Warstwa wstępnego krycia dachu spadzistego - papa

Warstwa wstępnego krycia dachu spadzistego - papa

Papa jest produktem przeznaczonym do mocowania mechanicznego na dachach spadzistych pokrytych dachówkami betonowymi, ceramicznymi lub blachodachówkami panelowymi. Czytaj dalej


Wykorzystanie surowców najwyższej jakości oraz zastosowanie zaawansowanych technologii produkcji sprawiło, że papa Braas-Bit Premium SBS charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami technicznymi. Jest to nowoczesna papa na osnowie z kompozytowej włókniny poliestrowej, z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną, która chroni przed promieniowaniem UV, natomiast strona spodnia zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego. 


Warstwa wstępnego krycia dachu spadzistego - papa

 

Czytaj również: Zabezpieczenie kalenicy - istotna rola dla szczelności i trwałości całego dachu

 

Papę należy mocować mechanicznie w jednej warstwie na suchym, stabilnym podłożu (deskowanie, płyta OSB itp.). Wzdłuż górnej i dolnej krawędzi umieszczone zostały paski zabezpieczone zdejmowalną w trakcie montażu folią z tworzywa sztucznego. Łączenie kolejnych brytów wykonujemy więc bez użycia ognia. Wygodnemu układaniu papy sprzyja niska waga oraz grubość, która wynosi zaledwie 2,8 mm i zapewnia jednocześnie całkowitą hydroizolacyjność wyrobu.


Warstwa wstępnego krycia dachu spadzistego - papa

Czytaj również: W jakie dodatkowe elementy powinien być wyposażony dach skośny zimą

 

Papa Braas-Bit Premium SBS objęta jest 20-letnią gwarancją produktową oraz 2-letnią gwarancją przy bezpośredniej ekspozycji na słońce.

 

Warstwa wstępnego krycia dachu spadzistego - papa

 

Podstawowe parametry papy Braas-Bit Premium SBS:

Cena katalogowa: 16,50 zł netto/m2

Wymiary rolki: 7,5m x 1,0m x 2,8mm

Waga rolki: ok. 30 kg


Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15762 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >