Budowa i remont – lista artykułów

Jak chronić pracowników w trudnych warunkach pracy profesjonalnym ubiorem?

Producenci środków ochrony indywidualnej i artykułów BHP na bieżąco monitorują potrzeby profesjonalistów. Dzięki temu swoją ofertą mogą odpowiedzieć na nowe wyzwania, jakie stawia przed nimi zmieniająca się rzeczywistość. W ich asortymencie znajdziemy nowoczesne produkty, które nie tylko ograniczają występowanie urazów, ale jednocześnie zapewniają komfort i efektywność pracy. Dotyczy to zarówno tradycyjnych prac z zakresu motoryzacji czy budownictwa, jak i stanowisk związanych z innowacyjnym przemysłem. Dwustronne rękawice montażowe, okulary ochronne redukujące poziom niebieskiego światła czy obuwie ESD to tylko przykłady nowoczesnych, wyspecjalizowanych artykułów BHP.

Zbiorniki retencyjne, czyli inwestycja w bezpieczną przyszłość

Woda jest bezcenna. Naukowcy nie mają złudzeń, że już wkrótce brak dostępu do wody może okazać się poważnym problemem dla rolnictwa, jak i zwykłych gospodarstw domowych. Ale woda może również stanowić zagrożenie. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy byli świadkami powodzi. Aktualny brak stabilności w pogodzie ma ogromny wpływ na gospodarkę wodną, dlatego zapotrzebowanie na zbiorniki retencyjne jest teraz wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak uszczelnić płaski dach budynku mieszkalnego przed działaniem wody?

W polskim budownictwie mieszkaniowym najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym jako pokrycie płaskich dachów budynków jest papa, która po pewnym czasie, z czasem może przestać stanowić skuteczne zabezpieczenie jego powierzchni przed działaniem wody. Zazwyczaj przy stwierdzeniu nieszczelności dachu, pokrywany jest on kolejną warstwą papy, co stanowi rozwiązanie krótkoterminowe… Czy istnieją zatem rozwiązania trwałe i długofalowe?

Jak szybko i sprawnie sprzątać po budowie i pracach remontowych?

Wszystko dobrze, tylko ten bałagan! Tę myśl zna każdy, kto choć raz przeprowadzał w domu modernizację, przebudowę czy nawet małą przeróbkę. Tymczasem sprzątanie znacząco mogą ułatwić nawilżane chusteczki czyszczące BHP do trudnych zabrudzeń.

Dlaczego pomy ciepła zyskują coraz większą popularność?

Jeszcze dziesięć lat temu pompa ciepła była niszową technologią. W 2010 roku sprzedano zaledwie siedem tysięcy sztuk w skali kraju. Obecnie jest to blisko siedem razy więcej w ujęciu rocznym. W 2030 roku łączna liczba instalacji tego źródła ciepła w Polsce może przekroczyć milion. Ze względu na fakt, że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie – budzi dużą ciekawość i wiele pytań. Dlaczego warto mieć pompę ciepła w domu i na co zwrócić uwagę rozważając taką inwestycję?

Rodzaje pomp głębinowych

Jeżeli do swojego domu lub na działkę nie możesz podłączyć miejskiego wodociągu, konieczne może być wywiercenie studni głębinowej. Na głębokości 20, 30 lub więcej metrów może znajdować się woda, zazwyczaj bardzo dobrej jakości. Przesączając się przez tak grubą warstwę ziemi, zostaje bardzo dokładnie przefiltrowana. W jaki sposób można tę wodę wydostać na powierzchnię? Oczywiście używając pompę głębinową.

Czy warto skorzystać z programu Moje Ciepło do zakupu pompy ciepła?

Rosnące ceny nośników energii powodują, że coraz więcej osób myśli o instalacji pompy ciepła w swoim domu. Temat wciąż budzi dużo wątpliwości ze względu na koszty, jakie trzeba ponieść na ten rodzaj ogrzewania. Pompy ciepła cały czas jednak zyskują w Polsce na popularności i odpowiedzią na to jest nowy program „Moje Ciepło”. Sprawdź, na czym polega ten program i co można zyskać.

Czym się kierować, wybierając styropian na elewację?

Obecnie styropian stanowi najczęściej wybierany materiał ociepleniowy elewacji. Jednak wbrew pozorom, nie każdy styropian jest taki sam. Tak naprawdę różnice pomiędzy poszczególnymi jego rodzajami są całkiem duże. Oznacza to, że wybór styropianu do ocieplenia elewacji jest bardzo ważny. Na co zwracać uwagę?

Wybieramy schody wewnętrzne - jakie rodzaje mamy do wyboru?

Schody, szczególnie w nowoczesnych nieruchomościach, coraz częściej stanowią atrakcyjny element otwartej przestrzeni domu. Zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania oraz wrażeniach estetycznych, przybierają rozmaite, nierzadko niebanalne formy. Jak prezentują się schody o finezyjnych kształtach przypominających litery I, L, U, C, S oraz schody kręcone i spiralne?

Inteligentne programowanie instalacji wodnej w budynku i cyfrowe nią zarządzanie

Poszerzony o dodatkowe elementy system zarządzania instalacją wodną SWS zapewnia jeszcze więcej możliwości w zakresie dbania o jakość, higienę i oszczędność wody pitnej w całym budynku. Nowoczesny system zapobiega namnażaniu się bakterii dzięki regularnemu przepłukiwaniu wszystkich punktów czerpalnych, ale to tylko jedna z inteligentnych funkcji.


Stron: 1110 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >