Budowa i remont – lista artykułów

Skuteczne zabezpieczenie dachów w halach magazynowych

Inwestorzy coraz przychylniej patrzą na polski rynek, decydując się na budowę nowoczesnych, imponujących hal i magazynów przemysłowych. Istnieje więc realna potrzeba zabezpieczenia dachów takich budowli przed negatywnym działaniem wody, porywistego wiatru, a nawet słońca.

Funkcjonalny dom zaprojektowany dla jednego mieszkańca

Dwukondygnacyjny budynek zaprojektowany z myślą o jednym mieszkańcu stanowi doskonały przykład architektury modernizmu w nowoczesnym wydaniu. Dzięki otwartym planom pięter przestrzeń może elastycznie zmieniać przeznaczenie zgodnie z aktualnymi potrzebami właściciela. Przeszklenia w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD zapewniają imponujący efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem.

Niewidoczne zawiasy, niski próg w komfortowych drzwiach balkonowych

W przeszłości próg łączący dom z tarasem był dodatkową przeszkodą do pokonania. Mogła ona stanowić trudność dla osób starszych, niepełnosprawnych lub dla dzieci. Niski próg pozwala na cieszenie się komfortem, który daje możliwość pełnej samodzielności w przemieszczaniu się po budynku osobom mniej sprawnym. Z myślą o powstały drzwi balkonowe z niskim progiem, teraz również możliwe w opcji z ukrytymi zawiasami.

Ważne elementy systemów ochrony przeciwpożarowej budynków

Ogień to żywioł, który trudno opanować. Szybkie rozprzestrzenianie się płomieni powoduje pojawienie się szeregu szkodliwych dla zdrowia i zagrażających życiu czynników, takich jak: dym, niedobór tlenu, toksyczne spaliny oraz płomienie. Pożar niesie ze sobą również duże straty materialne. Co więcej, płomienie uszkadzające konstrukcję budynku mogą stwarzać ryzyko jego zawalenia, stanowiąc tym samym śmiertelne zagrożenie dla życia człowieka.

9 najczęściej popełnianych błędów w domowej instalacji wodnej

Błędy wykonawcze w instalacji wodnej mogą przysporzyć niemałych problemów i narazić na spore straty. Omawiamy te najczęstsze, byś wiedział, na co zwracać uwagę i mógł zweryfikować, czy instalator fachowo wykonał zleconą mu usługę.

Ogrzewanie domu za pomocą OZE - jakie zalety przyniesie montaż pompy ciepła

Zmiany klimatyczne spowodowane nadmierną emisją dwutlenku węgla sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z odnawialnych źródeł energii w domach jednorodzinnych. W 2016 roku udział OZE w ogólnym pozyskaniu energii pierwotnej w Polsce wyniósł 13,6% – wskazuje Główny Urząd Statystyczny. Technologie oparte na źródłach odnawialnych zapewniają nie tylko wydajne ogrzewanie czy podgrzewanie ciepłej wody, ale również pozyskiwanie prądu. Jakie przynoszą korzyści? A przede wszystkim – czy inwestowanie w OZE jest opłacalne?

Izolacja termiczna i przeciwwilgociowa piwnic - jak wykonać skuteczną termoizolację fundamentu?

Dużo budowanych domów jest niepodpiwniczonych, kiedy już jednak decydujemy się na budowanie piwnicy, coraz częściej ma ona pełnić rolę domowej siłowni, sauny lub miejsca do gry w bilard. Piwnica pełniąca taką funkcję powinna być ciepła i sucha. Warto ponieść dodatkowe koszty, ponieważ piwnica rekompensuje brak strychu i potrafi zastąpić składzik lub rupieciarnię. Musi jednak mieć prawidłowo wykonaną izolację termiczną i przeciwwilgociową. Istnieją różne metody hydro- i termoizolacji, jednak najkorzystniejsze efekty daje izolacja obwodowa.

Ocieplenie wieńca - tego nie można zaniedbać

Wieniec czyli czyli żelbetowa belka okalająca budynek ma na celu wzmocnienie ścian konstrukcyjnych budynków, zabezpieczając je przed rozsunięciem, przewróceniem bądź zarysowaniami powstającymi na przykład w wyniku osiadania budynku. Ze względu na swoją żelbetową konstrukcję wieniec może być jednak źródłem strat ciepła, dlatego ważnym czynnikiem jest jego odpowiednia izolacja termiczna.

Izolacja cieplna - energooszczędność i termomodernizacja w pigułce

Każdy chce mieszkać i przebywać w budynkach funkcjonalnie zaprojektowanych i energooszczędnych w eksploatacji, ale również niepowtarzalnych i pięknych. Dziś rządowe programy takie jak „Czyste Powietrze” umożliwiają pozyskanie środków na termomodernizację budynków. Zanim się jednak na nią zdecydujemy, powinniśmy zrozumieć jakie rozwiązanie przyniesie nam największe korzyści. Właśnie z tego powodu powstał e-book, który jest kompendium wiedzy dla osób przygotowujących się do termomodernizacji swojej nieruchomości.

Ekipa budowlana - na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu fachowców

Planujesz budowę domu lub generalny remont? Wiesz już jak ma wyglądać Twoje wymarzone miejsce na Ziemi, masz wybrane materiały wykończeniowe i elementy wystroju, ale wciąż zastanawiasz się nad wyborem ekipy budowlanej? Profesjonalna ekipa budowlana jest gwarancją poprawnie zrealizowanego projektu architektonicznego lub też przeprowadzonej renowacji budynku. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby remont był jak najmniej stresujący, koszty zgodne z założonym budżetem, a efekt w pełni satysfakcjonujący.


Stron: 996 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17763 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 143

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >