Wykończenie dachu: Taśma uszczelniająco–wentylacyjna Figaroll

Wykończenie dachu: Taśma uszczelniająco–wentylacyjna Figaroll

Z myślą o zwiększeniu trwałości pokrycia dachowego i zapewnieniu prawidłowej wentylacji oraz ochrony przed wilgocią powstała nowa taśma Figaroll Plus. Czytaj dalej

Dach jest jednym z najtrudniejszych do wykonania elementów budynku. Aby przez długie lata chronił mieszkańców przed deszczem i zimnem, nie wystarczy prawidłowo zbudowana więźba i dobry materiał pokryciowy – równie ważny jest wybór akcesoriów dachowych.
Odpowiednia cyrkulacja powietrza pod powierzchnią dachu to nie tylko zapewnienie właściwego wlotu powietrza do części okapowej. Należy pamiętać również o zapewnieniu dobrej wentylacji grzbietów i kalenic przy jednoczesnej ochronie przed deszczem i śniegiem. To zadanie doskonale wypełni Figaroll Plus – nowa odsłona znanej już od 12 lat na rynku taśmy uszczelniająco–wentylacyjnej Figaroll. Taśma wyposażona w dwukanałowy system wentylacji, dostępna jest w rolce o długości 10 m i szerokości 28 cm z możliwością rozciągnięcia do 32 cm.
Części boczne taśmy Figaroll Plus są wykonane z aluminium wzmocnionego folią PET o rozciągliwości do około 50%, dzięki czemu sprawdza się ona również przy zastosowaniu do wysokoprofilowanych dachówek. Figaroll Plus posiada pasek kleju butylowego umożliwiający szybki, łatwy i czysty montaż bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi.
Kolory, w których dostępny jest Figaroll Plus – czerwony, brązowy i antracytowy dają możliwość dopasowania taśmy do każdej połaci dachowej. Taśma w połączeniu z pozostałymi elementami systemu dachowego Braas pozwala na wybudowanie pięknego, spełniającego wszelkie wymagania techniczne dachu.

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17596 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >