Najlepsze narzędzia ogrodowe

Najlepsze narzędzia ogrodowe

Jest rok 1961. Berlin. Rozpoczyna sie budowa Muru Berlińskiego. John F. Kennedy zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Yuri Gagarin jako pierwszy odkrywa kosmos. Czytaj dalej

 

Dwóch młodych businessmanów, Werner Kress  i Eberhard Kastner, zakłada firmę, której celem jest sprzedaż francuskich urządzeń ogrodowych.   Ta mała firma z siedzibą w Ulm / Niemcy w przeciągu kilku dekad staje się wiodącym producentem wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych w Europie. Obecnie, marka GARDENA stanowi integralną część europejskiego krajobrazu ogrodniczego. W roku bieżącym ta wiodąca marka świętuje swoje 50 urodziny – to wystarczający powód by przeszukać archiwa i odkryć sekret sukcesu GARDENA.

 

1968: Proste podlewanie po jednym kliknięciu

Panowie Kress and Kastner marzyli o produkowaniu i sprzedawaniu swoich własnych urządzeń ogrodniczych. Jako, że dbanie o utrzymanie ozdobnych ogrodów stało się popularnym hobby w latach sześćdziesiątych, a rynek ogrodniczy zdominowany był przez wielu tradycjonalistów zaczęto domagać się nowych rozwiązań. Pomarańczowy to kolor kojarzący się z produktami Original GARDENA System, służącymi do nawadniania, w skład którego wchodzą takie elementy jak przyłącza kranowe, węże czy złączki do węży. Ktokolwiek przedtem chciał podlewać swój ogród używając węża ogrodowego musiał mozolnie przykręcać go do kranu przy użyciu zacisku lub drutu. Original Gardena System umożliwił przymocowywanie węża do kranu szybko i prosto za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki swojemu charakterystycznemu wzornictwu system jest ponadczasowy i od kilku dekad stanowi niezbędne, klasyczne wyposażenie ogrodów w Europie.

 

 

1973: Ku bezprzewodowej wolności

Na początku lat siedemdziesiątych, drzewa iglaste wszystkich wyobrażalnych i niewyobrażalnych odmian były ostatnim krzykiem mody. W 1973 GARDENA dowiodła swego pionierskiego ducha i ogłosiła erę akumulatora wraz z wprowadzeniem akumulatorowych nożyc do cięcia krzewów, które nazywały się “Accu Grande”. Przy użyciu tego sprytnego pomocnika właściciele ogrodów mogli w końcu kształtować krzewy, krzaki oraz brzegi trawników bez irytującej plątaniny kabli. Rok później GARDENA zaprezentowała cały zakres zasilanych na  baterie nożyc do trawy, który stale jest rozszerzany i optymalizowany po dziś dzień.

 

 

Od czego zacząć wiosenne porządki?

 

1975: Ostre nożyce do łatwego cięcia

W kształtującym się społeczeństwie nastawionym na przyjemności, „czas wolny” z pewnością nie mógł być marnowany. Ogrodnictwo szybko przekształciło się w jedno z najbardziej popularnych hobby wśród europejczyków – a GARDENA dalej wymyślała innowacyjne narzędzia ogrodowe. W roku 1975 GARDENA wprowadziła na rynek  pełną gamę zaawansowanych sekatorów i nożyc do gałęzi, które pozostały w asortymencie i dalej są unowocześniane. Co ważne, specjalnie ukształtowane i  powlekane ostrza, ergonomicznie zaprojektowane uchwyty jak również przekładnie zębate pozwalają ogrodnikom pasjonatom wykonywać cięcia w sposób łatwy, precyzyjny i efektywny. Obecnie, program narzędzi tnących obejmuje 13 sekatorów, 19 nożyc do gałęzi  i 8 nożyc do żywopłotu w wersji Classic, Comfort bądź Premium. Niezależnie od wyboru GARDENA udziela 25 lat gwarancji na swoje ręczne narzędzia służące do pielęgnacji drzew i krzewów.

 

 

1977: jeden uchwyt, wiele zastosowań!

Rok 1977 to narodziny popularnego combisystem GARDENA. System ten umożliwiał łatwe łączenie na jednym trzonku szerokiej gamy narzędzi, którymi dysponował ogrodnik. GARDENA combisystem oferuje liczne oraz przydatne urządzenia na każdą porę roku i do wszystkich prac w ogrodzie, takie jak kultywator, motyczka, wertykulator, różne typy grabi, łopata do odgarniania śniegu bądź – nowy program szczotek wykorzystywanych w domu i ogrodzie, wprowadzony w roku 2011. Trzonek może być jeden, ale ich dostępna paleta wacha się od solidnych drewnianych poprzez ergonomiczne aluminiowe, aż do teleskopowych trzonków o długości do 3,90 m. Cóż więcej może mieć do zaoferowania lider rynku w gamie combisystem. Stałe połączenie w którym śruby mocujące nie obluzowują się i oczywiście 25 gwarancję.

 

 


 1978: Kompaktowy zasilacz sieciowy dla mądrego wykorzystania wody

Ginące lasy, kryzys naftowy, dziura ozonowa doprowadzają pod koniec lat siedemdziesiątych do nowej formy świadomości ekologicznej. W roku 1978 GARDENA dodaje do swej oferty produkt ważny w kontekście oszczędzania wody. Dzięki szerokiemu wyborowi pomp GARDENA inteligentne rozdzielanie cennych zasobów wody stało się dziecinnie proste dla właścicieli domów i ogrodów. Dzisiaj marka z Ulm oferuje odpowiednie rozwiązania do wszystkich obszarów zastosowań: nawadniania, odprowadzania i dostawy wody do domu, w celu oszczędzania wody pitnej, oczyszczenia brudnej wody lub ekonomicznego korzystania i czerpania korzyści z własnych zasobów wody.

 

Sterownik do nawadniania ogrodu od GARDENY

 

1985-1990: Magiczne nawadnianie

Lata osiemdziesiąte to narodziny komputerów domowych które, dzięki marce GARDENA, stanowiły udogodnienie dla właścicieli ogrodów. Wraz z pojawieniem się na rynku pierwszego sterownika nawadniania GARDENA w roku 1985, zmieniło się credo ogrodników, które brzmiało: „Ciesz się życiem, zamiast spędzać czas na podlewaniu”. 5 lat później właściciele ogrodów podlewali swoje trawniki, tarasy i grządki całkowicie automatycznie używając systemów nawadniających GARDENA Sprinklersystem oraz GARDENA Micro-Drip-System. Te inteligentne systemy umożliwiają zaopatrzenie ogrodu w wodę w idealnym momencie rano, bez potrzeby wstawania z łóżka.

 

 

1990: Jeden akumulator do wszystkiego!

Bez plątaniny kabli, bez zerwanych przewodów lub rozdartych główek kwiatów. Więcej elastyczności przy cięciu, przycinaniu i innych pracach ogrodowych. W latach dziewięćdziesiątych pojawiało się coraz więcej narzędzi ogrodniczych zasilanych przez akumulatory. Po co mieć różne  akumulatorki do różnych narzędzi ogrodniczych? W roku 1990 GARDENA kładzie kres temu zamieszaniu wprowadzając system akumulatorów, tak by ogrodnicy mogli używać jednego akumulatora do kilku urządzeń, bądź jako baterii zastępczej. Obecnie eksperci marki GARDENA posiadają w swojej ofercie kilkanaście narzędzi ogrodniczych, na których znajduje się etykieta Li-Ion Power. Właśnie tu przydaje się ten praktyczny system akumulatorów. Jako przykład można podać akumlator litowo-jonowy 18V / 2.6 Ah, który jest kompatybilny z 6 narzędziami akumulatorowymi: piłą łańcuchową, nożycami do żywopłotu oraz w obu akumulatorowych podkaszarkach do trawy.

 

 

2007: Pierwszy zraszacz z pamięcią

Ile zraszaczy musi ustawić posiadacz ogrodu pełnego zakątków i zakamarków aby być pewnym, że cała trawa dostanie wystarczająca ilość wody? Od 2007 roku GARDENA ma  jasna odpowiedź na to pytanie: tylko jeden! GARDENA jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek nawadniania trawników zraszacz AquaContour: zraszacz, który dosięgnie prawie każdej części nieregularnych obszarów trawiastych – aż do 350 m2 – a wszystko to przy minimalnym wysiłku. Należy wprowadzić do 50 punktów na obwodzie, zapisać je i używać , kiedy zachodzi taka potrzeba.

 

 

2011: 50 lat GARDENA!

W ciągu 50 lat GARDENA rozwinęła się od małej  firmy zajmującej się sprzedażą do światowej sławy producenta sprytnych produktów i systemów zajmując sie wszystkimi aspektami ogrodnictwa. Większość pasjonatów ogrodu zna markę GARDENA od lat. W tym uroczystym roku GARDENA nie wstrzymuje się z innowacjami. Całkiem przeciwnie! Nowe produkty, takie jak akumulatorowe nożyce do cięcia krzewów  i brzegów trawnika, składne grabie wachlarzowe XXL, lub bezkonkurencyjny wycinak do chwastów dowodzą, że niestrudzoną pasją GARDENA jest przemienienie "pracy w ogrodzie" na łatwe i przyjemne spędzanie wolnego czasu.

 

Jak dbać o trawnik? Praktiker radzi!

 

GARDENA poleca…


Nowość GARDENA puszka poboru wody z wężem spiralnym

Nowa, puszka poboru wody z wężem spiralnym GARDENA posiada w komplecie 10 metrowy wąż spiralny oraz Classic końcówkę zraszającą. Ciekawym rozwiązaniem tego urządzenia jest to, że jest całkowicie schowane w ziemi. Tylko kulowa, odporna na uderzenia pokrywa pozostaje widoczna. Spiralny wąż jest wyjątkowo praktyczny oraz gotowy do użycia w dowolnym miejscu w ogrodzie. Po zakończeniu pracy wąż samoczynnie zwija się do puszki i dzięki temu zajmuje niewiele miejsca.

 

 

Nowość GARDENA pompa do deszczówki

Cicha pompa do deszczówki posiada wygiętą, teleskopową rurę przyłączeniową. Wystarczy zawiesić ją na brzegu zbiornika z wodą. Pompę można umieścić również na dnie zbiornika, przy czym dodatkowa stopka zapobiega zasysaniu zanieczyszczeń. Ponadto zintegrowany filtr pozwala na niezakłóconą pracę pompy. Urządzenie zostało wyposażone w wyłącznik pływakowy. Oszczędny sposób przechowywania i łatwy transport dzięki wbudowanemu uchwytowi, kablowi i teleskopowej rurce przyłączeniowej.

 

 

Nowość GARDENA Classic sterownik nawadniania 4030

Teraz niezawodne, automatyczne nawadnianie jest jeszcze prostsze, dzięki GARDENA sterownikowi nawadniania 4030, który posiada możliwość zaprogramowania 4 niezależnych kanałów. Urządzenie należy zainstalować w miejscach zabezpieczonych od deszczu i wilgoci, a dzięki praktycznym kablom połączeniowym jego montaż odbywa się bez żadnego wysiłku. Sterownik umożliwia zaprogramowanie do 3 trybów nawadniania na każdym zaworze automatycznym. Ponadto, urządzenie posiadają kanał Master, który umożliwia uruchomienie pompy do obsługi alternatywnych źródeł wody, np.: z cysterny lub studni. Długość trwania nawadniania może być centralnie regulowana w zakresie od 10  do 200 %.

 

 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 189 Grupa: Nowości ara... Szanowni Państwo, Pokój dziecka jest miejscem intensywnych zabaw. Dlatego do malowania ścian warto zastosować farbę, która pozwoli na łatwe, szybki i skuteczne....
  • Podłogi Liczba postów: 231 Grupa: Robimy stro... Polecam zapoznać się z asortymentem sklepu https://www.podlogi-olsztyn.pl/. Znajdują się tam między innymi listwy wykończeniowe pasujące do każdej podłogi
  • Tajniki ocieplania domu Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... ja osobiście polecam system ociepleń FAST, posiadam już od ponad 10 lat na styropianie 12mm i nic się nie dzieje :D
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 353 Grupa: Robimy stro... Najbardziej preferuję deskę barlinecką, to najlepszy wybór jeżeli chodzi o podłogi drewniane. https://podlogi24.net.pl/
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 247 Grupa: Firmy budow... Światowa gospodarka powoli odchodzi od pozyskiwania węgla kamiennego na rzecz innych, bardziej ekologicznych źródeł energii. To przekłada się na coraz mniejsze....
  • blacha trapezowa Liczba postów: 138 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18523 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >