Budowa i remont – lista artykułów

Jak prawidłowo stawiać ścianki działowe w suchej zabudowie

Podziały, które nie tylko aranżują przestrzeń, ale też dbają o nasz komfort i bezpieczeństwo? Wewnętrzne ścianki działowe odgrywają ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać! Zabezpieczenie przed przenoszeniem dźwięków przez sąsiednie ściany i stropy oraz poprawienie pasywnego bezpieczeństwa pożarowego budynku w przypadku tych przegród jest możliwe, jeśli postawimy na właściwe materiały izolacyjne i konstrukcyjne oraz będziemy przestrzegać kilku wykonawczych reguł. Przedstawiamy krótki kurs stawiania nowej ścianki działowej.

Budowa domu z nowymi wytycznymi WT 2021

Początek roku to czas postanowień i nowych wyzwań. Dla wielu Polaków nowa dekada rozpocznie się pracowicie, od planów związanych z budową nowego domu. Aby dom był komfortowy i bezpieczny, warto pamiętać o kilku kwestiach już na początkowym etapie planowania. Jak sprawić, by dom służył nam na lata i był tani w utrzymaniu?

Innowacyjna farba do wszystkich powierzchni w łazience - szybka metamorfoza wnętrza bez remontu

Masz ochotę na zmiany, ale nie masz czasu, sił i środków na pełnoprawny remont? Nie od dziś wiadomo, że łazienka ze względu na zabudowę i konieczność sięgania po wodoodporne rozwiązania to jedno z trudniejszych pomieszczeń do re-aranżacji. Jak ją odświeżyć i nie zrujnować domowego budżetu oraz nerwów domowników? Poznaj farbę do wnętrz Easy Hydro-Bariera, dzięki której przeprowadzisz satysfakcjonującą metamorfozę nawet tak wymagających miejsc jak kabina prysznicowa.

Ogrzewanie w domku jednorodzinnym - jak można zmniejszyć wydatki

Sezon grzewczy w naszym klimacie trwa on wyjątkowo długo. Warto zastanowić się nad ekonomicznymi rozwiązaniami dla naszych domów. Tym bardziej, że ceny energii idą w górę a ta tendencja wydaje się być również rosnąca.

Spodnie ze streczem - zaprojektowane z myślą o wygodzie pracy budowlańców

Dziesiątki, setki albo i tysiące kucnięć, wypadów czy wręcz szpagatów to codzienność fachowców pracujących w warsztatach, fabrykach i na budowach. W tak wymagających warunkach trzeba nie tylko wykazać się dobrą kondycją, ale także dysponować odpowiednimi… spodniami. Warto wybierać te z zastosowaniem stretchu, który jako materiał rozciągliwy znacząco podnosi wygodę i funkcjonalność użytkowania.

Jeśli musimy uszczelnić okno na dachu lub komin - precyzyjnie i szybko zrobimy to butylem

Na dachu nawet niewielki przeciek może być przyczyną poważniejszych problemów, negatywnie oddziałujących na stan całej konstrukcji budynku. Do najbardziej narażonych na działanie wilgoci miejsc należy połączenie połaci z kominem i oknem dachowym. Skuteczne zabezpieczenie tych przestrzeni oraz łatwość i szybkość montażu zapewnia wykorzystanie wyrobów na bazie butylu – kołnierzy uszczelniających oraz taśm kominowych.

Co nas powstrzymuje przed wyborem ogrzewania podłogowego? - omawiamy 3 największe mity i obawy

Chociaż ogrzewanie podłogowe coraz skuteczniej wypiera z rynku tradycyjne rozwiązania, na jego temat wciąż krąży wiele błędnych informacji. Najpopularniejsze dotyczą negatywnego wpływu podłogówki na nasze zdrowie, samopoczucie czy budżet. Bierzemy pod lupę największe mity związane z instalacją ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Powstała aplikacja pozwalająca w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie

Branża budowlana w Polsce, pomimo bardzo wysokiego poziomu inwestycji i stale rosnących przychodów, ma duże problemy z rentownością i z obawą spogląda w przyszłość. Nadchodzące spowolnienie gospodarcze, którego pierwsze symptomy są widoczne już dzisiaj, może pogrzebać wiele spółek. Odpowiedzią na te wyzwania jest unowocześnienie procesu budowlanego. Czy digitalizacja i automatyzacja jest lekarstwem na te problemy?

Farba akrylowa do drewna i metalu - którą wybrać?

Sklepy z produktami malarskimi proponują nam wiele atrakcyjnych rozwiązań. Dlatego wybór odpowiedniej farby może okazać się nie lada wyzwaniem. Podczas podejmowania decyzji powinniśmy zwrócić uwagę na to, co i gdzie będziemy malować oraz na jakim efekcie nam zależy. Kiedy farba akrylowa do drewna i metalu jest dobrym rozwiązaniem i którą wybrać?

Wynajem osuszacza w Warszawie - gdzie warto?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymywanie prawidłowej wilgotności w pomieszczeniach.


Stron: 1009 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15756 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 377

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >