z wielu możliwości. Takie zestawienie sprawdzi się na elewacjach minimalistycznych i nowoczesnych, a także we wnętrzach z nutą stylu glamour. 


Okna PVC, czyli o sadzeniu drzew słów kilka 

Dobrze przeczytałeś, nie wkradł nam się żaden błąd w powyższy nagłówek. Okna Linear mają ogromny wpływ na odbudowę środowiska. Producent Lineara, zdążył przyzwyczaić już całą branżę stolarki okiennej, że priorytetem towarzyszącym rozwojowi firmy zawsze były działania ekologiczne. Potwierdzeniem może być certyfikat, który ostatnio znaleźliśmy na stronie firmy Stollar, informujący o aktywnym udziale producenta w procesach recyklingu odpadów profili okiennych, dzięki któremu przyczynił się do ograniczenia emisji CO2 o spektakularne 764 tony!


System Linear Q4 Line udowadnia, że okna PVC wkraczają na zupełnie inny poziom

 

Czytaj również: Jak można sprawdzić dźwiękoszczelność okien i drzwi?


Nie jest więc niespodzianką fakt, że wprowadzając nowy system na rynek, Stollar zwrócił uwagę na kwestie proekologiczne i za każde sprzedane okno w systemie Linear Q4 Line postanowił posadzić jedno drzewo.

      

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17646 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >