Zanim wykończymy łazienkę pamiętajmy o wykonaniu hydroizolacji. Zastosowanie mat uszczelniająco-odcinających

Zanim wykończymy łazienkę pamiętajmy o wykonaniu hydroizolacji. Zastosowanie mat uszczelniająco-odcinających

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej urządzenie to nie tylko kwestia indywidualnych upodobań estetycznych. Musi być przede wszystkim funkcjonalna i dopasowana do potrzeb domowników, bez względu na jej metraż. Czytaj dalej

 

Zanim jednak przejdziemy do urządzania łazienki, przygotujmy odpowiednio podłogi i ściany.

Łazienka nieustannie jest narażona na działanie wilgoci. Nie tylko powierzchnie przy brodziku lub wannie są narażone na działanie wody. Również ściany są wystawione na działanie wody rozpryskowej.

 

W przypadku remontu łazienki bardzo ważnym czynnikiem jest czas, ponieważ każde wyłączenie tego pomieszczenia z użytkowania jest uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego hydroizolacja łazienki musi mieć bardzo dobre parametry, a jej wykonanie musi być jak najszybsze.

 

Zanim wykończymy łazienkę pamiętajmy o wykonaniu hydroizolacji. Zastosowanie mat uszczelniająco-odcinającychFot. Sopro, system łazienkowy AEB

Czytaj również: 5 sposobów na wykorzystanie geokraty

 

Sopro wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Już kilka lat temu został wprowadzony do oferty System AEB. Jest to rozwiązanie bazujące na wodoszczelnych, elastycznych matach, które pozwalają w krótkim czasie zaizolować łazienkę.

 

Matę uszczelniająco-odcinającą AEB 640 można stosować na ścianach i podłogach. Jej ułożenie jest bardzo szybkie: wystarczy przykleić ją przy pomocy jednego z klejów Sopro (na przykład No 1 extra) lub dedykowanego szybkowiążącego kleju wodoszczelnego do mat i taśm FDK 415.

 

System produktów Sopro dedykowanych do łazienek składa się nie tylko z mat, ale także z innych elementów, sprawdzających się w każdej sytuacji na budowie i w przypadku każdej powierzchni wymagającej uszczelnienia.

 

W ofercie Sopro dostępne jest kilka rodzajów taśm, które uszczelnią nie tylko łączenie pomiędzy matami, ale również szczeliny dylatacyjne i naroża. System uzupełniają narożniki (wewnętrzne i zewnętrzne) oraz szeroka gama uszczelek ściennych i podłogowych. Każda powierzchnia, naroże czy przejście rur znajdzie w Systemie AEB odpowiednie zabezpieczenie.

 

Najnowszym rozwiązaniem w Systemie AEB są produkty przeznaczone do uszczelniania wanien i brodzików. Są to nie tylko specjalne narożniki i taśmy chroniące przed wodą, ale również taśma izolująca akustycznie i zapobiegająca powstawaniu mostków dźwiękowych między krawędziami wanien i brodzików a konstrukcją ścian i podłóg. 

 

System AEB to wszechstronne i szybkie rozwiązanie dla łazienek. Na zabezpieczonej powierzchni można w niedługim czasie przystąpić do kolejnych czynności, w tym do przyklejania okładzin ceramicznych.

 

Zanim wykończymy łazienkę pamiętajmy o wykonaniu hydroizolacji. Zastosowanie mat uszczelniająco-odcinających

 

Czytaj również: Powinien być w każdym domu - uniwersalny klej, który złączy w kilka sekund każdy materiał

 


Na załączonym filmie widać, jak błyskawicznie i sprawnie przebiegają prace przy zastosowaniu produktów z Systemu AEB.

https://www.youtube.com/watch?v=NRADvshm4Rk&t=5s

Źródło: Sopro / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17009 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 320

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >