Znudziły Ci się stare meble i sprzęty? Nie wydawaj pieniędzy na nowe. Przemaluj je

Znudziły Ci się stare meble i sprzęty? Nie wydawaj pieniędzy na nowe. Przemaluj je

Myśląc o zmianach w wystroju mieszkania, najczęściej planujemy wyrzucenie starych sprzętów i kupno nowych. Zanim jednak utrudzimy się wynosząc je na śmietnik lub strych przemyślmy opcję renowacji. Dzięki odpowiednio dobranej farbie wystarczy odrobina inwencji twórczej by nasze stare krzesła czy świeczniki całkowicie zmieniły swoje oblicze. Możliwość wyboru stopnia połysku — mat lub połysk — zapewni odmalowanej powierzchni oczekiwany efekt końcowy niezależnie czy jest metalowy czy drewniany. Jeśli chcemy wykańczać różne powierzchnie w tym samym kolorze nie musimy kupować kilku farb - do metalu, drewna czy PCV. Wystarczy sięgnąć po uniwersalną farbę, która nie tylko doskonale sprawdzi się na każdej z tych powierzchni, ale również zagwarantuje ich jednolitą kolorystykę. Czytaj dalej

 

Farba Direct Protect oferowana jest w 18 kolorach i w trzech rodzajach wykończeń: satynowym, metalicznym i piaskowym. Wyjątkowa formuła sprawia, że można nią malować powierzchnie z drewna, metalu, PCV, aluminium, ocynku, czy też powłoki galwaniczne. Użycie jednej farby na wielu różnych powierzchniach gwarantuje uzyskanie tego samego odcienia, ale również pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Zaletą znacznie ułatwiającą aplikację, jest brak konieczności wcześniejszego stosowania warstwy podkładowej. Farba posiada doskonałe właściwości kryjące. Kolejnym jej atutem jest zabezpieczenie powierzchni przez okres do 7 lat. Produkt chroni przed oddziaływaniem zmiennych warunków atmosferycznych - mrozu, opadów, promieniowania UV. Wyjątkowe połączenie ochronno--dekoracyjnych właściwości Direct Protect sprawia, że łączy ona w sobie zalety kilku produktów. 

 

Znudziły Ci się stare meble i sprzęty? Nie wydawaj pieniędzy na nowe. Przemaluj je

 

Czytaj również: Farba, którą można zmienić kolor drewnianych okien lub drzwi

 

W celu uzyskania najlepszego efektu malowanie Direct Protect powinno odbyć się dwa razy, a w przypadku aplikacji pistoletem natryskowym należy nałożyć 3 warstwy. Należy również zachować odstęp 24 godzin pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw. W przeciwieństwie do wielu obecnych na rynku produktów, Direct Protect nie wymaga stosowania podkładu. Natomiast niezbędne jest właściwe przygotowanie powierzchni. Przed przystąpieniem do malowania należy zatem usunąć łuszczącą się rdzę, wyrównać powierzchnię, a dodatkowo przeszlifować ją papierem ściernym i dokładnie odtłuścić (niektóre materiały, takie jak drewno i metal wymagają również dokładnego przemycia acetonem). Ostateczne właściwości i odporność powłoka uzyskuje po 15 dniach od wyschnięcia. Szczegółowe zalecenia producenta dotyczące przygotowania różnych rodzajów powierzchni znajdują się na etykiecie opakowania.

 

Czytaj również: Jaką farbą odnowić stary grzejnik i sprzęt AGD


Znudziły Ci się stare meble i sprzęty? Nie wydawaj pieniędzy na nowe. Przemaluj je

Farba do V33 Direct Protect, cena: 46,78 / 0,75l. Źródło: nowicki_pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16329 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >