Budowa i remont – lista artykułów

Wymiana grzejników - kiedy trzeba się już na nią zdecydować, to jak to zrobić z głową?

Powoli kończy się okres grzewczy. To dobry czas, aby ocenić nasze ogrzewanie - co nie działało tak, jak powinno, w którym pomieszczeniu było zbyt zimno, jak wyglądały koszty ogrzewania? Pozwoli nam to odpowiedzieć na pytanie, czy grzejniki spełniają swoją funkcję, czy może pora je wymienić.

Czym najlepiej wyczyścić kamień, gres, klinkier, marmur i granit?

Aby dom był piękny po sezonie jesienno-zimowym, nie wystarczy tylko umycie okien oraz oczyszczenie miotłą nawierzchni wokół budynku. Trudnych do usunięcia zabrudzeń jest znacznie więcej, dlatego podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić kamień, gres, klinkier, marmur, granit, a także poradzić sobie z nieestetycznymi nalotami cementowymi pozostałymi np. po remoncie.

Dom tani w budowie - co ma największy wpływ na cenę budowy

Budowa domów i obiektów kubaturowych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty można jednak ograniczyć dzięki optymalizacji systemów budowlanych. Przed dokonaniem wyboru warto też porównać oferty producentów prefabrykatów, które pozwolą określić orientacyjny zakres wydatków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Idealny garaż - samodzielny budynek czy połączony z domem?

„Własne cztery kółka” ma statystycznie co drugi Polak. Każdy posiadacz auta, który chce z niego korzystać przez lata, powinien chronić swoją własność przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a więc garażować. Jaki rodzaj schronienia wybrać – garaż wolnostojący czy zintegrowany z domem?

Czym najlepiej malować drewno - przedstawiamy sprawdzone metody

Impregnowanie i malowanie drewna wydaje się niezbyt skomplikowane. Wystarczy przecież wziąć pędzel, zanurzyć w produkcie i… czy aby na pewno każdy preparat kładzie się w ten sam sposób? Ekspert budowlany radzi, jak dopasować metodę do konkretnego zadania.

Jak samodzielnie przeprowadzić hydroizolację fundamentów krok po krooku

Położenie hydroizolacji na fundamenty nie jest trudnym zadaniem – z powodzeniem poradzi sobie z tym każdy, kto lubi drobne prace budowlane. Dziś podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać taką ochronę w zależności od typu budynku, poziomu wód gruntowych oraz rodzaju gleb, na których jest usytuowany.

Czym jest Gwarancja Systemowa i dlaczego warto z niej skorzystać budując dach

Dach to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów budynku. Estetycznie wieńczy konstrukcję i stanowi podstawową ochronę domu przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli planujesz budowę lub remont domu warto zwrócić uwagę na proponowaną przez producenta Gwarancję Systemową. To pierwsza na rynku propozycja, która obejmuje gwarancją cały system dachowy a nie tylko jego poszczególne elementy. Unikalne rozwiązanie cieszy się ogromnym powodzeniem - w minionym roku skorzystało z niej ponad 400 klientów.

Dlaczego warto wybudować własny dom?

Zastanawiasz się: kupić mieszkanie, czy wybudować własny dom? Przed tym dylematem staje wiele osób, które nie tylko chcą się usamodzielnić od rodziców, ale także spełnić własne marzenia o posiadaniu domu. Dowiedz się więcej, dlaczego naszym zdaniem, wybudowanie domu to zdecydowanie lepsza opcja!

Jakie pokrycie będzie najlepsze na dachy o nachyleniu połaci od 7°

Mały kąt nachylenia dachu znacząco ogranicza wybór pokrycia. Na płaskich lub tych o kącie nachylenia wynoszącym zaledwie 12° sprawdzają się głównie papa, blacha lub dach zielony. Ale nie tylko! Na prawie płaskiej połaci można także zastosować cenione i ponadczasowe dachówki ceramiczne. Są to specjalnie zaprojektowane dachówki na dachy o nachyleniu połaci od 7°, i wyróżniające się pod tym względem na rynku.

Drzwi z montażem – kompleksowa obsługa

Wybierając drzwi do domu – nieważne, czy modele wewnętrzne, czy zewnętrzne – wiele osób skupia się na estetyce, praktycznych parametrach i odporności. Są one co prawda bardzo ważne, jednak warto pamiętać, że bez prawidłowo przeprowadzonego montażu, wszystkie te cechy przestają mieć znaczenie. Błędy popełniane podczas zakładania drzwi i ich stabilizowania oraz poziomowania mogą znacznie obniżyć nie tylko wygląd, lecz również funkcjonalność. Dlaczego warto wybrać zakup drzwi z usługą montażu?


Stron: 1015 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15876 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >