Budowa i remont – lista artykułów

Nowoczesne bezpieczeństwo – technologia inteligentnych budynków

Chyba każdy marzy o domu, który żyje i dostosowuje się do aktualnych potrzeb domowników. Inteligentne urządzenia sprawiają, że życie staje się dużo prostsze, oszczędniejsze i bezpieczne. W jaki sposób?

Okna pasujące do nowoczesnych designerskich wnętrz

Jeśli chcemy, aby nasz dom lub mieszkanie wyróżniały się niepowtarzalnym wyglądem, warto postawić na oryginalne elementy wykończeniowe. Doskonałym sposobem na podkreślenie wyjątkowego charakteru pomieszczeń jest zastosowanie nietypowych okien i drzwi tarasowych.

Drewniana elewacja – jak dopasować kolor do okien, drzwi i dachu?

Drewniana elewacja to chętnie wybierane rozwiązanie przy budowie domów, w których liczy się estetyka i jakość wykonania. Wiele osób jednak zastanawia się: czy w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na właściwości drewna czy jego kolor, który ma przecież tworzyć spójną całość z takimi elementami jak okna, drzwi czy dach?

Bezpieczeństwo prac budowlanych w pobliżu linii wysokiego napięcia

Prace na wysokości, w obrębie linii i urządzeń elektroenergetycznych należą do szczególnie niebezpiecznych. Porażenie prądem jest w tym przypadku jednym z najczęstszych powodów śmiertelnych wypadków. Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa?

Elektronarzędzia i smartfon możesz zasilać jednym powerbankiem

Nie każdy jest specjalistą od remontów i prac wykończeniowych, nie wszyscy są też zapalonymi majsterkowiczami. Jednak większość z nas z pewnością zgodzi się, że warto mieć w domu przynajmniej podstawowe elektronarzędzia, najlepiej bezprzewodowe – one na pewno się przydadzą. Ale co z akumulatorem? Ma leżeć w szufladzie i się marnować? Otóż nie! przedstawiamy gamę podstawowych elektronarzędzi zasilanych akumulatorem pełniącym również funkcję… powerbanku dla twojego smartfona!

Materiał ścierny – czym jest jego ziarnistość? Jak dobrać granulację do materiału obrabianego? Materiał ścierny – czym jest jego ziarnistość?

Często w kontekście różnorodnych materiałów ściernych mówi się o tak zwanej ziarnistości, zwanej również gradacją oraz granulacją. Czym ona jest? I jak wybrać odpowiednią ze względu na pracę, jaką mamy do wykonania?

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich

Kompleksowe rozwiązanie do odwadniania dachów płaskich to system polskiego producenta, w skład którego wchodzi 12 gotowych zestawów, składających się z trzech głównych elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz specjalnego adaptera. To właśnie on zapewnia pionierskość kompletów i umożliwia łączenie ich ze znanymi już systemami: Galeco STAL2 i Galeco BEZOKAPOWY.

Dogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją - czy to się opłaca?

Klimatyzatory zamontowane w budynkach mieszkalnych to komfort nie tylko w upalne dni. Jesienią i zimą możemy za ich pomocą skutecznie dogrzewać pomieszczenia, przy okazji oczyszczając powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Zielony dach nową przestrzenią dla sportu - budowa boiska na dachu budynku

W wielkich miastach coraz trudniej o wolną przestrzeń, dlatego wykorzystanie dachu obiektu użyteczności publicznej pod budowę boiska sportowego szybko zyskuje na popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zakup komina - jakie gwarancje ma konsument?

Słowa gwarancja i reklamacja budzą najczęściej niepokój. Każdy z nas ma bowiem, co najmniej jedno doświadczenie z trudnym i czasochłonnym procesem zwrotu lub naprawienia wadliwego produktu. Defekt butów czy zegarka to nieduży problem, biorąc pod uwagę awarie produktów, od których prawidłowej pracy może zależeć nasze zdrowie bądź życie. Warto wiedzieć, co oznacza, że producent udziela gwarancji i jakie prawa przysługują nam przy zakupie systemu kominowego.


Stron: 936 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17967 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 328

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >