Budowa i remont – lista artykułów

Pellet czy ekogroszek

Wybór paliwa w okresie zagrożenia ekologicznego powoduje, że bierzemy pod uwagę oddziaływanie naszego ogrzewania na środowisko naturalne. Uwzględniając aspekt ochrony środowiska, gdy jesteśmy zdecydowani na wybór kotła na paliwo stałe wyboru możemy dokonać między automatycznym kotłem na pellet czy ekogroszek, są to zaawansowane technicznie urządzenia grzewcze, które spełniają najwyższe standardy ekologiczne.

Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?

Choć nie widać ich gołym okiem, to właśnie one są główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach i nieestetycznych przebarwień na ścianach. Mowa o groźnych dla zdrowia drobnoustrojach, jakimi są grzyby i pleśnie. Najlepszym sposobem an to, aby zapobiec ich rozwojowi jest zastosowanie farby grzybobójczej. Radzimy, jaką farbę antygrzybiczną wybrać i gdzie warto ją zastosować.

Czym się charakteryzuje ceramiczna dachówka zakładkowa?

Dachówka zakładkowa to wyróżniający się specjalnym kształtem rodzaj dachówki ceramicznej. Przy jednej krawędzi posiada specjalne wyżłobienia, a przy drugiej odpowiednio dopasowane do nich występy. Dachówki zakładkowe montuje się na tak zwany „zakład”. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dopasowanie ich podczas układania. W efekcie nałożenia jednego końca dachówki na drugi powstaje tak zwany zamek. Rozwiązanie to zapewnia bardzo dużą szczelność w miejscach połączeń.

Kiedy dach z papy przecieka - to czym najlepiej go załatać?

Uszkodzenia oraz brak renowacji starego pokrycia, a także błędy wykonawcze na etapie montażu papy na dachu to główne powody powstawania nieszczelności i zawilgoceń wewnątrz domów. Jak przedłużyć żywotność pokrycia z papy lub poradzić sobie z problemem przeciekającego dachu? Poznaj praktyczne wskazówki.

Jesienne chłody na budowie - w co się ubrać?

W świecie ubrań roboczych nie organizuje się zazwyczaj pokazów mody. Ale gdyby jednak tak było, to kolekcje jesienne budziłyby szczególne zainteresowanie. Ta pora roku wymaga bowiem wyjątkowo przemyślanych strojów, które dzięki swoim właściwościom gwarantują użytkownikom odpowiednie bezpieczeństwo oraz wygodę pracy. Prezentujemy cztery wskazówki, o których warto pamiętać, kompletując robocze odzienie do pracy w jesiennej aurze.

Rodzaje rurek termokurczliwych i ich właściwy dobór w zależności od zastosowań

Tytułem krótkiego wprowadzenia do tematu elementów termokurczliwych, warto przybliżyć samo zjawisko termokurczliwości, co pozwoli nam zrozumieć zachowania tego typu elementów.

Jak dbać o pokrycie dachu z blachy, żeby służyło wiele lat?

Jedną z najbardziej pożądanych przez klientów cech produktów budowlanych jest trwałość. Rozumiejąc tę potrzebę, producenci oferują inwestorom materiały coraz lepszej jakości oraz o okresie gwarancyjnym sięgającym nawet kilkudziesięciu lat. Jak dbać o pokrycia dachowe, aby jak najdłużej zachowywały trwałość i piękny wygląd?

Zmiana przepisów budowlanych szansą na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego instalacji w Polsce

Nowelizacja ustawy o prawie budowlanym, która weszła w życie 19 września wprowadza m.in. nowe obowiązki dla planujących instalacje fotowoltaiczne o mocy większej niż 6,5 kWp. Celem zmian jest podniesienie bezpieczeństwa pożarowego, jednak niektóre zapisy art. 29 ust. 2 ustawy są niejasne i mogą być trudne w interpretacji dla użytkowników, projektantów oraz instalatorów. Nowelizacja może też utrudnić rozwój OZE w Polsce.

Jak ustrzec się syndromu chorego budynku podczas budowy wymarzonego domu?

Czy domy mogą chorować? Choć brzmi to nieco absurdalnie, jest jednak jak najbardziej realne. Jak opisują to statystyki aż 30% budynków może cierpieć na syndrom chorego budynku. Mimo że niedomaga budynek, skutki najdotkliwiej odczuwamy my – mieszkańcy. W końcu spędzamy prawie 90% naszego czasu wewnątrz pomieszczeń. Jak wyleczyć chory dom, a przy okazji zadbać o własne zdrowie i samopoczucie? Są na to sposoby!

Enrgia odnawialna w domu - dlaczego warto brać ją pod uwagę budując dom

Ingerencja człowieka w środowisko naturalne powoduje wiele negatywnych konsekwencji. Obecnie najczęściej mówi się o jej wpływie na stale postępujące ocieplenie klimatu Ziemi... Dlatego tak ważne jest, by podjąć działania mające na celu redukcję naszego destrukcyjnego wpływu na środowisko. Zastanawiasz się, jak możesz dołożyć swoją cegiełkę do jego ochrony? Zacznij od racjonalnego korzystania z energii elektrycznej oraz wody.


Stron: 1032 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16288 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >