Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Inspirowane rzeczywistymi oczekiwaniami różnych pokoleń, łączące funkcjonalność z designem, będące owocem nieograniczonej wyobraźni projektantów - najnowsze trendy schodowe są naprawdę zaskakujące. To miękkie kształty, przyjazne dla oka i natury materiały oraz formy i kolory budzące pozytywne wibracje. Jak wyglądają najmodniejsze schody?

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Tala 

Eklektyzm łączący glamour z industrializmem, japońskie kawaii, nostalgiczna dekometria, kwiecisty grandmillenial i drobiazgowy maksymalizm – to główne trendy, na których opierać się będą projekty schodowe w 2023 roku. – Wspólnym mianownikiem będzie dążenie do zrównoważonego projektowania i wytwarzania. Eko trendy objawią się zarówno poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów, jak i zoptymalizowaną produkcję, która ma ograniczać powstawianie odpadów – wyjaśnia Andrzej Zbąski, ekspert z Rintal Polska.

 

Czytaj również: Ściana ażurowa jako alternatywa dla balustrady przy schodach

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Aira wykorzystujące ścianę oraz szklaną balustradę jako elementy konstrukcyjne. Stopnie z litego dębu w kolorze natura.

 

Poznaj najbardziej zaskakujące trendy schodowe na 2023 rok

 

1.   Eklektyzm w wydaniu industrial glamour

Współczesny eklektyzm łączy w sobie wiele nurtów, jednak tym, który w 2023 roku zdobędzie serca miłośników interior designu, będzie industrial glamour. Wnętrza urządzone w tym tonie będą bardzo eleganckie, choć przełamane loftowymi rozwiązaniami dającymi unikatowy efekt. W przypadku schodów do wnętrz to połączenie organicznych materiałów, na przykład litego drewna, z nowoczesnymi, szklanymi elementami. Warto wybrać odpowiednią kolorystykę, ciepłe kolory stopni z dębu oraz barwione na złoty brąz szkło balustrady.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Aira wykorzystujące ścianę oraz szklaną balustradę jako elementy konstrukcyjne (tafla w odcieniu brązu). Schody z litego dębu w kolorze natura.

 

2.   Japońskie Kawaii

Kawaii to styl, który wywodzi się z japońskiego nurtu kulturowego. Samo słowo oznacza „słodki”, „uroczy”, dlatego wnętrza urządzone w tym trendzie cechują ciepłe, pastelowe kolory, zaokrąglone kształty i trójwymiarowe wzory. Chcąc wprowadzić do domu tak bajkową estetykę, warto wybrać lekkie schody ażurowe, w których główny nacisk położony jest na naturalną kolorystykę. Opierając konstrukcję na metalowych policzkach czy metalowej balustradzie, koniecznie wybierzmy złote barwy, które podkreślą ciepły charakter aranżacji. 

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Stella oparte na konstrukcji metalowej w kolorze złotym. Stopnie z mozaiki bukowej w kolorze orzecha. Balustrada Filo metal.

 

3.   Nostalgiczna dekometria

Dekometria to styl, który łączy w sobie wybujałość art deco z postmodernistycznym geometryzmem. Najważniejszym wyróżnikiem są tutaj obłe, regularne kształty – łuki, owale, elipsy i koła, jak i wzory graficzne. Ta nieszablonowość przedmiotów codziennego użytku polega na połączeniu nowoczesności z odwołaniem do nostalgii nurtu retro. Dlatego dekometryczne schody to formy kręcone oparte na słupie centralnym. Dodaje im się kunsztu poprzez rezygnacje z balustrady, co jednocześnie podkreśla to, co w tym stylu jest najważniejsze, czyli nieoczywiste upraszczanie tego, co oczywiste.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Trio Bis oparte na słupie centralnym oraz zewnętrznym policzku (wykonanie ze stali nierdzewnej matowej). Stopnie z litego dębu.

 

4.   Kwiecisty grandmillenial

Szukając klimatu angielskiej, XIX-wiecznej rezydencji wiejskiej lub po prostu, swojskiej przytulności zapamiętanej z domku babci, swoją uwagę warto zwrócić w stronę stylu grandmillenial. To coś pomiędzy tym co stare, a tym co nowe, czyli wnętrze, które intryguje, ale w którym każdy poczuje się jak w domu. Dlatego schody w stylu grammychic są klasyczne i mają nostalgiczną formę nawiązującą do rustykalizmu. Nie ma tu miejsca na geometryczne wzory czy chłód minimalizmu. Wręcz przeciwnie, formy są proste i tradycyjne.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Milo oparte na konstrukcji drewnianej. Stopnie z litego dębu w kolorze natura. Balustrada wg projektu indywidualnego.

 

5.   Drobiazgowy maksymalizm

Dużo, z przepychem, ale nie na bogato. We współczesnym maksymalizmie chodzi o prawdziwe wykorzystanie wszystkiego tego, co nas otacza. Dlatego we wnętrzach znajduje się przedmioty, które faktycznie się używa, które lubimy i które nas wyrażają. W domach dzieje się dużo, bo jest swojsko. To miły przepych i drobiazgowość będące totalnym przeciwieństwem sterylnego minimalizmu. Widać to także na przykładzie schodów, które są fantazyjnym połączeniem różnych form, kształtów, kolorów i materiałów.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Fot. Rintal Polska Schody Twin oparte na metalowej konstrukcji policzkowej w kolorze grafitu. Stopnie z litego dębu w kolorze natura. Balustrada Weld profile.

 

Czytaj również: Co wpływa na cenę schodów - czy modne schody kupimy tanio?

 

- 2023 rok w trendach wnętrzarskich będzie zdecydowanie ciekawy. Pojawi się wiele rozwiązań i pomysłów, dzięki którym wnętrza zyskają nowy design. Niewątpliwą zaletą jest też spore urozmaicenie w aranżacjach, dzięki czemu każdy odnajdzie swoją stylistykę – podsumowuje Andrzej Zbąski.

Źródło: Rintal Polska / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie zamówić konstrukcje drewniane Liczba postów: 3 Grupa: Moja budowa Szanowni Państwo, w przypadku konstrukcji drewnianych warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią, działaniem niekorzystnych warunków atmosfery...
  • Co to jest rekuperacja? Liczba postów: 40 Grupa: Budowa i re... Wszystkiego na ten temat dowiesz się tutaj https://www.climapolska.com.pl/toshiba-k limatyzacja/ bo mają wiedzę w temacie i wiele udanych realizacji. Dobiorą ci....
  • Czas na remont Liczba postów: 123 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Gość: Borsz napisał: czy grunt można mieszać z wodą, czy jeżeli chcę na jednej ze ścian przykelić płytę gipsową na pianoklej to też muszę gruntować?....
  • Malowanie Liczba postów: 56 Grupa: Moja budowa Szanowni Państwo, Przed malowaniem warto odpowiednio przygotować podłoże. Musi być ono równe, stabilne, oczyszczone i pozbawione ubytków. Do gruntowania rekomen...
  • Technologia w zgodzie z naturą Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... W tym temacie wyświetlacze E-Papierowe są świetnym rozwiązaniem. Dzięki ich niskiemu zużyciu energii, baterie mogą wytrzymać nawet przez kilka tygodni lub miesi...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 94

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >