Budowa i remont – lista artykułów

Czy duże, przeszklone drzwi tarasowe mogą być antywłamaniowe?

Dzięki rozwojowi techniki zabezpieczeń antywłamaniowych w budynkach na przestrzeni ostatnich dekad, globalna liczba włamań z kradzieżami w Polsce uległa zmniejszeniu, jednak statystyki policyjne z ostatnich kilku lat wykazują nasilenie tego typu zjawisk. „Luką” w systemie bezpieczeństwa domu mogą być duże przeszklenia zlokalizowane na jego tyłach. Przebadane drzwi przesuwne Schüco w klasie RC2 dają pełne poczucie bezpieczeństwa.

Jak wybrać migomat do warsztatu lub domu?

Migomat to bardzo wydajne i przydatne urządzenie, które znajdziemy nie tylko w profesjonalnym warsztacie, ale również w rękach wielu hobbystów. Jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Nowoczesne domy - wyłącznie z pompą ciepła!

Osoby planujące budowę domu, decydując się na sposób jego ogrzewania, coraz częściej wybierają pompę ciepła. Wynika to chociażby z dbania o środowisko naturalne, zdrowie, a także z niższych środków eksploatacji i utrzymania niż w przypadku tradycyjnych metod grzewczych. Dowiedz się, dlaczego jeszcze pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem dla nowopowstających domów.

Jak dopasować rynny do stylu i budynku z nietypowym dachem

Współczesna architektura zaskakuje bogactwem form. Dotyczy to także dachów, których kształty mogą być niezwykle różnorodne, w zasadzie ograniczone jedynie wyobraźnią inwestora. Skomplikowany, niestandardowy dach z pewnością będzie stanowił ozdobę budynku i powód do dumy dla właściciela – takie pokrycie oznacza jednak również konieczność montażu nietypowego orynnowania.

Na co uważać, decydując się na instalację fotowoltaiczną?

Odnawialne źródła energii (OZE) to przyszłość światowej energetyki. Wiele krajów ogranicza produkcję prądu w oparciu o spalanie paliw kopalnych, co jest związane z chęcią wyeliminowania problemu emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz generowania odpadów. W OZE inwestują nie tylko wielkie koncerny, ale coraz częściej także właściciele domów jednorodzinnych.

W jakich pomieszczeniach stosujemy płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-cementowe, a w jakich gipsowo-włókniste?

Płyty gipsowo-kartonowe to świetny produkt, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można postawić ścianę działową w pokoju czy też stworzyć podwieszany sufit w sypialni. Mogą być wykorzystane również w innych pomieszczeniach – nawet tam, gdzie panujące warunki wydają się niesprzyjające.

Koszula flanelowa w kratę - dlaczego tak dobrze się w niej pracuje?

Każdy mężczyzna powinien mieć w szafie przynajmniej jeden garnitur, a kobieta – „małą czarną”. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że w obu przypadkach ubrania te będą sąsiadować w szafie z innym, prawdziwie uniwersalnym, garderobianym evergreenem. Dlaczego jest nim właśnie koszula flanelowa?

Wykopy , przygotowanie i ekipa – podstawy

Odpowiednie fundamenty to podstawa każdej budowy - co do tego nie trzeba przekonywać nikogo. Jednak zaplanowanie i wykonanie wykopów, a później wykonanie ich w odpowiedni sposób wymaga dobrej organizacji. Jeszcze zanim zabierzesz się do kopania, warto przeprowadzić odpowiednie badania, zgromadzić niezbędne materiały i mieć plan działania. O jakich krokach warto pamiętać, zabierając się za wykopy?

Imitacja drewna na elewację. Dlaczego warto ją wybrać?

Sztukateria elewacyjna przez pewien czas była mało popularna, jednak w ostatnim czasie wraca do łask. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie desek elewacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty, które wyglądają jak naturalne drewno, lecz są znacznie trwalsze. Dowiedz się więcej o deskach elewacyjnych z włókna szklanego, które cechują się atrakcyjną ceną i długą żywotnością.

Czym najlepiej zabezpieczyć przeciekający dach z papy?

Choć na rynku są dostępne różnego rodzaju materiały do pokrycia dachu płaskiego, to jednak na większości obiektów – zarówno mieszkalnych, jak i budynków gospodarczych – dominuje papa. Jej trwałość szacowana jest na kilkadziesiąt lat, jednak nie oznacza to, że wcześniej nie mogą pojawić się na niej uszkodzenia. Koniec lata to odpowiedni czas, by dokonać przeglądu dachu i przeprowadzić niezbędne prace.


Stron: 1084 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17004 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >