Budowa i remont – lista artykułów

Drabina na dach, która zapewni bezpieczeństwo pracy dekarzom i kominiarzom

Choć ta wiosna jest inna niż wszystkie i pandemia wielu z nas zamknęła w domach, to jest branża, która nie może sobie pozwolić na postój, a jej specjaliści na pracę zdalną. Mowa o budownictwie – sektorze, w którym rytm i intensywność robót, wyznaczane są przez sezonowość. Podczas budowy domu, czas na przygotowanie fundamentów, stawianie ścian oraz montaż okien i drzwi jest mocno ograniczony. Zwieńczeniem tych działań jest wykonanie dachu, którego konstrukcja powinna zamknąć budynek przed nadejściem zimy. Wiedzą to najlepiej dekarze. Z myślą o nich, przygotowaliśmy przegląd urządzeń do pracy na wysokości, które zapewnią im komfort oraz bezpieczeństwo.

Wkręty do drewna, metalu i PCV z powłoką chroniącą produkty przed rdzewieniem i korodowaniem

Nowe wkręty Panelvit włoskiego producenta Mustad, które są już dostępne na rynku polskim to sposób na bezproblemowe prowadzenie prac. Specjalne kształty wkrętów, dzięki którym dedykowane są one do różnych materiałów, przyspieszają montaż oraz chronią materiał przed uszkodzeniem. Wkręty pokryte są specjalną powłoką Chromiting, która gwarantuje bardzo wysoką odporność na rdzę i korozję. W zestawie wkrętów znajdują się wkręty tarasowe, meblowe oraz do drewna, a także do PCV i blachowkręty.

Jaki system ogrzewania domu wybrać w pilotażowym programie „Efektywne ogrzewanie”

Dobry system ogrzewania nie jest potrzebny jedynie by przetrwać sezon zimowy i jego ujemne temperatury, ale oznacza również, a może przede wszystkim inwestycję w nasze zdrowie. innogy Polska wprowadza do swojego portfolio produktowego nową, pilotażową ofertę, w ramach której oferuje kompleksową usługę montażu lub modernizacji urządzeń grzewczych dla domu. W ramach usługi klienci będą mogli skorzystać z analizy potrzeb grzewczych wykonanej przez profesjonalistów, a także zainstalować wysokiej jakości urządzenia renomowanego producenta.

Elewacja jak nowa - jak pozbyć się zabrudzeń i odpowiednio zabezpieczyć fasadę?

Elewacja domu nie tylko pełni funkcję reprezentacyjną, ale przede wszystkim chroni budynek przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiednio zabezpieczona fasada zachowuje pierwotne kolory oraz strukturę na wiele lat. Jednak po kilku lub kilkunastu latach od wykończenia elewacji, brud staje się widoczny, wpływa to niestety negatywnie na estetyczny wygląd domu. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać okresowe przeglądy i konserwacje oraz wybierać produkty elewacyjne najwyższej jakości, gwarantujące długotrwałą ochronę przed kurzem, mikroorganizmami czy niekorzystnym oddziaływaniem promieniu UV. O czym jeszcze warto pamiętać, aby osiągnąć jak najlepszy i najtrwalszy efekt?

Nowoczesne grzejniki z tradycyjnymi żeberkami w stylu retro

Emanują harmonijnym designem, jubilerską precyzją wykonania oraz ponadczasową formą. Takie właśnie są nowe rozwiązania grzewcze producenta grzejników. Grzejniki z nowej kolekcji wyróżniają się nie tylko retro estetyką, ale również wysoką wydajnością cieplną. Są dostępne w wielu wariantach oraz rozmiarach, dzięki czemu wpasują się do każdego wnętrza, od klasycznych kamienic po nowoczesne lofty przemysłowe.

Okna na poddaszu - z jakiego materiału będą lepszym wyborem drewna, aluminium czy PCV?

Poddasze użytkowe spełnia ważne funkcje dla mieszkańców. Dzięki charakterystycznej konstrukcji pozwala również na oryginalne aranżacje poszczególnych wnętrz. Znajdziemy na nim ciekawie urządzone salony, pokoje dla dzieci i do pracy, a nawet łazienkę czy kuchnię. Obok odpowiednio dobranych sprzętów bardzo istotnym elementem wyposażenia poddasza są okna. Przy ich doborze powinniśmy kierować się przede wszystkim walorami praktycznymi. Okna mają być trwałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także posiadać bardzo dobre parametry w zakresie izolacyjności termicznej i akustycznej. Nie bez znaczenia jest również ich wygląd. Znakomicie komponujące się z pokryciem dachowym i wystrojem wnętrza są wspaniałą ozdobą domu i piękną dekoracją pomieszczenia.

Materiały budowlane a system zakładowej kontroli produkcji (ZKP) i system oceny zgodności

Sprzedaż wyrobów budowlanych nakłada na producentów serię obowiązków, jakie powinny spełnić, by legalnie wprowadzić produkt do obrotu. Jednym z nich jest przeprowadzenie procesu certyfikacji, a także systematyczna weryfikacja właściwości użytkowych oraz jakości wyrobu. Aby wywiązać się z ostatniego zadania, należy wprowadzić system zakładowej kontroli produkcji (ZKP), zaś weryfikacja powinna się odbywać na bazie wytycznych uwzględnionych w obowiązującym systemie oceny zgodności.

Jak poprawnie ocieplić poddasze domu?

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze projektu domu jest jego koszt eksploatacji. Nowoczesne trendy w budownictwie zakładają budowę domów energooszczędnych, wyposażonych w technologie wykorzystujące siłę natury np. panele fotowoltaiczne czy przydomowe oczyszczalnie ścieków pozwalające ograniczyć późniejsze wydatki na utrzymanie domu. Niewątpliwie jednym z głównych wydatków eksploatacyjnych domu jest ogrzewanie. Dlatego ważna jest izolacja termiczna ścian. Obecnie większość nowobudowanych domów jest parterowa z użytkowym poddaszem. Należy pamiętać, że przez źle ocieplony dach może uciekać od 10 do nawet 30% ciepła. Dlatego niemniej ważna od izolacji termicznej ścian jest izolacja poddasza. Poniżej podpowiadamy w jaki sposób prawidłowo ocieplić poddasze.

Nowości frmy BAUMIT - naturalne materiały budowlane z Certyfikatem natureplus®

Zdrowa dieta, zdrowy sen, zdrowy tryb życia… Do modnych ostatnio haseł dotyczących dbałości o własny organizm na pewno należy dołączyć również zdrowe mieszkanie. Eksperci zgodnie przyznają, że w tym przypadku warto być na czasie, bo warunki panujące w naszym domu mogą nam w znaczący sposób pomóc, ale też zaszkodzić. Na co więc powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę?

Designerskie grzejniki dekoracyjne do nowoczesnego salonu

Wszystko na świecie się zmienia. Nie dziwi więc fakt, że zmieniają się także kształty i formy grzejników. Dawniej zwane po prostu kaloryferami dziś przybierają nazwę grzejników dekoracyjnych. Kiedy jesteśmy na etapie urządzania naszego mieszkania często, o ile nie zawsze kierujemy się funkcjonalnością. Stawiamy przy tym na rozwiązania, które będą dla nas wygodne i będą przy tym dobrze wyglądały. Tak jest również z grzejnikami. Warto wybrać model, który poza ogrzaniem, udekoruje również nasze wnętrze np. salon. Zobacz pięć topowych propozycji.


Stron: 1020 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15726 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >