Gyptone BIG - Płyta RIGIPS z 4 spłaszczonymi krawędziami gwarantem idealnego połączenia

Gyptone BIG - Płyta RIGIPS z 4 spłaszczonymi krawędziami gwarantem idealnego połączenia

Dyskretny urok techniki połączeń

W pomieszczeniach z monolitycznymi sufitami podwieszanymi dotychczas najczęstszym problemem był wybór systemu, który gwarantowałby wykonanie niewidocznych połączeń między płytami. Wynikało to bądź z niedoskonałości oferowanych rozwiązań do zabudowy wnętrz, niedopracowanych w detalach bądź też z  błędów wykonawczych popełnianych już na etapie wykańczania obiektu przez niedokładnych budowniczych.
Od dziś z wyborem odpowiedniego systemu nie ma już kłopotu, Rigips Polska - Stawiany Sp. z o.o. wprowadziła bowiem na rynek nowy produkt – płyty perforowane Gyptone BIG. Ich nowatorstwo konstrukcyjne polega na specjalnym uformowaniu wszystkich czterech krawędzi. Spłaszczenie wszystkich krawędzi umożliwia perfekcyjne połączenia: szybkie, łatwe i z całkowicie niewidocznymi miejscami styku płyt.
Choć głównie przeznaczone do wykonywania sufitów podwieszanych, można je  montować także jako ściany.

Sufit i ściany z marzeń...

...architektów wnętrz
Harmonia powierzchni, niczym niezakłócona jej jednolitość, bez jakiejkolwiek rysy na gładkiej, dużej powierzchni to dla projektanta wnętrz wymarzone tło do kreowania aranżacji przestrzeni. Nic przecież tak nie szpeci widoku klasycznego mosiężnego żyrandola zawieszonego w pomieszczeniu jak ślady połączeń płyt sufitowych, każdy zaś pejzaż wiszący na ścianie straci swój urok na tle wyraźnie widocznego styku płyt ściennych.
Ta jednolitość, wprowadzająca wrażenie czystości powierzchni ma też bardzo duże znaczenia w dużych pomieszczeniach. Dlatego też propozycja płyt w wymiarze BIG 1,8 m x 2,4 m, większych niż powszechnie oferowane to odpowiedź na wyraźne oczekiwania rynku. Jednocześnie jest to propozycja ułatwiająca szybkie wykańczanie dużych powierzchni.    
Nie mniej istotnym  elementem jest urozmaicenie jednolitości płaszczyzny płyt w postaci wzoru faktury stworzonego przez układy kwadratowych lub prostokątnych perforacji. Dzięki różnorodności wzorów możemy dowolnie dobrać rodzaj perforacji na suficie i ścianach, podkreślając tym samym niepowtarzalny i odmienny charakter każdego pomieszczenia. Oczywiście tu właśnie działa już wyobraźnia projektanta wnętrz. Tak więc wzór na ścianie może być identyczny z tym na suficie, kontrastować z nim, w części nawiązywać do niego ...opcji jest wiele.

...inwestorów
Dla inwestora najważniejszymi aspektami każdego zastosowanego systemu jest spełnienie przez ten system surowych wymagań stawianych wyrobom budowlanym, prosty, szybki montaż, a następnie jak najlepsze walory użytkowe. Wszystkie te oczekiwania spełniają właśnie płyty Gyptone BIG   
 
...i wykonawców
Wykonawca zawsze najbardziej lubi rozwiązania systemowe, w których każdy element jest dobrze dopracowany, dopasowany do innych i prosty w montażu. Płyty Gyptone BIG przymocowuje się do systemowego stelaża stalowego wykonanego z profili Rigips CD60 Ultrastil. Stelaż najpierw  podwiesza się do sufitu za pomocą wieszaków. Istnieje możliwość dowolnej regulacji wysokości podwieszenia zależnie od wymagań projektu wnętrza.
Same połączenia płyt można wykończać, używając systemowych mas Rigips Standard, Super lub Vario i taśmy spoinowej. Elementy te pozwalają uzyskać gładką, jednolitą spoinę o maksymalnej wytrzymałości.

Klapy rewizyjne dopasowane do płyt
Sufity podwieszane często stosuje się, aby ukryć pod nimi instalacje sanitarne, grzewcze, elektryczne, telekomunikacyjne czy wentylacyjne. Wykonanie sufitu musi jednak zapewniać możliwość swobodnego dostępu do tych instalacji w celu naprawy czy okresowego serwisu. Rigips zadbał, by w gamie produktów BIG znalazły się również klapy rewizyjne pasujące do płyt z tej serii. Dostępne są więc one we wszystkich wzorach palety BIG i nadają się do bezpośredniego montażu w sufitach podwieszanych.

Gyptone BIG w aspektach technicznych

- Budowa i właściwości.
Do produkcji płyt używane są tylko naturalne surowce.
Głównym elementem konstrukcyjnym płyt jest gipsowy rdzeń, którego obie strony obłożone są twardym kartonem zapewniającym płytom dużą wytrzymałość. To właśnie gips jako dobry regulator higrometryczny sprawia, że płyty doskonale sprawdzają się w warunkach zmiennej wilgotności względnej dochodzącej nawet do 70%.
Fabrycznie są one dostarczane w kolorze szarego kartonu, ale można je łatwo malować na dowolnie wybrany kolor. Grubość płyty wynosi 12,5 mm.

- Bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo stosowania zapewniają takie właściwości płyt, jak: niepalność (nie wytwarzają bowiem płomieni, dymu ani toksycznych gazów), czy odporność na typowe uszkodzenia eksploatacyjne. Sufity podwieszane Rigips charakteryzują się odpowiednimi właściwościami fizykochemicznymi spełniającymi wymagania normy DIN 4102.

- Akustyka.
Rozwiązania Gyptone BIG spełniają wszelkie normy w zakresie akustyki oraz czasu pogłosu. Od wewnętrznej strony płyty laminowane są włókniną dźwiękochłonną. Dodatkowo wspomniana wcześniej perforacja płyt zapewnia, że pomieszczenia wyłożone nimi charakteryzują się  bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi:
hałas wyciszony zostaje do minimum, dźwięki powstające zaś odbierane są w sposób wyraźny i czysty. W zależności od wybranego wzoru  wskaźnik pochłaniania dźwięku αw dla płyt Gyptone BIG  wynosi od 0,4 do 0,6. Parametry akustyczne sprawiają, że płyty te chętnie są stosowane do wykańczania pomieszczeń, w których tak istotna jest odpowiednia akustyka i przekaz dźwięku. Są więc już na niejednych sufitach i ścianach: sal audytoryjnych, koncertowych, studiów muzycznych, biur, ale też dużych pomieszczeń produkcyjnych, czy hal sportowych.
Wśród obiektów referencyjnych jest wiele budynków z najróżniejszych części Europy.

Źródło: Rigips / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie panele podłogowe wybrać aby wprowadzić atmos... Liczba postów: 30 Grupa: Wnętrza Deski z litego drewna warstwowe to dobra opcja, albo panele laminowane, jeśli podłoga ma być trwała i odporna na ścieranie i zarysowania. Drewno to materiał bar...
  • jaką wannę wybrać? Liczba postów: 56 Grupa: Ciekawe pom... Jeśli szukacie wanny wolnostojącej to polecam ten model - https://www.swiatlazienek.com.pl//p94971 ,galatea-smooth-wanna-wolnostojaca-bez-k orka-i-syfonu-160x75-c...
  • łóżko dziecięce Liczba postów: 178 Grupa: Porady i op... Poszukuję właśnie odpowiedniego łóżka dla mojego dziecka i natknęłam się na ten https://www.senmalucha.pl/ sklep online. Powiem wam, że sklep oferuje szeroki wy...
  • Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej Liczba postów: 19 Grupa: Wnętrza Decydując się na prowadzenie restauracji, czy również lokalu gastronomicznego to trzeba pamiętać, że konieczne jest odpowiednie wyposażenie. Bardzo przydatne są...
  • Jak urządzić mieszkanie, aby było funkcjonalne i a... Liczba postów: 40 Grupa: Wnętrza Polecam kilka stron, na których mozna poszukać inspiracji w urządzeniu wnętrz; homebook pinterest Warto jest również przejrzeć sobie strony biur projektowych,....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18328 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 116

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >