Budowa i remont – lista artykułów

Czy pokrycia dachowe też mają swoje top trendy

W branży dekarskiej, tak jak w każdej innej branży, w której niezwykle ważną rolę odgrywa estetyka produktów, trendy zmieniają się bardzo często. I choć to, co modne zwykle jest najbardziej pożądane, nie można zapominać o funkcjonalności i bezpieczeństwie rozwiązań przeznaczonych do zastosowania na dachu. Można jednak połączyć jedno i drugie wybierając produkty wpisujące się w najnowsze trendy architektoniczne i wykazujące się solidnością i najwyższą jakością wykonania jednocześnie. Jeśli budujesz dom - poznaj trendy dekarskie na 2019 rok.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj styropianu?

Mimo iż styropian jest produktem ogólnie dostępnym, bo można nabyć go w prawie każdym markecie budowlanym to jego wybór a jest kilka rodzajów wcale taki łatwy nie będzie. By faktycznie zapewnił dobrą izolację termiczną warto najpierw sprawdzić jego parametry a dopiero później cenę.

Kotły nowoczesnej generacji z techniką kondensacyjną - dlaczego warto wymienić stary kocioł na taki właśnie?

Dzięki zainstalowaniu kotła kondensacyjnego możesz zmniejszyć koszty eksploatacji, bardziej ekologicznie pozyskiwać energię i efektywniej wykorzystywać paliwa – sprawność znormalizowana urządzenia przekracza 100%. Kocioł kondensacyjny zużywa w trakcie pracy nawet o 30% mniej gazu niż urządzenia starego typu. Jakie są inne korzyści wymiany starego kotła na ten z techniką kondensacyjną?

Domowe sposoby na walkę ze smogiem

Smog przestał być problemem, z którym musimy radzić sobie tylko wtedy, gdy wychodzimy z domu. Powietrze wewnątrz mieszkań może być zanieczyszczone bardziej niż to na zewnątrz – oprócz drobnych pyłów PM10 czy PM2.5 pojawiają się w nim dodatkowo kurz i alergeny. Co zrobić, aby w sezonie grzewczym odetchnąć z ulgą?

Projekt czy działka budowlana — czyli co najpierw?

Wiele osób, które podejmuje decyzje o budowaniu domu dla swojej rodziny, popełnia jeden z podstawowych błędów, które mogą znacząco wpłynąć nawet na to, czy kiedykolwiek zamieszkamy w naszym wymarzonym domu. Kiedy decydujemy się najpierw na wybranie projektu domu, a dopiero później kupujemy działkę, którą na siłę próbujemy dostosować do tego projektu, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, z jakim ryzykiem się to wiąże. Sprawdź zatem, co robić i czego nie robić tuż przed rozpoczęciem budowy.

Jeśli wybieramy okna energooszczędne, to na jakie właściwości musimy zwrócić szczególną uwagę?

Okna energooszczędne pozwalają zminimalizować straty ciepła, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania domu lub mieszkania. Podpowiadamy, czym kierować się przy ich zakupie.

Zasilanie urządzeń elektronicznych – profesjonalny system zasilania

Praktycznie wszystkie układy elektroniczne potrzebują zasilania prądem stałym. Służą temu odpowiednio skonstruowane zasilacze prądu stałego. Zasilacz stanowi ważny element urządzenia elektronicznego, gdyż od niego zależy poprawne funkcjonowanie danego sprzętu. Warto podkreślić fakt, że prawidłowe zasilanie ma decydujący wpływ na pracę układu zasilanego w każdym urządzeniu elektronicznym, dlatego powinno być odpowiednio dobrane do jego parametrów.

Okucia punktowe - gdzie wykorzystywane są w budownictwie?

Okucia punktowe do szkła hartowanego to typ mocowań powszechnie stosowany w budownictwie, zarówno mieszkalnym, jak i biurowym. Wykorzystać można je wewnątrz budynków, ale też na ich elewacjach, mocując z pomocą rotul szklane osłony fasadowe, zadaszenia czy balustrady.

Jak skompletować najważniejsze narzędzia do domu

Chociaż nie każdy majsterkuje, naprawia i remontuje, to jednak w każdym domu powinien się znajdować zestaw podstawowych, najważniejszych narzędzi, które przydadzą się przy drobnych pracach. Dziś także kobiety radzą sobie z wieloma czynnościami niegdyś zastrzeżonymi wyłącznie dla mężczyzn, toteż nawet w domu singielki powinna się znajdować skrzynka z narzędziami. Przydadzą się one nawet w sytuacji, gdyby lokatorka zmuszona była poprosić o pomoc w naprawie sąsiada czy przyjaciela.

Drzwi do wnętrza w wiejskim stylu - cottage

Dla romantyków, ceniących przytulną elegancję. Dla szukających wytchnienia od miasta, kochających spokój, naturę i sielskie klimaty. Właśnie dla tych osób jest styl cottage.


Stron: 963 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18604 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 165

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >