Budowa domu - porady – lista artykułów
Kiedy warto podpiwniczyć budynek?
Na rynku nieruchomości jest obecnie szeroka oferta niewielkich działek, które determinują wielkość planowanej inwestycji, ograniczając obszar zabudowy.
Dom zaprojektowany w zgodzie z „jin-jang”
Chociaż w Polsce panuje klimat umiarkowany, to kultura domków letnich, zwanych niegdyś daczami, cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością.
Jak kobiety rozmawiają o budowaniu?
Xella uruchamia Akademię Kobiet Budujących SILKA YTONG. Pierwsze spotkanie już 30 maja, w środę, w Warszawie.
Przypominamy - mija termin obowiązkowej kontroli stanu technicznego nieruchomości
Właścicielu nieruchomości, zarządco! Przypominamy - 31 maja mija termin obowiązkowej kontroli stanu technicznego nieruchomości.
Jakie materiały są najczęściej używane w budowlance?
Jest jednym z powszechnie używanych materiałów w budownictwie. Wykorzystuje się go do budowy i wykończenia dachów, elewacji oraz ścian wewnętrznych i zewnętrznych.
Jakie są koszta domu zrównoważonego?
Budownictwo zrównoważone opiera się na kilku fundamentalnych zasadach. Uwzględnia zarówno postęp gospodarczy i technologiczny oraz nasze dążenie do dobrobytu, z drugiej strony obejmuje poszanowanie natury i dbałość o środowisko pod kątem potrzeb przyszłych pokoleń.
Jakie są koszty budowy ekologicznego i nowoczesnego domu?
Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie – wymaga przede wszystkim dużych nakładów finansowych i czasowych oraz dobrej organizacji.
Jak budować oszczędnie?
Polskie i zagraniczne media rozpisują się na temat złej koniunktury gospodarczej, która dotyka kraje Europy zachodniej i lada dzień uderzyć ma w Polskę.
Dlaczego warto myśleć kompleksowo przy budowie domu
Szybki rozwój technologii budowlanych w Polsce stawia przed inwestorami rozpoczynającymi właśnie budowę własnego domu ogromne wyzwania.
Kiedy i jak docieplać ocieplone już wcześniej budynki?
W Polsce już od około 30 lat powszechnie ociepla się ściany domów, bloków mieszkalnych i innych obiektów budowlanych. Jednak część z wykonanych przed laty ociepleń ma – według dzisiejszych kryteriów i norm – niewystarczającą grubość izolacji i nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed utratą ciepła.