Budowa i remont – lista artykułów

Rodzaje schodów na strych - jaki wybrać?

Strych to ważne, choć ukryte pomieszczenie w domu. Możemy tu umieścić wszystkie domowe sprzęty, których aktualnie nie potrzebujemy lub też urządzić na przykład pracownię modelarską. Dodatkowo działa on również jak pewnego rodzaju izolator termiczny i w porównaniu z mieszkaniami bez strychu pozwala na istotne zmniejszenie współczynnika utraty ciepła. Bez względu na funkcję, jaką pełni strych w naszym domu musimy znaleźć najlepszy i najbezpieczniejszy sposób poruszania się między strefą mieszkalną a tą, być może rzadziej wykorzystywaną - strychową.

Wybieramy najlepszy styropian spośród ofert dostępnych na rynku

Trwały, oszczędny i łatwy w instalacji. Na polskich budowach styropian cieszy się dużą popularnością, dlatego też producenci ciągle go doskonalą, wydając coraz to nowsze produkty. Wyjaśniamy, jak wybrać dobry styropian izolacyjny spośród licznych ofert na rynku.

Czym zaimpregnować elewację i inne powierzchnie wokół domu?

Wiosna to czas gruntownych porządków. Jednak, by cieszyć się efektem na dłużej, po wyczyszczeniu elewacji budynku i innych powierzchni wykonanych z kamienia, cegły, gresu, klinkieru, marmuru czy granitu, trzeba je odpowiednio zaimpregnować. Sprawdziliśmy najskuteczniejsze środki i metody, jakie można do tego celu wykorzystać.

Urządzenie, które chroni wszystkie akcesoria inteligentnego domu

Dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawia autorskie urządzenie o nazwie SENSE, które ma za zadanie chronić inteligentne domy. F-Secure SENSE to połączenie bezpiecznego routera Wi-Fi z zaawansowaną aplikacją ochronną oraz sprawdzonym rozwiązaniem chmurowym. Jego zadaniem jest zabezpieczenie urządzeń, które łączą się z Internetem, szczególnie w nowoczesnych domach – dotyczy to zarówno komputerów, smartfonów, tabletów, jak i inteligentnych pralek, lodówek i innych rozwiązań IoT.

Nasady kominowe - kiedy trzeba je stosować i jaki rodzaj wybrać?

Wspomagają wentylację grawitacyjną wywiewną oraz ciąg w kominach spalinowych i dymowych. Stosowanie nasad kominowych, bo o nich mowa, nakazuje w określonych przypadkach Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Konserwacja układów hydraulicznych w maszynach budowlanych

Dobry stan techniczny i niska awaryjność układów hydraulicznych w maszynach budowlanych są uzależnione od wielu czynników. Istotne jest nie tylko regularne serwisowanie czy prawidłowe użytkowanie urządzeń i pojazdów, ale także dobór odpowiednich olejów hydraulicznych oraz ich terminowa wymiana.

Kilka zaleceń - jak dbać o elektronarzędzia, aby służyły nam wiele lat

Co zrobić, by wiertarka, wkrętarka, szlifierka działały latami? Nawet intensywnie użytkowane elektronarzędzia mogą pracować, jak nowe – kluczem do żywotności jest odpowiednia konserwacja. Wiertarki, szlifierki, młoty udarowe czy piły tarczowe – wybierając wysokiej klasy elektronarzędzia chcemy, by była to długoterminowa inwestycja. Wiele zależy od tego, jak ze sprzętem obchodzimy się na co dzień – ważną rolę odgrywa zachowanie czystości, dobór akcesoriów oraz to, czy wiemy jak go (nie) należy używać.

Nowoczesne sposoby zmniejszenia ryzyka wypadków na placu budowy i podczas remontu

Zaplanowanie w sposób przemyślany przebiegu robót budowlanych czy remontowych to podstawa nie tylko bezpieczeństwa, lecz także efektywności wykonywanych prac. Przede wszystkim należy uwzględnić zabezpieczenie placu budowy, powierzchni i przedmiotów znajdujących się w remontowanym budynku oraz wykorzystanie odpowiedniego sprzętu.

Pompa zanurzeniowa czy ciśnieniowa? Poznaj dwa rodzaje urządzeń

Jeżeli posiadasz dom, na pewno spotkałeś się z problemem wypompowywania czystej lub brudnej wody. Aby można było tego dokonać, potrzebna jest odpowiednia pompa zanurzeniowa lub ciśnieniowa. Skąd masz jednak wiedzieć, którą wybrać? W tym tekście przedstawimy Ci oba rodzaje pomp i opowiemy o ich najważniejszych funkcjonalnościach.

Jak dopasować drzwi do wystroju kuchni?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj powstają najbardziej wymyślne świąteczne dania i codzienne posiłki. Jeśli posiada odpowiednio dużą powierzchnię, może też spełniać funkcję jadalni. Dlatego wszystko, co się w niej znajduje, powinno charakteryzować się nie tylko użytecznością, ale również wystrojem sprzyjającym pracy i spożywaniu potraw. Obok niezbędnych sprzętów i armatury o wyglądzie wnętrza decyduje barwa ścian, format i kształt okien, a także domykające całą kompozycję drzwi.


Stron: 910 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 21690 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 333

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >