Budowa i remont – lista artykułów

Zasady spoinowania ścian na tzw. cienką spoinę

Do niedawna ściany murowe zazwyczaj były wznoszone na zaprawę cementowo-wapienną nakładaną grubą warstwą. Takie spoiny stanowią jednak źródło mostków termicznych, które obniżają termoizolacyjność przegród zewnętrznych. Rozwiązaniem tego problemu okazała się zaprawa klejowa, którą nanosi się w postaci znacznie cieńszej warstwy. Zapytaliśmy eksperta - czy każdy materiał można łączyć na tzw. cienką spoinę?

Metale, które tną stal: cenne także po zużyciu

Kiedy na początku XX wieku udało się po raz pierwszy wyprodukować stal szybkotnącą, zaowocowało to znacznym przyspieszeniem rozwoju przemysłu. Do dyspozycji konstruktorów maszyn był odtąd stop pozwalający na szybką obróbkę metali. Niestraszne mu były ani obciążenia, ani wysoka temperatura, ani wysokie prędkości obrotowe, toteż szybko uzyskał nazwę high speed steel, czyli „stal dużych prędkości” – w skrócie: HSS.

Zalety fasad aluminiowych w budownictwie

Fasady aluminiowe stały się wyznacznikiem nowoczesnego budownictwa i od dawna cieszą się sporym uznaniem w branży architektonicznej - są estetyczne i bardzo dobrze się prezentują, są lekkie i wytrzymałe, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, łatwe w czyszczeniu i konserwacji, dają szerokie możliwości konstrukcyjne i są łatwe w montażu.

Jaką tokarkę do metalu wybrać? Sprawdź!

Tokarka do metalu to urządzenie, które trudno nazwać uniwersalnym. W zależności od rodzaju wybranej maszyny dysponować będziesz innymi możliwościami przy obróbce przedmiotów. Dlatego przy zakupie niezwykle istotne jest sprecyzowanie, jaki rodzaj obróbki i na jakich przedmiotach chcesz wykonywać.

Dlaczego poza walorami estetycznymi warto zdecydować się na duże przeszklenia w projekcie domu

Duże przeszklenia tarasowe łączą wnętrze domu z jego otoczeniem. Tworzą się dwa przenikające światy, dzięki którym możemy doświadczać bliskości z przyrodą przez cały rok. Innowacyjne technologie pozwalają tworzyć rozwiązania, które zapewniają nie tylko doskonały wygląd, ale też maksymalne bezpieczeństwo i komfort.

Narzędzia niezbędne do pracy elektrykowi

Ci, którzy w pracy mają do czynienia z prądem, wiedzą, że tu nie ma miejsca na pomyłki. Żeby ich uniknąć, trzeba sięgać jedynie po te narzędzia, które gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa. Co o tym decyduje? Wiedza, spokój i odpowiednie narzędzia – tak wyposażony elektryk może podjąć się każdej pracy. O dwa pierwsze punkty z tego zestawu musi zadbać sam. A jakie instrumentarium zapewni mu bezpieczeństwo? Postanowiliśmy to precyzyjnie ustalić, korzystając z podpowiedzi eksperta.

Wymiana orynnowania - jakie systemy rynnowe są obecnie polecane

Półokrągłe czy kwadratowe, ze stali, stali ocynkowanej czy z PVC? Wybór dostępnych rodzajów systemów rynnowych jest naprawdę szeroki i niejednego przyprawić może o zawrót głowy. Bo przecież oprócz swojej funkcjonalności rynny powinny również prezentować się atrakcyjnie i być odzwierciedleniem panującej w architekturze mody. Poznajcie zatem trendy i nowości rynkowe z zakresu systemów orynnowania domu!

Praktyczny poradnik - jak sprawnie przeprowadzić tynkowanie ścian

Tynkowanie w jeden dzień? Wielu zapewne powie: „niemożliwe”. A jednak! Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy szybkowiążący tynk cementowo-wapienny, który pozwala na przeprowadzenie tego typu robót na przestrzeni zaledwie kilku godzin. Jeśli więc zależy nam na szybkim wykończeniu pomieszczeń, warto pamiętać, że mamy do dyspozycji takie rozwiązanie. Podpowiadamy jak krok po kroku szybko przygotować ściany do dekorowania.

Automatyka bramowa - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Każdy z nas chce chronić bezpieczeństwo swojej posesji oraz mienia. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej bramy ogrodowej oraz garażowej. To właśnie one bezpośrednio chronią nas przed wtargnięciem osób, których nie chcemy widzieć.

Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzają się w logistyce. Czemu właśnie ze stali warto wykonać halę magazynową? O czym pamiętać planując taką inwestycję?


Stron: 971 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18923 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >