Budowa i remont – lista artykułów

Najnowsze trendy w systemach inteligentnego domu

Chcesz zredukować koszty związane z energią elektryczną czy gazem, zadbać o bezpieczeństwo domu i wygodnie sterować znajdującymi się w nim urządzeniami? Smart home to system, który spełni Twoje oczekiwania. Jakie rozwiązania są obecnie najbardziej popularne? Przedstawiamy najnowsze trendy i rozwiązania podnoszące komfort życia.

Jaki projekt domu powinno wybrać młode małżeństwo?

Młode małżeństwa mają to do siebie, że z dużym prawdopodobieństwem nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w kwestii rodzicielstwa. Dlatego też, wybierając projekt domu, zwróćmy uwagę na kilka zasadniczych elementów. Poniżej pokrótce je omawiamy. Zobaczcie nasze porady i zainspirujcie się podczas projektowania swojego wymarzonego domu.

Narzędzia wspierające pracę na nowoczesnych budowach – sprawdź, czy je znasz!

Branża budowlana w Polsce ma się całkiem dobrze, ale jednocześnie musi mierzyć się z problemami takimi jak rosnące koszty materiałów czy brak wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Kryzys bywa siłą napędową innowacji, dlatego nowoczesne firmy budowlane muszą szukać nowych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań, by pozostać konkurencyjne. Dziś przedstawimy kilka dość zróżnicowanych przykładów, koncertując się na technologii, oszczędzaniu energii i wielofunkcyjności jako ich wspólnych mianownikach.

W pięciu krokach - jak przeprowadzić remont schodów zewnętrznych

Schody to jedne z najbardziej eksploatowanych elementów konstrukcyjnych domu. Zarówno schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne, w wyniku częstego użytkowania, mogą ulec uszkodzeniu na skutek czynników mechanicznych i atmosferycznych. Ukruszone fragmenty stopni nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim stanowią poważne zagrożenie. Warto zadbać o dobrą kondycję swoich schodów, a w przypadku ubytków przeprowadzić remont.

Jak naprawić przeciekający dach z papy?

Błędy wykonawcze przy układaniu papy oraz brak renowacji starego pokrycia mogą powodować nieszczelności i w efekcie pojawianie się zawilgoceń wewnątrz pomieszczeń. Co więcej, taki dach traci właściwości termiczne oraz niekorzystnie wpływa na nośne elementy konstrukcyjne. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan techniczny pokrycia, wykonując prace naprawcze i renowacyjne uzależnione od typu dachu oraz rodzaju uszkodzeń.

Jak dobrać klamki do drzwi i wystroju wnętrza?

Klamki to podstawowy element, bez którego nie mogą się obyć żadne drzwi. W niektórych sytuacjach możemy je kupić razem z wybranym ich modelem, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ich samodzielne dopasowanie. Dzięki temu mamy bowiem praktycznie nieograniczony wybór klamek, które mogą zostać idealnie dobrane nie tylko do stylistyki naszych drzwi, ale także pasować do wystroju wnętrza. Czym powinniśmy kierować się wybierając klamki do drzwi?

Myjki ciśnieniowe Karcher – klasa sama w sobie

Najlepszym wykładnikiem jakości myjek Karcher jest to, że w języku potocznym nazwa marki stała się zwyczajowym nazewnictwem myjek ciśnieniowych wszystkich producentów. „Jadę umyć samochód karcherem”, „Bród nie schodzi – trzeba to umyć karcherem”. Brzmi znajomo? No właśnie! Zobacz, czym wyróżniają się oryginalne myjki ciśnieniowe od marki Karcher, poznaj ich rodzaje i zastosowanie.

Duże przeszklone powierzchnie w domu jednorodzinnym - jakie systemy okienne zastosować?

Powstające dziś budynki jedno i wielorodzinne cechuje duża powierzchnia przeszkleń w elewacji, w postaci dużych aluminiowych okien, a nawet całych pasm okiennych. Rosnąca popularność tego typu rozwiązań pokazuje, że tego typu architektura sprawdza się również w naszym klimacie, jednak pod warunkiem zastosowania odpowiednio ciepłych i funkcjonalnych systemów.

Odpowiedni projekt domu dla młodych ludzi

Jak wybrać odpowiedni projekt domu? To pytanie zadaje sobie obecnie wielu młodych ludzi, którzy są gotowi na to, aby wziąć kredyt i budować swój dom. Sprawa ta nie jest wcale taka błaha i prosta, jak by się mogło na początku wydawać (wiele osób uważa wybór projektu za najłatwiejszą część całego przedsięwzięcia).

Drzwi wizytówką domu - jak zaprojektować strefę wejścia

Strefa wejściowa nie bez przyczyny uważana jest za wizytówkę domu. Urządzając ją warto kierować się zasadą ‘pierwsze wrażenie jest najważniejsze’. Podpowiadamy na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę oraz czego unikać, by przyozdobić tę ważną część naszej posesji.


Stron: 941 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17957 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >