Budowa i remont – lista artykułów

Co ubrać - kiedy trzeba pracować na zewnątrz i w deszczu?

Jak się ubrać, aby móc pracować w deszczu? Jest kilka zasad, którymi warto się kierować. Podczas całodniowej, intensywnej pracy w ulewne dni należy wybierać oddychającą i wodoszczelną odzież z klejonymi szwami. Do prac o niskiej intensywności w mocnym deszczu lepsza będzie wodoszczelna odzież powlekana poliuretanem (PU) ze zgrzewanymi szwami. Natomiast w trakcie mżawki wystarczy podstawowa ochrona przed wodą, którą zapewnia odzież „oddychająca” i wodoodporna. Gdy na zewnątrz nie tylko pada, ale jest także zimno, konieczne będzie założenie ocieplanej kurtki.

Zielony beton, innowacyjny produkt, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych związków

Testowany na budowie specjalny beton ma za zadanie czynnie walczyć z miejskim smogiem. Jak? Najnowsze rozwiązania nauki sprawiają, że beton ma właściwości fotokatalityczne. Dzięki promieniom słonecznym dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych dla ludzi związków pochodzących ze spalin samochodowych (między innymi dwutlenku azotu), które znajdują się w miejskim powietrzu. Związki te są rozkładane na nieszkodliwe, podobne do stosowanych przy nawożeniu roślin i następnie wraz z wodą deszczową odprowadzane do gleby. Dodatkowym atutem samego betonu są jego właściwości samooczyszczenia się.

Kalkulator Łączników SSO do pobrania bezpłatnie

Na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń udostępniony został nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym Kalkulator Łączników SSO. Narzędzie wprowadza innowacyjną metodologię obliczeń wymaganej liczby i układu łączników mechanicznych na elewacji – zależnie od ciśnienia wiatru w poszczególnych strefach ściany, znajdujących się w różnym oddaleniu od naroży. Dzięki temu można określić prawidłowe mocowanie mechaniczne termoizolacji w systemach ociepleń ETICS.

Dlaczego warto zdecydować się na kupno okien drewnianych?

Drewniane okna wyróżniają się wyjątkową estetyką. Stanowią niezwykle atrakcyjny element wystroju, który nadaje wnętrzom indywidualny charakter. Jednocześnie cechują się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Są ciepłe, wytrzymałe i trwałe.

Hydroizolacja fundamentów domu

Poprawne zaizolowanie fundamentów i ścian fundamentowych przed oddziaływaniem wilgoci, zawartej w gruncie oraz wody opadowej ma ogromne znaczenie dla trwałości domu i jego energooszczędności.

Bezpieczne i komfortowe wejście do domu – dzięki bezprogowemu przejściu

Wejście do domu bez ryzyka potknięcia o próg? Komfort swobodnego przejścia na balkon czy na taras? Bez progu mieszkanie może się obejść, co udowadnia nowe rozwiązanie techniczne firmy REHAU - bezprogowe przejście RAUCERO, z progiem zrównanym z poziomem posadzki.

Dekoracyjny grzejnik, którego projekt został zainspirowany naturą

Natura inspiruje nas każdego dnia, nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Urządzając wnętrza, coraz częściej zwracamy uwagę na naturalne materiały, potwierdzeniem tego może być nieustający trend na drewno. Projektantka Dominika Drezner, projektując nowy grzejnik inspirację czerpała właśnie z natury, a dokładnie z dźwięków słyszanych przez otwarte okno.

Bitumiczna, dwuskładnikowa masa uszczelniająca odporna na działanie czynników atmosferycznych

Budowa domu to jedno z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych wyzwań, na jakie możemy się zdecydować. Odpowiedni projekt, doskonałe usytuowanie, stylowe meble i dodatki – choć niezwykle ważne, ich wybór powinien zostać poprzedzony pieczołowitym zabezpieczeniem ścian i fundamentów przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Nawet najpiękniejsza aranżacja nie będzie w pełni cieszyć naszych oczu, gdy czeka nas nierówna walka z wdzierającą się do wnętrz wilgocią i penetrującą wodą. W tym wypadku lepiej „zapobiegać niż leczyć”, dlatego zanim przystąpimy do dekorowania i wykańczania, zadbajmy o prawidłową izolację naszego domu. Tu z pomocą przychodzi bitumiczna masa uszczelniająca.

Jak dopasować parapety do okien i wystroju wnętrza, aby wszytko było spójne estetycznie

Urządzając dom lub remontując mieszkanie koncentrujemy się przede wszystkim na wielkoformatowych elementach wykończeniowych. Naszą uwagę pochłania kolor ścian, rodzaje podłóg, desenie na kaflach czy typ ościeżnic okien i drzwi. Pomniejsze części wystroju bywają często niewystarczająco przemyślane, a mają przecież istotny wpływ na całościowy wygląd pomieszczenia. Jednym z takich niedocenianych detali są parapety. Jakie wybrać, żeby stanowiły piękne dopełnienie wnętrz? Podpowiadamy.

Budowa domu z płaskim dachem - jakie rozwiązania trzeba wziąć pod uwagę

Płaskie dachy nie muszą kojarzyć się już wyłącznie z nudnymi, szarymi blokowiskami z wielkiej płyty. Teraz są one wyrazem najwyższej estetyki architektonicznej i odzwierciedleniem niezwykłej wrażliwości inwestora na to, co proste i nieskomplikowane. Dach bowiem, ma ogromne znaczenie w kształtowaniu całościowej bryły budynku, a odpowiednio zaprojektowany potrafi także znacząco zwiększyć jego funkcjonalność.


Stron: 956 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18481 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >