Dlaczego warto zamontować wysokiej klasy okna dachowe?

Dlaczego warto zamontować wysokiej klasy okna dachowe?

Pomieszczenia na poddaszu są doskonałym miejsce na zorganizowanie przestronnej sypialni, czy pokoju dla dziecka, albo swojej pracowni. Z tego powodu warto wprowadzić do nich dużo naturalnego światła, które wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zapewnia więcej energii każdego dnia. Żeby wprowadzić do naszego pokoju na poddaszu jak najwięcej światła słonecznego, warto wybrać odpowiednie okna dachowe, które nie tylko pozwalają dobrze oświetlić pomieszczenie, ale są również bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Czytaj dalej

 

Rodzaje okien dachowych - które z nich są najpopularniejsze i dlaczego?

 Niezwykle popularne i bardzo często wybierane, to okna dachowe VELUX obrotowe, które nie tylko zapewniają bardzo dużo światła dziennego, ale również są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Możliwość otwierania ich zarówno od dołu, jak i od góry pozwala na dostęp do ich otwarcia niezależnie od tego, czy znajdują się przed nimi meble, czy nie. Ponadto za sprawą tego rozwiązania są one również wygodne dla osób poruszających się na wózku. Jeśli okno montujemy w pokoju dziecięcym, to możemy wyposażyć je w zamek na klucz, dzięki czemu nasze dziecko pomimo dostępu do klamki, nie będzie mogło go otworzyć bez naszej wiedzy. Okna dachowe obrotowe zapewniają nam również wygodę podczas mycia szyb, ponieważ mamy do nich łatwy dostęp, dzięki możliwości ich obracania o 180 stopni. Można je również zablokować w wybranej przez nas pozycji, dzięki czemu ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i bezpieczne.

 

Dlaczego warto zamontować wysokiej klasy okna dachowe?

 

Czytaj również: Większość Polaków wymieniających okna nie wie o rządowych dotacjach na ich wymianę

 

Wybierając okna dachowe, można również się zdecydować na modele uchylno-obrotowe, które zapewniają wszystkie udogodnienia związane z możliwością ich obracania, ale umożliwiają również ich szerokie otwarcie. Pozwala nam to z łatwością dobrze wywietrzyć nasz pokój na poddaszu, co jest bezpieczne, ponieważ okna uchylne są wyposażane w specjalny siłownik, który chroni przed ich nagłym zatrzaśnięciem się. Ponadto skrzydło jest otwierane na zewnątrz i nie opada, dzięki czemu możemy bezpiecznie i swobodnie wyjrzeć na zewnątrz naszego domu.

 

Dla osób, które chcą bardziej oświetlić swoje pomieszczenie na poddaszu, odpowiednim wyborem mogą być również świetliki, czyli okna, które nie mają możliwości otwarcia, ale pozwalają wprowadzić nieco światła słonecznego do środka naszego domu. Warto jednak pamiętać, że montując jedynie taki model okien dachowych, nie będziemy mogli przewietrzyć naszego pokoju, co nie będzie korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli chcemy dać sobie możliwość doskonałego doświetlenia i przewietrzenia poddasza, to trochę droższym wyborem mogą być lukarny. Wprowadzają do naszego domu niezwykle interesujący styl i są bardzo funkcjonalne, ale nie można ich montować przy zbyt stromych dachach. Ostatnim rodzajem okien dachowych są wyłazy dachowe, które służą głównie do umożliwienia nam wejścia na dach, ponieważ otwierają się na 60 stopni i są zabezpieczone przed samoistnym zamykaniem się.

 

W co mogą być wyposażone okna dachowe - jak wybrać odpowiedni model?

Okna dachowe są bardziej narażone na działanie wilgoci i dlatego powinniśmy wybierać tylko modele wysokiej klasy, które mają zwiększoną odporność na wilgoć i odznaczają się dużą wytrzymałością. Ponadto warto również pomyśleć o ochronnie swojego pokoju na poddaszu przed nadmiernym ogrzewaniem się. Wpuszczają one znacznie więcej promieni słonecznych niż zwykłe okna i z tego powodu nasze pomieszczenia mogą bardzo szybko się nagrzewać. Wybierając okna dachowe Velux mamy możliwość wygodnego montażu rolet dzięki systemowi Pick&Click!, który umożliwia nam wykonać go samodzielnie. Wysokiej jakości rolety okienne zapewniają ochronę przed słońcem, ale również zwiększają nasz komfort poprzez tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz, co sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy na poddaszu planujemy urządzić swoją sypialnię.

 

Ponadto takie rozwiązania jak trzyszybowe pakiety umożliwiają nam także zatrzymać więcej ciepła w naszym domu, co przekłada się na wysoką energooszczędność, dzięki czemu w naszym pokoju na poddaszu panuje przyjemna dla nas temperatura bez nadmiernego grzania lub ochładzania pomieszczenia. W niektórych modelach możemy również spotkać się z filtrem powietrza, który zabezpiecza nas przed kurzem oraz owadami. Wybierając okna dachowe, warto również pamiętać o tym, że są one częścią naszego wystroju wnętrza i z tego powodu należy odpowiednią dobrać model, który dopasuje się zarówno do stylu naszego pokoju, jak i całego domu. Wśród wielu różnych modeli można znaleźć wykonane te z drewna sosnowego, drewna laminowanego, czy mające ramę drewniano-poliuretanową, każde z nich odznaczają się wysoką trwałością.

 

Czytaj również: Minimalistyczny design aluminiowych okien dedykowanych nowoczesnym i historycznym realizacjom

 

Jeśli nasze poddasze odznacza się podwyższoną wilgotnością, to warto wybrać okna dachowe, których rama została wykonana z połączenia drewna i poliuretanu. Są one znacznie odporniejsze na wilgoć, więc nie będą wymagać naszej konserwacji i przez wiele lat pozostaną w nienagannym stanie. Decydując się na okna dachowe, należy wybierać wysokiej klasy modele, które są wytrzymałe i zapewniają dużą ochronę przed utratą ciepła, na którą są narażone znacznie bardziej pokoje znajdujące się na poddaszach niż te na parterze naszego domu.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18532 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 81

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >