Wiertarki wielozadaniowe nowe propozycje GOMADu

Wiertarki wielozadaniowe nowe propozycje GOMADu

Wytrzymałe, precyzyjne i sprawdzone w działaniu wiertarki wielozadaniowe są od lat mocną stroną Fabryki Maszyn do Drewna GOMAD. Firma nie przestaje rozwijać tej linii urządzeń, udoskonalając ich pracę, zwiększając precyzję i tworząc funkcjonalności na życzenie coraz bardziej wymagających klientów.

Warto przyjrzeć się bliżej dwóm nowościom z tej linii: automatowi wiertarskiemu AWL-4G-3B-1Bk-2C oraz dwustronnej wiertarce uniwersalnej WU-2C.

Wysoko wyspecjalizowane wiertarki wielostronne konstruowane na indywidualne zamówienie to w ostatnich latach znacząca grupa obrabiarek GOMADu. Urządzenia odpowiadają na potrzeby coraz bardziej wymagających klientów oczekujących wysokiej wydajności wiercenia wielostronnego połączonej z precyzją i minimalizowaniem kosztów pracy. Najnowsze automaty wiertarskie posiadają nawet 18 jednostek wiertarskich w różnych konfiguracjach i o wysoce skomplikowanych głowicach wielowrzecionowych.
   
Wśród nowych propozycji GOMADu szczególną uwagę warto zwrócić na automat wiertarski AWL-4G-3B-1Bk-2C oraz dwustronną wiertarkę uniwersalną WU-2C. AWL-4G-3B-1Bk-2C przeznaczony jest do wykonywania otworów pod kołki i uchwyty w listwach drewnianych, płytach wiórowych lub materiale drzewopodobnym. Posiada 4 jednostki górne, 3 boczne, 1 boczną kątową i 2 czołowe, podajnik materiału oraz układ pozycjonowania i mocowania detali. W jednostkach wiertarskich występuje możliwość regulacji wysokości położenia osi wrzecion ponad stół, odczytywana na cyfrowych licznikach SIKO. Systemy mocowania wierteł dobierane są zgodnie z życzeniem klienta. Sterowanie maszyny pozwala na wiercenie w cyklu dwustopniowym, co jest szczególnie przydatne w procesie wykonywania głębokich otworów w elementach z twardego drewna. Cykl automatyczny obejmuje: podanie materiału z zasobnika i przemieszczenie go na pozycję wiercenia, zaciśnięcie materiału, wiercenie, zwolnienie docisków pneumatycznych, zsunięcie materiału na pozycję odbioru oraz pobranie następnego elementu.

Z kolei dwustronna wiertarka uniwersalna WU-2C przeznaczona jest do wielootworowego wiercenia w płytach i listwach drewnianych i drewnopodobnych. Tą specjalistyczną wiertarkę poziomą wyposażono w dwie jednostki wiertarskie czołowe z głowicami 27 wrzecionowymi (opcja od 23 do 29 wrzecion), z których jedna zamocowana jest na stałe, a druga przejezdna na prowadnicach z łożyskami liniowymi, co daje większą przestrzeń roboczą. Jednostki wiertarskie tworzy korpus, głowica wiertarska oraz zespół przesuwu góra–dół do ustawiania wysokości wiercenia ponad stołem. Wrzeciona ułożyskowane tocznie napędzane są silnikami elektrycznymi o mocy 1,1 kW poprzez elastyczne sprzęgła. Ruch posuwowy głowic wiertarskich uzyskiwany jest od siłownika pneumatycznego z bezstopniową regulacją prędkości posuwu. Prawą jednostkę wiertarską przymocowano suwliwie do korpusu obrabiarki, dzięki czemu można, zależnie od jej ustawienia, wiercić otwory w detalach o różnej szerokości. Wysokość położenia osi wrzeciona ponad stół odczytuje się na cyfrowych licznikach SIKO. W takie liczniki wyposażono również zderzaki umożliwiające precyzyjne ustawienie materiału. Sterowanie maszyny umożliwia wiercenie w cyklu dwustopniowym np. do wykonywania głębokich otworów w elementach z twardego drewna. Istnieje też możliwość włączenia każdego silnika z osobna, co jest przydatne w wierceniu wąskich elementów lub wierceniu jednostronnym.

- Cały czas rozbudowujemy naszą ofertę produktową, chcąc jak najlepiej odpowiadać na zmieniające się oczekiwania odbiorców. Tworzenie urządzeń na indywidualne zamówienie jest dla nas zawsze wyzwaniem, które z ochotą podejmujemy. Nie dość, że daje to satysfakcję z wykonywania bardzo wydajnych obrabiarek, których dotychczas nie było na rynku, to jeszcze pozwala cały czas być na bieżąco z zapotrzebowaniem przemysłu meblarskiego. A przecież poznawanie, często nawet rozbudzanie, oczekiwań klienta i ich późniejsze zaspokajanie to podstawa sukcesu w każdej firmie – podkreśla Andrzej Graczykowski, Prezes Zarządu FMD GOMAD.    

Automat wiertarski AWL-4G-3B-1Bk-2C – dane techniczne:
- długość: 3900 mm,
- szerokość: 2100 mm,
- wysokość: 1890 mm,
- długość materiału: 250 mm do 2200 mm,
- szerokość materiału: 20 mm do 250 mm,
- grubość materiału: 10 mm do 60 mm,
- skok cylindra posuwowego jednostek górnych i czołowych: 100 mm,
- skok cylindra posuwowego jednostek bocznych: 120 mm,
- prędkość obrotowa wrzecion: 2800 obr/min,
- moc silników jednostek wiertarskich: 1,1 kW,
- wymagane ciśnienie powietrza: 0,6 MPa,
- masa: ok. 1500 kg.

 

Dwustronna wiertarka uniwersalna WU-2C – dane techniczne:

- ilość jednostek wiertarskich: 2,
- ilość wrzecion jednostki wiertarskiej: 27,
- podziałka rozstawu wrzecion: 32 mm,
- rozstaw skrajnych wrzecion: 832 mm,
- szerokość stołu: 900 mm,
- długość stołu: od 330 mm do 1200 mm,
- skok cylindra posuwowego jednostki: 80 mm,
- prędkość obrotowa wrzecion: 3000 obr./min,
- wysokość osi wrzecion nad stołem: od 0-30 mm,
- rodzaj napędu posuwu: pneumatyczny z bezstopniową regulacją prędkości,
- długość obrabiarki: 2850 mm,
- szerokość: 1600mm,
- wysokość: 1200 mm,
- masa: 1200 kg.

 

Źródło: Dobocom.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17082 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >