Budowa i remont – lista artykułów

Które części do maszyn budowlanych trzeba regularnie wymieniać?

Maszyny budowlane to sprzęt, który na co dzień pracuje w ekstremalnych warunkach. Deszcz, kurz, mróz, błoto to tylko niektóre z nich. Dlatego tak istotna jest prawidłowa i systematyczna konserwacja. Brak przeglądów może skutkować poważnymi awariami, które mogą spowodować przymusową wymianę całej maszyny. Regularne dbanie o wszystkie komponenty, wymianę elementów eksploatacyjnych oraz przegląd podzespołów jest również o wiele tańszą opcją niż naprawa poważnej usterki. Jakie elementy wymagają zatem szczególnej uwagi i które trzeba wymieniać najczęściej?

Jeśli w tym roku chcemy jeszcze ocieplić dom - to jest to ostatni moment na przeprowadzenie takich prac

Wiele domów w Polsce jest pozbawionych odpowiedniej termoizolacji, co uniemożliwia racjonalne zarządzanie energią. Generuje to znaczne straty ciepła, jest niekorzystne zarówno dla domowego budżetu, jak i środowiska – z powodu smogu. Skuteczne rozwiązanie stanowi inwestycja w ocieplenie ścian zewnętrznych. Dzięki temu zyskamy komfort termiczny w sposób możliwie najbardziej energooszczędny – bez konieczności ponoszenia dużych kosztów na ogrzewanie pomieszczeń.

Budowa hali – od projektu do realizacji

Budowa hali to złożony proces, który wymaga precyzyjnego zgrania organizacyjnego. Nic dziwnego, że najlepiej radzą sobie z tym zadaniem firmy o dużym doświadczeniu, wykorzystujące nowoczesne technologie. Jakie są poszczególne etapy realizacji tego rodzaju inwestycji?

Jesienna impregnacja drewnianej elewacji - jak ją sprawnie przeprowadzić krok po kroku

Jesień to idealny moment, by zabezpieczyć drewnianą elewację domu bądź jej elementy przed trudnymi, jesiennymi i zimowymi warunkami atmosferycznymi. Deszcz, silny wiatr, mróz i wilgotność nie sprzyjają utrzymaniu drewnianej elewacji w idealnym stanie, dlatego już pod koniec lata należy pomyśleć o właściwej ochronie elementów wykonanych z tego pięknego, aczkolwiek wymagającego materiału.

Zastosowanie płynnej membrany podczas montażu okien, zapobiega stratom energii budynku

Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, a to oznacza początek sezonu grzewczego. Efektywne źródło ciepła nie wystarczy, aby zapewnić komfort termiczny w naszym domu – istotne jest również zabezpieczenie budynku przed stratami energii. Gdy niezbędna będzie wymiana okien, warto zastosować nowoczesne rozwiązanie w postaci płynnych membran. Nie tylko zagwarantują one prawidłowe uszczelnienie złącza okiennego, ale również znacznie skrócą czas realizacji całego przedsięwzięcia.

Techniczne drabiny ewakuacyjne - jak je projektować i montować na elewacji budynku

Drabiny pionowe, zwane także ewakuacyjnymi lub technicznymi, są nieodłącznym elementem ścian zewnętrznych budynków przemysłowych, magazynowych, a niekiedy także biurowych. Z jednej strony, w sytuacji zagrożenia, pomagają w bezpiecznej ewakuacji wszystkim znajdującym się w środku osobom. Z drugiej natomiast, stanowią wygodny i bezpieczny dostęp do dachu budynku oraz zainstalowanej tam aparatury technicznej czy pomiarowej. Jak wygląda proces projektowania, produkcji oraz montażu takich drabin opowiada specjalista od takich rozwiązań.

Czujnik ruchu, zmierzchu, ultradźwiękowy ...- jakie jeszcze sterowniki oświetlenia dostępne są na rynku

Włączą światło, gdy zrobi się ciemno i pozwolą odchudzić rachunki za prąd – jest wiele powodów, dla których warto zatrudnić do pomocy czujniki sterujące oświetleniem. Ważne jednak, by każdy z nich zajmował się tym, na czym zna się najlepiej.

Wybór agregatów prądotwórczych - jakimi kryteriami powinniśmy się kierować podczas zakupu?

Własne źródło energii elektrycznej zapewnia możliwość generowania prądu tam, gdzie w danej chwili go potrzebujemy i jednocześnie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nowoczesne osiągnięcia naukowo-techniczne oferują różne rozwiązania, ale najbardziej popularnym i niezawodnym sposobem wytwarzania własnego prądu jest agregat - nowoczesny, generujący prąd wysokiej jakości, o kompaktowej konstrukcji, przenośny i oferujący uniwersalne zastosowanie. Właśnie to rozwiązanie jest bardzo praktyczne w sytuacjach pozornie bez wyjścia, jak rozładowany akumulator samochodu elektrycznego w trasie zaledwie parę kilometrów przed najbliższą stacją ładowania.

Czym się charakteryzuje circular design i dlaczego jest tak ważny w nowoczesnych ekologicznych budynkach?

Gospodarka obiegu zamkniętego wkracza do budownictwa. Kluczowe jest jednak nie tylko myślenie o tym by same obiekty budować według idei zamkniętego cyklu. Równie ważne jest cyrkularne podejście do projektowania wystroju wnętrz. Proste wskazówki jak projektować zgodnie z ideą circular design: wybierać materiały z certyfikacją C2C, planować elementy które elastycznie można zmieniać i przenosić, współpracować z firmami które produkują odpowiedzialnie.

Jeśli priorytetem w wyborze okien jest nasze bezpieczeństwo - to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę

Policyjne statystyki biją na alarm – okres jesienno-zimowy to czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Mieszkańcy domów oraz mieszkań położonych na najniższych kondygnacjach są szczególnie narażeni na wizytę nieproszonych gości. Mogą się oni dostać do środka przez okna lub drzwi balkonowe o niskim standardzie wyposażenia antywłamaniowego. O tym, jak zabezpieczyć swój dom i majątek przed kradzieżą opowiada ekspert.


Stron: 998 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17865 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >