Budowa i remont – lista artykułów

Podziemny napęd do bramy skrzydłowej - czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Ostatnimi czasy słowo „automatyzacja” stało się kluczem do wielu dziedzin życia człowieka. Oczekujemy bowiem w swoim otoczeniu rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności takich, jak np. otwieranie bramy garażowej bez wychodzenia z auta. Jeśli jednak własną posesję zdobi piękna, kuta brama wjazdowa, nie chcemy, aby cokolwiek zepsuło jej estetykę. Dobrym pomysłem jest wówczas podziemny napęd, którego mechanizm będzie praktycznie niewidoczny dla naszych oczu.

Bity WHIRLPOWER. Jakość i trwałość dla profesjonalistów

Bity to podstawowe narzędzia, które służą do wkręcania i wykręcania śrub oraz wkrętów. Zbudowane są z dwóch elementów: grota oraz części zwanej napędem, która służy do montażu bita w elektronarzędziu. Dostępne są bity do wkręcania „miękkiego” oraz „twardego” (w zależności od specyfiki materiału), jak również bity uniwersalne. Kluczową kwestią przy wyborze bitów jest dopasowanie ich do rodzajów wkrętów oraz specyfiki prowadzonych prac.

Wiosenna termomodernizacja elewacji

Początek tegorocznej wiosny książkowo potwierdza stare porzekadła, że marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata. Zmieniająca się jak w kalejdoskopie pogoda może wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, ale też stan naszego domu. Przyjrzyjmy si więc kondycji, w jakiej zima pozostawiła nasze elewacje!

Na co zwrócić uwagę wybierając bity?

Bit to inaczej grot - końcówka robocza, która służy do wkręcania i wykręcania i jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów podczas prowadzenia prac budowalnych czy remontowych. Mocowana jest w narzędziu ręcznym lub urządzeniu z napędem elektrycznym. Nazwa „bit” pochodzi z języka angielskiego - przyjęła się ona również w Polsce.

Skaner C-thrue. Bezpieczna praca w betonie

Skaner obiektów betonowych C-thrue włoskiej firmy IDS GeoRadar to przenośne urządzenie, które prześwietla struktury betonowe i identyfikuje pręty zbrojeniowe, puste przestrzenie i przewody elektryczne. Dodatkowo można za jego pomocą określić rozstaw i średnicę elementów konstrukcyjnych, a także głębokość ich położenia. Skaner C-thrue wizualizuje na dotykowym ekranie nie tylko pierwszą warstwę prętów zbrojeniowych, ale również precyzyjnie określa kolejne ich poziomy. Dzięki temu umożliwia uniknięcie kosztownych błędów podczas prowadzenia prac budowlanych.

Wiertnice i statywy

Wiertnice diamentowe służą do wiercenia otworów w zarówno w betonie, jak i innych materiałach. Ich kluczową zaletą jest ograniczenie wibracji i drgań, dzięki czemu nie naruszają struktury konstrukcji, w której pracują. Są przeznaczone do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro.

Jak kupować sprzęt elektroniczny, by nie szkodzić środowisku?

Wzrost popularności smartfonów, tabletów i laptopów sprawił, że każdego roku na rynek trafiają tysiące baterii i akumulatorów. W Polsce każdego roku sprzedaje się ponad 400 milionów sztuk baterii. Aż 80 proc. z nich stanowią baterie jednorazowe. Wewnątrz nich znajdują się liczne niebezpieczne dla środowiska i ludzkiego organizmu substancje, takie jak m.in. ołów, nikiel, kadm czy lit. Jak temu zaradzić i zatroszczyć się o zdrowie swoje i najbliższych oraz naszą planetę?

Jak izolować ścianki działowe od hałasu i ognia?

Podczas projektowania i budowy obiektów, ściankom działowym z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi. Choć nie są to elementy kluczowe w kontekście przenoszenia obciążeń z konstrukcji budynku, z punktu widzenia użytkownika na pewno warto zadbać o ich odpowiednią izolację akustyczną i solidną ochronę przeciwpożarową. Przyjrzyjmy się wymaganiom i rozwiązaniom!

Jak wybrać solidne narzędzia do nitowania?

Technika nitowania jest jedną z najstarszych metod tworzenia stałych połączeń między co najmniej dwoma elementami. Kluczową kwestią jest korzystanie z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią trwałość i odpowiednie parametry połączenia.

Letnie spodnie robocze - szorty, piratki, rybaczki

Gdy żar leje się z nieba, każdy podmuch chłodnego powietrza jest na wagę złota. Producent profesjonalnej odzieży doskonale to rozumie, dlatego w swojej ofercie spodni roboczych posiada również spodnie krótkie oraz piratki. Jak wybrać idealne spodnie robocze na lato?


Stron: 1063 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16525 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 417

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >