Twój wymarzony drewniany dom

Twój wymarzony drewniany dom

Marzysz o drewnianym domu? Dowiedz się, jak spełnić to marzenie. Zastanawiasz się, jaka technologia budowy domu z drewna będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Czym charakteryzuje się dom szkieletowy? Czy warto zdecydować się na dom kanadyjski? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji o domach z drewna.

 

Drewniane domy już od lat podbijają rynek budowlany w Polsce. Do tej pory kojarzyły się głównie z domami letniskowymi, ale coraz więcej osób buduje drewniane domy całoroczne.

 

Domy drewniane – zalety

Dlaczego ludzie decydują się na drewniany dom? Oto najczęstsze powody:

 

  • To dobre rozwiązanie dla tych, którzy dysponują ograniczonym budżetem. Budowa domu z drewna jest znacznie tańsza niż domu murowanego.
  • Ściany domu z drewna są cieńsze niż w budownictwie murowanym. To zapewni Ci więcej przestrzeni użytkowej. 
  • Budowa domu drewnianego budynku trwa dużo krócej. 
  • Drewniane domy są łatwe do przebudowy. 
  • Budownictwo drewniane jest przyjazne dla środowiska. Drewno to stosunkowo ekologiczny materiał budowlany, to surowiec odnawialny, którego pozyskiwanie i obróbka nie generuje dużo zanieczyszczeń.
  • Drewniane domy szkieletowe mogą być energooszczędne, co oznacza, że ogrzanie wnętrza nie wymaga dużo energii. To korzystne rozwiązanie dla planety i dla portfela. 
  • To mit, że drewniany dom nie nadaje się do polskiego klimatu. Budownictwo drewniane ma w Polsce długą tradycję. Dobrze zbudowany drewniany budynek przeżyje wiele siarczystych zimowych mrozów, letnich upałów i ulewnych deszczy bez większego uszczerbku i wciąż będzie prezentował się fantastycznie. 
  • Drewno jest po prostu piękne! Drewniany dom jest ozdobą krajobrazu.
  • Klienci często decydują się na dom z drewna, ze względu na wyznawanie wartości – spokój, harmonię, slow life i życie zgodne z naturą. 

 

Czytaj również: Czym się charakteryzuje dom w stylu skandynawskim?

 

Twój wymarzony drewniany dom

 

Co to jest dom szkieletowy?

Dom szkieletowy to taki, który opiera się na szkieletowej konstrukcji drewnianej. Ściany zewnętrzne domu mogą być również wykonane z drewna, ale można je także otynkować – wtedy dom wygląda jak murowany. Domy szkieletowe stawia się szybko, ale ze względu na specyfikę materiału dłuższe przerwy pomiędzy etapami budowy nie są wskazane. Budowa rozpoczyna się od przygotowania podwalin. Następnie stawia się konstrukcję szkieletową. Kolejnym etapem jest montaż poszycia. Na końcu powstaje dach i elewacja.

 

Czym charakteryzuje się dom kanadyjski? 

Technika kanadyjka to sposób budowania domów szkieletowych. Szczególnie popularna jest w Ameryce Północnej – w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Dom kanadyjski wyróżnia się zabezpieczeniem wełną mineralną.

 

Domy szkieletowe – Kraków 

W internecie znajdziesz wiele firm oferujących budowę domu szkieletowego. Jak wybrać realizatora projektu, żeby być zadowolonym z efektów? Zdecyduj się na zaufaną firmę –  budownictwo drewniane wymaga wiedzy i doświadczenia. Chcesz zbudować drewniany dom w Krakowie lub okolicach? Krakowski Drewdom ma już 27 lat doświadczenia i dziesiątki realizacji indywidualnych projektów. Pomogą postawić Ci dom na lata.

 

Czytaj również: Czy dom wybudowany w konstrukcji drewnianej będzie solidny?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16552 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >