Wytrzymała taśma Help Tape

Wytrzymała taśma Help Tape

Od niemal dekady w każdym amerykańskim domu można ją znaleźć. W Szwecji i Finlandii ma swój boski epitet. O czym mowa?

 

O taśmie typu Help Tape. Wydawać by się mogło, że to tylko taśma. Jednak w pierwszych latach sprzedaży w USA, obroty wyniosły ponad 100 milionów dolarów. Amerykanie zużyli jej dziesiątki tysięcy kilometrów. Trudno znaleźć gospodarstwo domowe bez chociażby kawałka taśmy typu Help Tape.

 

Czytaj również: Ciekawe połączenia betonu, stali i szkła

 

Fenomen taśmy polega głównie na tym, że jest niezwykle uniwersalna, łatwa w użyciu i wytrzymała. Co więcej nie tylko pomaga w trudnych sytuacjach, jak naprawa węża z pralki, czy lusterka w samochodzie, ale można ją wykorzystywać w codziennym życiu, na przykład do zaznaczania powierzchni na podłodze, zabaw z dziećmi czy zrobienia origami. Może zastąpić bandaż, czy krawat. Nie brudzi, nie wymaga użycia nożyczek, zużywa się do ostatniego centymetra.

 

Czytaj również: Jak kupować styropian?

 

Powstają nawet fankluby taśmy. W Polsce produkcja taśmy dopiero ruszyła. Czy odniesie ona taki sukces w naszym kraju? Jak na razie budowana jest sieć dystrybucji, a jak mówi Kazimierz Frey z firmy Anticor, producenta dystrybutora taśmy Help Tape w pierwszych dwóch miesiącach sprzedaży udało się sprzedać 20 tysięcy rolek. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę brak sieci dystrybucyjnej.

 

Czytaj również: Jaką wełnę mineralną wybrać? Wełna mineralna do izolacji cieplnej i akustycznej dachów.

 

Czy zwykła niezwykła taśma zrewolucjonizuje polski rynek, zatrzęsie rynkiem sprzedaży podobnie, jak w USA i czy Polacy pokochają kolorową taśmę, tak jak ich zachodni sąsiedzi? Czas pokaże. Na pewno warto się temu tematowi przyglądać.

 

 

Źródło: Fresh PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17996 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 70

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >