Łazienka w wielkomiejskim stylu

Łazienka w wielkomiejskim stylu

Miejska panorama z ostatnich pięter wysokościowców nie jest zarezerwowana tylko dla właścicieli apartamentów. Miłośnicy urbanistycznej architektury mogą wprowadzić widoki kultowych metropolii do swojego wnętrza. Bogactwo i różnorodność stylów zainspirowały designerów do rozwinięcia oferty dekorów z urbanistycznymi motywami.

 

I loft it

 

Klucz do prostoty i minimalizmu można odnaleźć nie tylko w eleganckim apartamencie przy Central Parku. W Belinie, Londynie czy Paryżu, co krok zlokalizowane są stare fabryki przerobione na lofty. Pomimo iż historia tego typu wnętrza sięga lat 50. XX wieku i zgiełku Nowego Jorku, surowe wnętrza zostały entuzjastycznie przyjęte w Europie.

 


Wielkomiejskie panoramy

 

Wielkie miasta, charakterystyczne budynki i niezwykła jakość wykonania. To cechy, które zaspokoją nawet najbardziej wyszukane gusta. Dekory Opp! Urban to różne spojrzeniana metropolie, wykorzystujące charakterystyczne widoki i eklektyczne style architektoniczne. Płytki świetnie sprawdzą się w dekorowaniu przestrzeni nad blatem, wanną lub szafkami. Można wykorzystywać je pojedynczo, a także układać kolejno uzyskując rozległą panoramę. Trójwymiarowy efekt nadaje płytkom gruba warstwa spolerowanej granili. Miejski klimat wielkich miast ujęty jest niczym na czarno-białej fotografii. 

 

Czytaj również: Wysoka jakość wyposażenia łazienki

 Z nutką romantyzmu

 

Wielkomiejska dżungla to nie tylko energia, ruch i szybki styl życia. Z drugiej strony maluje się spokój oraz majestatyczny wygląd drapaczy chmur. Dekory Skyline z linii Konkret to utrzymane w pastelowej kolorystyce wieżowce, inspirowane impresjonistycznym malarstwem– opowiada Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Odbicie w wodzie i rozmycie krawędzi oraz barw zwraca uwagę na romantyczną stronę wielkich metropolii. Płytkio wymiarach 60x30cm stanowią swojego rodzaju wyzwanie aranżacyjnie. Dekorysą wieloelementowe i nietypowe o tyle, że rysunek naniesiony jest w pionie, a nie – jak zazwyczaj – w poziomie. Zalecamy do wykorzystania na przykład w przestrzeni pomiędzy szafkami a zlewem, czy umywalką. Pastelowe barwy dodadzą nieco ciepła surowym, industrialnym wnętrzom. 

 

 

 

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

 

Czy można połączyć tradycyjny szyki elegancję Paryża, stolicy kultury, mody z nowoczesnym pełnym ekspresji street artem? Po takie rozwiązanie sięgają projektanci marki Ceramstic w swojej płytce Paris z serii Konkret. Wieża Eiffla, to jedenz najczęściej wykorzystywanych motywów miejskich. Prawdziwy symbol techniczneji naukowej potęgi. Klasyczne ujęcie współgra z kolorystyką fotografii przełamując pełen ekspresji napis zainspirowanym sztuką uliczną. Wyrazisty czerwony kolor ożywia i dodaje elementu nowoczesności. 

 

Czytaj również: Ściany pokryte czarno-białymi płytkami to idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika minimalistycznych wnętrz

 

 


Eklektyzm wnętrza – stara fabryka z nowoczesnym designemMimo iż industrialne wnętrza narodziły się w latach 50 XX wieku w Nowym Jorku, styl ten zyskuje coraz większe grono sympatyków zwłaszcza w Europie. Bez wątpienia europejska stolicą industiralu oraz minimalizmu jest Berlin. Duże, surowe wnętrza utrzymane w stonowanej stylistyce można ożywić płytkami z serii Opp!. Stricte urbanistyczne nadruki z widokami Berlina czy Londynu zastąpią banalne plakaty i fototapety.
Źródło: trilplep / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >