Budowa i remont – lista artykułów

Mieszarka, która poradzi sobie na budowie, jeśli zabraknie sieci 230 V

Jest lekka i ergonomiczna, ale jednocześnie mocarna i trwała – na rynku debiutuje nowa, akumulatorowa mieszarka Collomix Xo 10 NC. Doskonale radzi sobie z klejami, farbami, zaprawami i tynkami. I to w miejscach, w których nie mamy dostępu do prądu z sieci.

Ekologiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego - system pompy ciepła typu powietrze-woda

Powietrze, energia słoneczna, energia z ziemi – odnawialne źródła energii są coraz częściej wybierane do zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego w domach jednorodzinnych. Są bezpieczne, niezawodne, pomagają chronić środowisko naturalne, redukują emisje CO2 oraz znacznie obniżają rachunki za energię. Przykładem technologii korzystającej z odnawialnych źródeł energii (OZE) są systemy pomp ciepła typu powietrze-woda. Na co zwrócić uwagę przed wyborem pompy ciepła do swojego domu?

Oryginalne zdobienia elewacji - klinkier w połączeniu ze sztukaterią

Podobno gdyby nie detale, nie byłoby wielkich efektów. O tym, ile prawdy jest w tym stwierdzeniu można się przekonać zwłaszcza w świecie architektury. Odpowiednio dobrana sztukateria potrafi nadać oryginalnego charakteru każdej powierzchni – w szczególny sposób tej wykonanej przy użyciu klinkieru. To stylowe połączenie jest teraz wyjątkowo łatwo dostępne i proste w wykonaniu.

Suchy lód do usuwania trudnych zabrudzeń

Trudne do usunięcia zabrudzenia w miejscach takich, jak linie montażowe, wymagają zazwyczaj przestojów w pracy do czasu, gdy powierzchnia zostanie oczyszczona. Jednak przestoje nie będą konieczne, jeżeli zostanie zastosowana metoda czyszczenia suchym lodem za pomocą urządzenia Ice Blaster.

5 powodów, dla których dach potrzebuje podbitki dachowej

Choć jej montaż nie jest wymagany, bez niej możemy narazić konstrukcję dachu i domu na poważne zniszczenia, a sobie przysporzyć dodatkowej pracy. Mowa oczywiście o podbitce dachowej, która nie dość, że stanowi estetyczne wykończenie budynku to spełnia jeszcze wiele dodatkowych, istotnych funkcji. Sprawdźcie dlaczego warto zamontować ją na swoim dachu!

Zalety nowoczesnych grzejników pionowych

Czemu pionowy a nie poziomy? Grzejnik tak jak wiele innych urządzeń i sprzętów w domu pełni określoną funkcję. Nie tylko ogrzewa, ale również… wygląda i powiększa! Jeśli mamy niskie pomieszczenie a zależy nam na wrażeniu wysokiego – warto rozważyć właśnie pionowe. W ofercie rynkowej możemy znaleźć kilka modeli, które mimo, że pionowe to i tak każdy z nich jest inny.

Kamera termowizyjna z technologią „wyceluj i rejestruj”

Wprowadzono do sprzedaży w Polsce Kamerę termowizyjną Beha-Amprobe IRC-110-EUR z technologią typu „wyceluj i rejestruj” dla profesjonalistów. Przyrząd ułatwia wyszukiwanie i usuwanie awarii w zastosowaniach związanych z połączeniami elektrycznymi, silnikami i urządzeniami HVAC oraz w zastosowaniach mechanicznych i motoryzacyjnych, a także wykrywanie nieszczelności izolacji wokół budynków w celu identyfikacji potencjalnych oszczędności energii.

Naprawiamy i odświeżamy elewację - poradnik krok po kroku

Pięknie prezentująca się elewacja to wizytówka naszego domu i nas samych. Wystawiona na działanie czynników zewnętrznych traci jednak z czasem na atrakcyjności, blaknąc, brudząc się, porastając algami czy ulegając pęknięciom. Wiosna i lato to doskonały czas, by wykonać przegląd elewacji i jeśli nadszedł już czas, nadać jej nową jakość. Ekspert radzi, czym oczyszczać ściany, jak naprawić powierzchniowe i głębsze pęknięcia oraz jak dołożyć nową warstwę termoizolacyjną.

Czyszczenie powierzchni w magazynach i firmach logistycznych

Gdy porządków i sprzątania wymagają duże powierzchnie, takie jak hale magazynowe, liczy się tempo prac i zachowanie odpowiedniego standardu. Nie mniej ważne, by koszty tych prac były jak najniższe. Dobrym wyborem są więc urządzenia czyszczące, które zautomatyzują proces czyszczenia.

Czy okna mogą być antywłamaniowe?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe mogą skutecznie chronić przed włamywaczami. Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań znacząco utrudnią intruzom dostanie się do naszego domu lub mieszkania.


Stron: 946 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18032 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 64

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >