Łazienka dla dojrzałych – wyposażenie łazienkowe firmy Kaldewei

Łazienka dla dojrzałych – wyposażenie łazienkowe firmy Kaldewei

Średnia wieku społeczeństw europejskich (także polskiego) powoli, ale nieubłaganie pnie się w górę. Producenci urządzeń do wyposażenia łazienki także uwzględniają ten fakt w swoich strategiach. W związku z tym firma Kaldewei, największy europejski producent wanien i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, zleciła badania mające wykazać, jak Europejczycy oceniają okres życia umownie nazywany 50+ i jakie oczekiwania z nim wiążą, jeżeli chodzi o wyposażenie łazienki. Badania zostały wykonane przez prestiżowy Instytut Reinholda z Frankfurtu nad Menem. Czytaj dalej


Ocena okresu życia nazywanego 50+ zmienia się wraz z wiekiem respondentów. Inaczej wartościujemy moment wkroczenia w ten wiek i wczesny okres emerytury, a zupełnie inaczej respondenci wypowiadają się o późnym wieku emerytalnym. Młodsi liczą na to, że po odejściu dzieci z domu nareszcie będą mieli więcej czasu dla siebie i szansę na pełne smakowanie życia oraz świata, zajmowanie się tym, co im sprawia przyjemność i na co mają ochotę. Z czasem te oceny zmieniają się na bardziej pesymistyczne. Pojawienie się pierwszych dolegliwości starości postrzegane jest jako stopniowe odrywanie się od naturalnego rytmu życia, czas pogłębiającej się izolacji oraz osłabienia zdrowia i spadku sił witalnych.

Adekwatnie do tych zróżnicowanych ocen zmieniają się także preferencje konsumenckie dotyczące wyposażenia łazienki. Uwolnione budżety domowe pięćdziesięciolatków pozwalają im na bardziej komfortowe wyposażenie łazienki, która z miejsca przygotowania do pracy i wieczornego odpoczynku, przekształca się w oazę relaksu i medytacji. Dojrzali ludzie generalnie spędzają więcej czasu w łazience i pragną w związku z tym, żeby była lepiej urządzona. Chcą przy tym osiągnąć standard, który nie był im wcześniej dostępny ze względu na ograniczenia budżetowe. Często inicjują więc remont i wymianę urządzeń.

Preferencje znacznie zmieniają się, kiedy poczujemy pierwsze oznaki zbliżającej się starości. Przystosowanie łazienki do towarzyszącego tym zmianom ograniczenia sprawności decyduje często o tym, jak długo będziemy mogli żyć niezależnie od pomocy innych.

Wanny i brodziki Kaldewei
Wśród produktów firmy Kaldewei znajdziemy wiele rozwiązań, idealnie spełniających założenia wzornictwa, które w tym przypadku umownie można nazwać „designem uniwersalnym”.
Takie wanny i brodziki charakteryzuje sposób projektowania, który łączy w sobie wysoką jakość i ponadczasowe wzornictwo z funkcjonalnością ułatwiającą korzystanie z łazienki przez ludzi z ograniczeniami ruchowymi. Podstawową zasadą konstrukcji takich urządzeń jest „więcej, prościej, lepiej” zamiast motta „mniej, szybciej, piękniej” - stosowanego we wzornictwie nastawionym na estetykę. W łazience dla dojrzałych potrzebne są przede wszystkim komfort, bezpieczeństwo oraz wygoda.

Łazienka użytkownika 50+ to przede wszystkim urządzenia, które tak zostały zaprojektowane, aby każdy z detali wnosił jak najwięcej komfortu i bezpieczeństwa. Wanny Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm mają wygodnie ukształtowane podparcie na plecy, ergonomicznie wyprofilowane podłokietniki i dużą powierzchnię do siedzenia. Zamontowane po obu stronach uchwyty ułatwiają wchodzenie i wychodzenie, a specjalna powierzchnia przeciwpoślizgowa podnosi poczucie bezpieczeństwa. Stosowanie specjalnej powierzchni uszlachetnionej o obniżonej przyczepności powierzchniowej ułatwia z kolei utrzymanie wanny w czystości.
Istotnym elementem jest także sposób zabudowy wanny w łazience. Jeżeli wybierzemy ustawienie narożne, przy wannie można wygospodarować dużą powierzchnię do siedzenia i wygodne półki do odkładania akcesoriów kąpielowych. Warto zwrócić także uwagę na wykonanie małego stopnia pośredniego niwelującego wysokość wanny, lub wybrać wannę, która z założenia jest płytsza.

Brodziki Kaldewei przeznaczone do wyposażenia łazienki dla dojrzałych to cała gama rozmiarów Superplan XXL o dużej, superpłaskiej powierzchni, która nie tyko umożliwia łatwy dostęp (także dla osób na wózkach) do prysznica, ale także nieograniczoną swobodę ruchów pod strumieniem wody. Specjalna powierzchnia antypoślizgowa zapewnia przy tym poczucie bezpieczeństwa. Stal emaliowana Kaldewei o grubości 3,5 mm gwarantuje brodzikom stabilność, trwałość, a także dużą odporność na zarysowania i blaknięcie.

Firma Kaldewei to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 250 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Produkty firmy Kaldewei mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Wszystkie produkty marki Kaldewei są objęte 30 letnią gwarancją.

Wanny Kaldewei z serii Rondo wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm dzięki możliwościom wielorakiej zabudowy, stanowią idealne rozwiązanie do wyposażania łazienek dla dojrzałych.
 

Wanny Kaldewei z serii Rondo to ponadczasowe wzornictwo, a dzięki odpowiedniej zabudowie narożnej gwarantują dostęp z obu stron. Stosowanie w łazienkach 50+ urządzeń zabudowanych jako narożne, lub narożnych pozwala na wygospodarowanie dodatkowej powierzchni do siedzenia, zbudowanie stopnia pośredniego i wygodnych półek do odkładania akcesoriów kąpielowych. Wnętrze wanny powinno być obszerne, z ergonomicznie ukształtowanymi podłokietnikami i odpowiednio ukształtowanym podparciem na plecy. Zamontowane po obu stronach uchwyty ułatwiają wchodzenie i wychodzenie, a specjalna powierzchnia antypoślizgowa podnosi poczucie bezpieczeństwa
 

Brodziki Kaldewei Superplan XXL wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm to duża, superpłaska powierzchnia, która nie tyko gwarantuje łatwy dostęp (także dla osób na wózkach) do prysznica, ale także nieograniczoną swobodę ruchów pod strumieniem wody. Specjalna powierzchnia antypoślizgowa daje całkowite poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo zamontowana półka służy do stawiania akcesoriów i podtrzymywania się w czasie kąpieli.
Źródło: budnet.pl
Autor: Klaxon Communications/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czym podkleić okleinę ? Liczba postów: 140 Grupa: Porady i op... Dokładnie, taśma dwustronna najlepiej
  • wyposażenie biura Liczba postów: 376 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli chodzi o wyposażenie biura to na pewno warto przygotować foldery reklamowe lub wizytówki a te szybko zamówisz tutaj https://www.jkbprint.pl/druk-ksiazek....
  • Jak nie tracić czasu na sprzątanie? Liczba postów: 213 Grupa: Wnętrza W każdym biurze utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości jest ważną kwestią, wpływającą zarówno na komfort i bezpieczeństwo pracowników, jak i wizerunek marki...
  • Luksusowa sofa w stylu chesterfield Liczba postów: 43 Grupa: Wnętrza U mnie idealnie sprawdza się sofa z funkcją spania. Jest bardzo wygodna i ładna - idealnie pasuje do salonu.
  • Farby kolorowe dla alergików Liczba postów: 48 Grupa: Ciekawe pom... Szanowny Panie, Rekomenduję wybór farby Śnieżka Eko Plus. Farba jest łatwa w aplikacji, wydajna (do 14 m²/l przy jednokrotnym malowaniu), dobrze kryje, nie chla...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 61

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >