Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Inspirowane rzeczywistymi oczekiwaniami różnych pokoleń, łączące funkcjonalność z designem, będące owocem nieograniczonej wyobraźni projektantów - najnowsze trendy schodowe są naprawdę zaskakujące. To miękkie kształty, przyjazne dla oka i natury materiały oraz formy i kolory budzące pozytywne wibracje. Jak wyglądają najmodniejsze schody?

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Tala 

Eklektyzm łączący glamour z industrializmem, japońskie kawaii, nostalgiczna dekometria, kwiecisty grandmillenial i drobiazgowy maksymalizm – to główne trendy, na których opierać się będą projekty schodowe w 2023 roku. – Wspólnym mianownikiem będzie dążenie do zrównoważonego projektowania i wytwarzania. Eko trendy objawią się zarówno poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów, jak i zoptymalizowaną produkcję, która ma ograniczać powstawianie odpadów – wyjaśnia Andrzej Zbąski, ekspert z Rintal Polska.

 

Czytaj również: Ściana ażurowa jako alternatywa dla balustrady przy schodach

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Aira wykorzystujące ścianę oraz szklaną balustradę jako elementy konstrukcyjne. Stopnie z litego dębu w kolorze natura.

 

Poznaj najbardziej zaskakujące trendy schodowe na 2023 rok

 

1.   Eklektyzm w wydaniu industrial glamour

Współczesny eklektyzm łączy w sobie wiele nurtów, jednak tym, który w 2023 roku zdobędzie serca miłośników interior designu, będzie industrial glamour. Wnętrza urządzone w tym tonie będą bardzo eleganckie, choć przełamane loftowymi rozwiązaniami dającymi unikatowy efekt. W przypadku schodów do wnętrz to połączenie organicznych materiałów, na przykład litego drewna, z nowoczesnymi, szklanymi elementami. Warto wybrać odpowiednią kolorystykę, ciepłe kolory stopni z dębu oraz barwione na złoty brąz szkło balustrady.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Aira wykorzystujące ścianę oraz szklaną balustradę jako elementy konstrukcyjne (tafla w odcieniu brązu). Schody z litego dębu w kolorze natura.

 

2.   Japońskie Kawaii

Kawaii to styl, który wywodzi się z japońskiego nurtu kulturowego. Samo słowo oznacza „słodki”, „uroczy”, dlatego wnętrza urządzone w tym trendzie cechują ciepłe, pastelowe kolory, zaokrąglone kształty i trójwymiarowe wzory. Chcąc wprowadzić do domu tak bajkową estetykę, warto wybrać lekkie schody ażurowe, w których główny nacisk położony jest na naturalną kolorystykę. Opierając konstrukcję na metalowych policzkach czy metalowej balustradzie, koniecznie wybierzmy złote barwy, które podkreślą ciepły charakter aranżacji. 

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Stella oparte na konstrukcji metalowej w kolorze złotym. Stopnie z mozaiki bukowej w kolorze orzecha. Balustrada Filo metal.

 

3.   Nostalgiczna dekometria

Dekometria to styl, który łączy w sobie wybujałość art deco z postmodernistycznym geometryzmem. Najważniejszym wyróżnikiem są tutaj obłe, regularne kształty – łuki, owale, elipsy i koła, jak i wzory graficzne. Ta nieszablonowość przedmiotów codziennego użytku polega na połączeniu nowoczesności z odwołaniem do nostalgii nurtu retro. Dlatego dekometryczne schody to formy kręcone oparte na słupie centralnym. Dodaje im się kunsztu poprzez rezygnacje z balustrady, co jednocześnie podkreśla to, co w tym stylu jest najważniejsze, czyli nieoczywiste upraszczanie tego, co oczywiste.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Trio Bis oparte na słupie centralnym oraz zewnętrznym policzku (wykonanie ze stali nierdzewnej matowej). Stopnie z litego dębu.

 

4.   Kwiecisty grandmillenial

Szukając klimatu angielskiej, XIX-wiecznej rezydencji wiejskiej lub po prostu, swojskiej przytulności zapamiętanej z domku babci, swoją uwagę warto zwrócić w stronę stylu grandmillenial. To coś pomiędzy tym co stare, a tym co nowe, czyli wnętrze, które intryguje, ale w którym każdy poczuje się jak w domu. Dlatego schody w stylu grammychic są klasyczne i mają nostalgiczną formę nawiązującą do rustykalizmu. Nie ma tu miejsca na geometryczne wzory czy chłód minimalizmu. Wręcz przeciwnie, formy są proste i tradycyjne.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023Fot. Rintal Polska Schody Milo oparte na konstrukcji drewnianej. Stopnie z litego dębu w kolorze natura. Balustrada wg projektu indywidualnego.

 

5.   Drobiazgowy maksymalizm

Dużo, z przepychem, ale nie na bogato. We współczesnym maksymalizmie chodzi o prawdziwe wykorzystanie wszystkiego tego, co nas otacza. Dlatego we wnętrzach znajduje się przedmioty, które faktycznie się używa, które lubimy i które nas wyrażają. W domach dzieje się dużo, bo jest swojsko. To miły przepych i drobiazgowość będące totalnym przeciwieństwem sterylnego minimalizmu. Widać to także na przykładzie schodów, które są fantazyjnym połączeniem różnych form, kształtów, kolorów i materiałów.

 

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Fot. Rintal Polska Schody Twin oparte na metalowej konstrukcji policzkowej w kolorze grafitu. Stopnie z litego dębu w kolorze natura. Balustrada Weld profile.

 

Czytaj również: Co wpływa na cenę schodów - czy modne schody kupimy tanio?

 

- 2023 rok w trendach wnętrzarskich będzie zdecydowanie ciekawy. Pojawi się wiele rozwiązań i pomysłów, dzięki którym wnętrza zyskają nowy design. Niewątpliwą zaletą jest też spore urozmaicenie w aranżacjach, dzięki czemu każdy odnajdzie swoją stylistykę – podsumowuje Andrzej Zbąski.

Źródło: Rintal Polska / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remont mieszkania Liczba postów: 62 Grupa: Firmy budow... Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które może przynieść wiele korzyści, ale jednocześnie wymaga starannego planowania i przygotowania. Przede wszystkim należ...
  • Budowa domu Liczba postów: 58 Grupa: Firmy budow... Jeżeli budujesz dom to warto inwestować w nowoczesne rozwiązania tym bardziej że wymagają tego nowe przepisy. Jeżeli szukasz pomp ciepła to wybierz produkt mark...
  • recykling Liczba postów: 82 Grupa: Firmy budow... Jeśli potrzebujesz wywieźć gruz lub potrzebne są kruszywa budowlane to wystarczy taka witryna https://schuettflix.com/pl/pl/o-uslugach /grys-do-betonu/ Tam wskaż...
  • Architektoniczne wyzwanie: magazyn na miarę nowo... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... Natomiast przy doborze odpowiedniego osprzętu do wózków widłowych, jak uchwyty, trawersy, przedłużki do wideł, łańcuchy itd. to polecam sprawdzić ofertę https:/...
  • magazyn Liczba postów: 533 Grupa: Firmy budow... Szukając porządnego wyposażenia do magazynu to na pewno warto sprawdzić ofertę Mipromet https://mipromet.pl/pl/23-osprzet-do-woz kow-widlowych gdzie bez problemó...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 90

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >