Tynki gipsowe - nakładanie agregatem

Tynki gipsowe - nakładanie agregatem

Mechaniczne nakładanie tynków agregatem (wewnątrz, czy na zewnątrz) znacznie przyspiesza żmudne prace związane z narzucaniem ich kielnią. Nie jest to jednak łatwe – osiągnięcie perfekcji wymaga dużego doświadczenia.


Tynki nanoszone mechanicznie są szczególnie polecane do sprawnego nakładania mieszanki na dużych powierzchniach oraz na podłożach o nieregularnych, zakrzywionych kształtach.

Tynk maszynowy zewnętrzny MPA 35 firmy Baumit, to sucha, cementowo-wapienna mieszanka tynkarska nakładana agregatem, stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków. 

Główną zaleta tynku Baumit MPA 35 jest szybkość i łatwość nakładania agregatem. Jego plastyczność, odpowiednia przyczepność i jednorodne uziarnienie sprawia, że zastosowany wewnątrz jak i na zewnątrz nie powoduje spękań, odparzeń oraz po końcowym zatarciu tworzy właściwą powierzchnię o delikatnej strukturze nadającą się pod malowanie. 

Dane techniczne:

Wielkość ziarna: 1mm
Zużycie: ok. 14kg/m2/cm
Wydajność: ok. 2,8m2 z worka; ok. 71m2 z tony przy 1cm warstwie tynku
Opakowanie: worek 40kg

 

Źródło: budnet.pl
Autor: iN PLUS Public Relations/ budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Koszt hali magazynowej Liczba postów: 211 Grupa: Moja budowa jeśli chodzi o wyposażenie to wszystko zależy od tego co będziesz magazynował. Ja np. mam hale w której magazynuję okna, musiałem się więc zaopatrzyć w specjaln...
  • Jak wykończyć poddasze? Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... Brałem stucanet z welty i to zdecydowanie wygodna metoda do tynkowania skośnych i trudnych ścian bo nie zostawia zacieków ani pęknięć. Tylko trzeba wprawnej ręk...
  • Jak wywieźć gruz z budowy? Liczba postów: 6 Grupa: Budowa i re... Najlepiej będzie skontaktować się z firmą http://www.cleanworld.pl/ która posiada bogate i pewne usługi wywozu różnego rodzaju odpadów stałych i nie tylko.
  • Wywóz gruzu, nieczystości, skup złomu - EKOM Wrocł... Liczba postów: 21 Grupa: Firmy budow... Mnie w tej sprawie pomogła firma http://eco-service.com.pl/. Bardzo profesjonalnie podchodzą do każdego zlecenia.
  • Nowoczesna brama garażowa Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... ja zadbałem o to, by do bramy garażowej przesuwnej dokupić automatykę, jest szeroki wybór tego typu produktów, ja zdecydowałem się zakupić produkty u http://www...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19996 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >