Oto 5 cech ekologicznego domu. Ty też możesz taki mieć

Oto 5 cech ekologicznego domu. Ty też możesz taki mieć

Rosnąca liczba inwestorów budując swój nowy dom chce, aby był on tani w eksploatacji oraz przyjazny dla środowiska naturalnego. Nowoczesne technologie w zakresie instalacji pozwalają dziś osiągnąć zamierzone efekty. Inwestycja w fotowoltaikę, pompę ciepła i rekuperację pozwala na osiągnięcie niezależności energetycznej. Czytaj dalej

 

 

1. Instalacja fotowoltaiczna – produkuj własny prąd

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną służącą do produkcji energii elektrycznej ze słońca pozwala na wygenerowanie znacznych oszczędności. Wyprodukowana w ten sposób energia zaspokoi bieżące zapotrzebowanie, a ewentualne nadwyżki energii mogą zostać zakumulowane w magazynie lub odsprzedane zakładowi energetycznemu. W dobie stale rosnących cen energii elektrycznej, z uwagi na przestarzałą technologię elektrowni węglowych, inwestycja w instalację fotowoltaiczną wpłynie korzystnie na Twoją kieszeń, ale również na zmniejszenie śladu węglowego, czyli emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 

2. Pompa ciepła – tanie i ekologiczne ciepło

Pompa ciepła to najbardziej sprawne urządzenie grzewcze wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Wykorzystując ciepło zakumulowane w powietrzu, jesteś w stanie ogrzać swój dom taniej niż z wykorzystaniem tradycyjnych kotłów węglowych, nie emitując jednocześnie szkodliwych substancji zatruwających powietrze wokół Ciebie. Ponadto, wykorzystując do zasilania energię z instalacji fotowoltaicznej sprawisz, że ciepło potrzebne do ogrzania Twojego domu będzie jednocześnie tanie oraz zielone.

 

Czytaj również: Dachy polderowe (niebiesko - zielone ), jak działa ich system retencyjno-rozsączający

 

Oto 5 cech ekologicznego domu. Ty też możesz taki mieć

 

3. Rekuperacja – odetchnij pełną piersią

Rekuperacja to rozwiązanie pozwalające na jednoczesne zapewnienie stałego dostępu do czystego i przefiltrowanego powietrza wewnątrz Twojego domu, jak również zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczeń. W klasycznym, grawitacyjnym systemie wentylacji ciepłe powietrze z wnętrza domu wydostaje się na zewnątrz poprzez kominy wentylacyjne. Rekuperator, czyli centrala wentylacyjna, w sposób kontrolowany wymienia powietrze wewnątrz Twojego domu dbając o to, aby powietrze nawiewane z zewnątrz zostało wcześniej przefiltrowane oraz wstępnie podgrzane w wymienniku, przez które przepływa również ciepłe, ale zużyte powietrze opuszczające Twój dom.

 

4. Uniezależnienie od węgla

Nowoczesny i ekologiczny dom to taki który do swojego funkcjonowania nie wymaga wykorzystania węgla. Czy to jako opału do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody, czy też jako paliwa w elektrowniach produkujących energię elektryczną. Każda z form rezygnacji z węgla będzie przyczyniała się do poprawy jakości powietrza, zmniejszenia emisji kancerogennych zanieczyszczeń i towarzyszących im zjawisk takich jak smog. Rezygnacja i odejście od węgla to również spowolnienie niekorzystnych zmian klimatu. Mniejsza zależność od węgla to także większa niezależność energetyczna oraz odporność na wahania cen dyktowane przez wyczerpujące się zasoby paliw kopalnych.

 

5. Solidny wykonawca i kompleksowy montaż

Wszystkie z wymienionych technologii w znaczący sposób przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego oraz poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Aby jednak wszystkie instalacje pracowały w sposób prawidłowy i bezpieczny, generując przy tym spore oszczędności, muszą być dobrane i zamontowane przez fachowego wykonawcę oferującego kompleksowe doradztwo oraz montaż urządzeń. Korzystając z usług sprawdzonych i doświadczonych wykonawców takich jak Eco-Team otrzymasz pewność i gwarancję, że wszystkie ekologiczne instalacje będą zamontowane prawidłowo.

 

Czytaj również: Jak sadzić drzewa w miastach, aby nie usychały? Miasta przyszłości – deszczówka i zieleń

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19224 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 345

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >