Budowa i remont – lista artykułów

Legionella w wodzie pitnej - co to jest i jak się przed nią ustrzec?

Jak pokazują statystyki udostępniane przez Europejskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób Zakaźnych na całym kontynencie wzrasta liczba przypadków zakażeń bakteriami rodzaju Legionella pneumophilia. Źródłem zachorowań są w dużej mierze instalacje wodne zlokalizowane w budynkach.

Inteligentny sterownik do ogrzewania podłogowego

Współczesne rozwiązania do sterowania ogrzewaniem podłogowym oferują coraz więcej funkcji w zakresie kontroli temperatury w domu. Mogą być wyposażone w inteligentne technologie oraz zaskakiwać niebanalnym wzornictwem. Oto dowody!

W jakie dodatkowe elementy powinien być wyposażony dach skośny zimą

Kompletny dach powinien być wyposażony w elementy ochrony przeciwśnieżnej, a także umożliwiać sprawne poruszanie się po połaci. O ile obowiązek montażu stopni i ław kominiarskich jasno określają przepisy oraz wynikające z nich wytyczne projektowe, instalacja drabinek czy bali antyśniegowych pozostaje dla inwestorów nadal kwestią dowolną. A nie powinna – chodzi przecież o bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w strefie zagrożonej nagłym osunięciem się masy śniegowej. Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania pozwalają na wyposażenie dachu zarówno w doskonałej jakości system asekuracyjny, jak i ochrony przeciwśnieżnej.

Malowanie domu farbą elewacyjną w nowoczesnej technologii nanosieci kwarcowych NQG

Farby elewacyjne mają szczególne znaczenie w systemach ociepleń ETICS, gdzie cienka warstwa tynku jest termicznie niemal odizolowana od muru. Gdy tynk się nagrzewa, a następnie gwałtownie stygnie, może to doprowadzić do pękania powłoki na skutek naprężeń. To powoduje brak ciągłości powłoki, a to w efekcie może prowadzić do odspajania się wyprawki od materiału izolacyjnego lub od muru. Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiednią farbę elewacyjną w nowoczesnej technologii np. nanosieci kwarcowych NQG. Czym wyróżnia się ta technologia?

Zabezpieczenie przed skutkami zimy dachów płaskich w budynkach przemysłowych

Zimowa aura to wyzwanie dla wielu konstrukcji dachowych. Porywisty wiatr, niskie temperatury, marznący deszcz, naprzemiennie z zalegającym i topniejącym śniegiem przyczyniają się do problemów ze szczelnością pokrycia dachowego. Odpowiednia kontrola jego aktualnego stanu jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu zapobiegnie nieprzyjemnym konsekwencjom.

Okna, które reagują na polecenia głosowe - teraz z nowym systemem sterowania to mozliwe

Od teraz każdy użytkownik smartfona może wygodnie kontrolować klimat w swoim domu za pomocą mowy. Inteligentny system sterowania oknami i roletami VELUX ACTIVE with NETATMO jest już kompatybilny z Google Assistant. To oznacza, że można otwierać i zamykać okna dachowe za pomocą prostych poleceń głosowych.

Farba do malowania i renowacji grzejników, i domowych urządzeń AGD

Choć Święta to zwykle spokojny, rodzinny czas tuż przed ich nadejściem mamy naprawdę sporo do zrobienia. Podczas zimowych porządków zaczynamy bowiem zauważać to, czego nie widzimy na co dzień. Zarysowania na lodówce, odpryski na żeberkach kaloryfera, przebarwienia na pralce potrafią zirytować – zwłaszcza, gdy przywiązujemy ogromną uwagę do świątecznego wystroju domu. Dlaczego więc nie poświęcić jednego popołudnia i nadać sprzętom zupełnie nowy charakter? Z nowatorskim rozwiązaniem jakim jest farba w sprayu to nic trudnego!

Jak wybrać schody do wnętrza - przedstawiamy najmodniejsze trendy

Schody urosły do rangi elementu wyposażenia wnętrza, dlatego muszą być spójne ze stylem, w którym urządzamy nasz dom. Dla tych, którzy budują się lub szykują do generalnego remontu przygotowaliśmy zestawienie topowych modeli, które odpowiadają najgorętszym trendom przewidzianym przez projektantów na 2020 rok.

Jak przechowywać materiały budowlane w okresie zimowym?

W okresie zimowym materiały budowlane są narażone na śnieg, niskie temperatury, deszcz i wilgoć. Tak niekorzystne warunki atmosferyczne mogą szybko doprowadzić do ich zniszczenia. Jeśli więc na placu budowy znajdują się niewykorzystane materiały budowlane, warto je skutecznie zabezpieczyć przed nadejściem zimy. W jaki sposób to zrobić? Jak je przechowywać w okresie zimowym? Poznaj sprawdzone sposoby.

5 argumentów za wyższością hali stalowej nad murowaną

Nowoczesne hale stalowe sukcesywnie zastępują budynki murowane w wielu branżach. Niskie koszty budowy i utrzymania oraz coraz bardziej technologicznie zaawansowane rozwiązania sprawiają, że konstrukcje tego rodzaju stają się standardem. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie zalety posiadają hale stalowe i dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie.


Stron: 1004 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 454

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >