Czym jest natrysk ogniochronny i dlaczego warto go stosować?

Czym jest natrysk ogniochronny i dlaczego warto go stosować?

Ogień jest jednym z najbardziej spontanicznych, trudnych do opanowania żywiołów, który niezwykle szybko się rozprzestrzenia. Czytaj dalej

 

Nic więc dziwnego, że szukamy skutecznych sposobów, które pomogą nam w opanowaniu płomieni. Ogromną popularnością i uznaniem cieszy się w ostatnich latach natrysk ogniochronny. Czym jest i jak działa? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.


Natrysk ochronny i jego charakterystyka

Natrysk ochronny inaczej nazywany bywa zaprawą ogniochronną. Jest to masa, która jest mieszaniną lekkich surowców, takich jak  perlit i wermikulit. Wraz z innymi substancjami wiążącymi pozwala na doskonałą ochronę przed ogniem. Głównym zadaniem natrysku jest właściwe zabezpieczenie elementów stalowych oraz żelbetowych przed oddziaływaniem ognia.

 

Czym jest natrysk ogniochronny i dlaczego warto go stosować?

 

Czytaj również: Ampułka żywiczna odporna na wilgoć i zimno - ułatwia prace montażowe w okresie zimy

 

Niebagatelne znaczenie odgrywa także czas, w którym natrysk będzie chronił konkretne przedmioty przed szkodliwym oddziaływaniem płomieni. W zależności od grubości naniesionej warstwy natrysku ogniochronnego możemy liczyć na zabezpieczenie w przedziale R30, aż do R360. Natrysk jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jego cechą charakterystyczną jest wysoka ochrona oraz długa żywotność.

 

Jak działa natrysk ogniochronny?

Natrysk ogniochronny aplikowany jest przy pomocy agregatu tynkarskiego. Natrysk podnosi ogólną odporność danej konstrukcji na wysokie temperatury oraz szkodliwe działanie ognia w przypadku wystąpienia pożaru. Szczelna, zwarta warstwa izolacyjna, jest gwarancją doskonałej ochrony przed przegrzaniem danej konstrukcji. Natrysk ogniochronny możemy aplikować zarówno na otwartych przestrzeniach, jak również w zamkniętych wnętrzach (w zależności od wybranego rodzaju).

 

Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania, które pozwoli na ochronę konstrukcji stalowych oraz żelbetowych, to warto postawić na natrysk ogniochronny i cieszyć się z uzyskanych efektów. Więcej informacji o tym, dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem ognioochronnym, znajduje się na stronie https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/produkty-i-konstrukcje/produkty/natryski-ogniochronne/.

 

Czytaj również: Nanoszony metodą natryskową preparat mocujący do wykładzin, paneli i płytek winylowych

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >