Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Jak wygląda budowa domu zeroenergetycznego?
Oszczędność i kontrola zużycia energii, niezależność, troska o środowisko – to wszystko możesz zyskać dzięki inwestycji w budowę domu zeroenergetycznego. Aby móc cieszyć się tymi korzyściami, wystarczy np. pozyskiwać prąd w swoim domu z odnawialnych źródeł energii za pomocą ogniw fotowoltaicznych i wykorzystywać go do pracy pompy ciepła. Teraz jest to jeszcze prostsze, ponieważ trwa rządowy program Czyste Powietrze oferujący dofinansowania do wymiany starych urządzeń grzewczych na nowe m.in. na pompę ciepła. Dowiedz się więcej na temat domu zeroenergetycznego.
Domy o niskim zapotrzebowaniu na energię mogą zmniejszyć smog
Nie mamy już wątpliwości, że główną przyczyną smogu w polskich miastach są niewłaściwie i nadmiernie ogrzewane budynki. Polacy zużywają zdecydowanie zbyt wiele energii, ponieważ większość domów jest niewystarczająco lub w ogóle nieocieplona. Ponadto nadal głównym paliwem stosowanym do ogrzewania jest węgiel i jego pochodne, których produkty spalania mają najgorszy wpływ na jakość powietrza.
Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?
Skąd i kiedy pojawiło się budownictwo modułowe w Polsce? Czy polega to na dokładaniu kontenerów, które tworzą długie labirynty pozbawione funkcjonalności i co gorsze - oszczędności? O tym w dzisiejszym artykule. Raz na zawsze rozwiejemy wątpliwości i obalimy kilka mitów z tym związanych.
Jakie korzyści daje montaż nowoczesnej armatury z funkcją oszczędzania
Wzrost cen energii elektrycznej może przełożyć się na podwyżki rachunków za wodę użytkową jeszcze w ciągu tego roku. Nadmiernym wydatkom z tego tytułu można zapobiec, stosując nowoczesną armaturę z funkcjami oszczędzania.
Budowę domu energooszczędnego zaczynamy już na etapie wyboru projektu
Z raportu „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków” przeprowadzonego w ramach kampanii "Nie trać energii" wynika, że prawie 9 na 10 Polaków zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Wielu inwestorów rozpoczyna właśnie budowę. Formalności załatwione i co dalej? Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę? O czym należy pamiętać? Eksperci kampanii „Nie trać energii” postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Domowe sposoby na walkę ze smogiem
Smog przestał być problemem, z którym musimy radzić sobie tylko wtedy, gdy wychodzimy z domu. Powietrze wewnątrz mieszkań może być zanieczyszczone bardziej niż to na zewnątrz – oprócz drobnych pyłów PM10 czy PM2.5 pojawiają się w nim dodatkowo kurz i alergeny. Co zrobić, aby w sezonie grzewczym odetchnąć z ulgą?
Zawory równoważące w kolektorach słoneczanych
Efektywne wykorzystanie energii oraz bezpieczeństwo w instalacjach kolektorów słonecznych zależy w dużej mierze od zastosowania odpowiednich rozwiązań równoważących. Sprawdzone zawory gwarantują wysoką sprawność systemu, dokładną regulację natężenia przepływu i łatwy montaż.
Ekologiczne produkty, które umożliwiają budowę energooszczędnego domu
Zrównoważone budownictwo to wieloaspektowe podejście do wznoszenia obiektów przyjaznych środowisku naturalnemu. Dotyczy nie tylko bezpośredniego wpływu budynku na otoczenie, ale też procesu budowy, materiałów, z jakich jest wznoszony, sposobu ich wytwarzania, a także późniejszej utylizacji.
Czy montaż ogniw fotowoltaicznych jest opłacalny? Poznaj najważniejsze korzyści
Na polskim rynku fotowoltaika zyskuje na popularności. W 2016 roku Unia Europejska wystosowała środki mające na celu zwiększenie wykorzystania ogniw fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Spożytkowanie energii słonecznej ma zapobiec dalszym zmianom klimatycznym, a ogniwa fotowoltaiczne są dobrym sposobem na produkowanie zielonej energii w domach. Dodatkową zaletą rozwoju fotowoltaiki jest możliwość uzyskania energii elektrycznej mniejszym kosztem.
Dobrze wybrany termostat - znacznie ograniczy koszty ogrzewania domu
Nowe technologie mogą sprawić, że nasze życie będzie bardziej komfortowe. Mogą też sprawić, że rachunki za gaz czy energię elektryczną będą niższe. Szczególnie zimą, gdy budżet domowy jest mocno obciążany przez wydatki związane z ogrzewaniem domu czy mieszkania.