Budowa i remont – lista artykułów

Niwelatory laserowe. Krok w stronę precyzji

Wszędzie tam, gdzie na placu budowy czy podczas prowadzenia prac ziemnych trzeba wyznaczyć poziom, niezbędne są niwelatory. Na rynku dostępne są trzy rodzaje takich urządzeń: niwelatory optyczne, laserowe oraz cyfrowe (kodowe). Każdy z nich pracuje w inny sposób, charakteryzuje się innymi funkcjami oraz ceną. Jakie urządzenie wybrać? Które najlepiej sprawdzi się przy planowanych pracach?

Czym jest komfortowy mikroklimat w pomieszczeniach mieszkalnych?

Odpowiednie warunki panujące w domu to podstawa dobrego samopoczucia. I nie chodzi tu wyłącznie o to, w jaki sposób urządzone są jego wnętrza, a o jakość powietrza, którym w nich oddychamy, zależną w dużej mierze od konstrukcji budynku i zastosowanych materiałów budowlanych. Słyszeliście o prądach konwekcyjnych? Lepiej ich unikać. Kiedy powstają i w jaki sposób możemy im zapobiec, by mieszkać w zgodzie z filozofią healthy living? Spieszymy z odpowiedzią.

Ciekawe wykorzystanie kompozytów drewnopochodnych

Po polskich ulicach wciąż jeździ wiele drewnianych samochodów… Nie chodzi jednak o naturalne drewno, lecz o sklejkę – materiał, który jest dużo lżejszy, bardziej odporny na uszkodzenia oraz występuje w wielu różnych odmianach, tym samym pozwalając na tworzenie nieograniczonych zastosowań. Opowiadamy o przykładach stosowania kompozytów drewnopochodnych w motoryzacji.

Całoroczny ogród zimowy, który na zewnątrz czyści się sam

Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej, niż tylko przeszklony taras czy przechowalnia roślin ogrodowych, gdy na zewnątrz jest dla nich zbyt zimno. To zazwyczaj dodatkowe, „pełnoprawne” pomieszczenie, które może pełnić dowolną funkcję, poprawiając jednocześnie termiczno-świetlny bilans domu.

Jak ocieplić dom zgodnie z nowymi wytycznymi technicznymi

Stało się. Sukcesywne zmiany w przepisach budowlanych zapoczątkowane jeszcze w 2014 roku, wraz z hukiem sylwestrowych fajerwerków przybrały finałowy kształt. Nowe Warunki Techniczne oznaczają, że Polacy będą stosować grubszą izolację ścian i dachów, z korzyścią dla portfeli i środowiska. Przyjrzyjmy się, jakie konkretne rozwiązania konstrukcyjne spełnią nowe wymagania.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Świadectwo charakterystyki energetycznej to oficjalny dokument definiujący zużycie energii przez budynek lub jego część. Pomaga określić zapotrzebowanie na energię niezbędną do eksploatacji obiektu – jego ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji oraz zaopatrzenia w ciepłą wodę. Jakie dokładnie informacje zawiera tak zwany certyfikat energetyczny i czemu służy?

Dlaczego budując dom warto zastosować wytyczne programu Multi Comfort

Żyć komfortowo to mieć zapewniony dostęp do światła dziennego, dobrej jakości powietrza, odpowiednich warunków termicznych oraz akustycznych. Te cztery czynniki wpływają na samopoczucie człowieka oraz jego poprawne funkcjonowanie.

Bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych na dachu - jak wybrać profesjonalną drabinę

Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki? Czy mogę samodzielnie zamontować panele słoneczne? Ile zyskam dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu? Na te pytania znajdziemy w Internecie mnóstwo odpowiedzi. Trudniej natomiast o porady kierowane do samych instalatorów, mówiące o bezpieczeństwie prac. A z uwagi na to, że są one często prowadzone w bardzo trudnych warunkach wysoko nad podłożem, temat jest niezwykle ważny. Opowiadamy o tym, jak zapewnić pracownikom profesjonalnych firm instalatorskich bezpieczną drogę na dach i pracę na nim.

Remont łazienki i kuchni - niezastąpione kleje i silikony

O ile długie grudniowe wieczory sprzyjały układaniu planów na nowy rok, o tyle wraz z początkiem stycznia przyszedł czas na ich realizację. Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami, w których, ze względu na ich przeznaczenie, bardzo dużo uwagi poświęcamy utrzymaniu czystości i porządku. Jest to jednak obszar szczególnie narażony na wilgoć oraz wynikające z jej działania usterki. Jeżeli na liście naszych postanowień znajduje się wykonanie drobnych napraw w domu lub lifting wnętrz – z pomocą przyjdą nam niezawodne i uniwersalne produkty.

W co się ubrać na budowę kiedy nadciąga "bestia ze wschodu"

Wiadomo – jest zima, to musi być zimno. Ale tylko na dworze, bo w ubraniu roboczym temperatura zawsze powinna być taka, by zapewniać użytkownikowi komfortową pracę. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze garderoby, by praca na chłodzie i mrozie nie była żadnym problemem.


Stron: 1047 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16327 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >