Panele ścienne z trójwymiarową strukturą

Panele ścienne z trójwymiarową strukturą

Dekoracyjne i kolorystyczne wykończenie ścian – stanowiących największą powierzchnię w naszych domach i mieszkaniach – jest dużym wyzwaniem i często spędza sen z powiek osobom urządzającym wnętrze lub planującym remont. Czytaj dalej

 

 Do dyspozycji mamy bowiem bardzo wiele możliwości. Tym razem skupimy się jednak na sposobie, który przy małym wysiłku pomoże całkowicie odmienić charakter pomieszczenia – nowoczesnych panelach ściennych ze strukturą 3D. Zanim jednak poznamy szczegóły aranżacji ściany przy zastosowaniu paneli ściennych, warto poznać kilka najświeższych trendów w tym zakresie. Aktualne trendy w aranżacji ścianŚciana, która ze względu na swoją powierzchnię jest dominującym elementem wnętrza, powinna stanowić doskonałe tło dla wybranych przez nas mebli i innych elementów funkcjonalnych wnętrza. Rynek zasypuje nas bardzo różnorodnymi możliwościami: - Sklepy z materiałami do wykańczania wnętrz oferują pełną gamę materiałów do dekoracji ścian. Od ciekawego i modnego koloru w postaci farby, tapety, struktury, tatuażu ściennego, po panele imitujące drewno czy panele 3D, które występują w różnych kolorach, wzorach i modelach – mówi Marta Wojewoda, projektantka wnętrz. 

 

To na jaki materiał się zdecydujemy, zależy już tylko i wyłącznie od nas lub od projektanta, jeśli zdecydowaliśmy się na taką współpracę. Wybór odpowiednich materiałów jest bowiem uzależniony od tego jaki styl i charakter ma mieć konkretne wnętrze. Często spotkanym rozwiązaniem jest jednak wyróżnienie pewnej części ściany lub jednej ze ścian, tak by stanowiła element ozdobny lub optyczne łączenie jej z podłogą: - Modułowy sposób traktowania podłóg został przeniesiony na ściany i odwrotnie. Ten sam lub identycznie wyglądający materiał często można zastosować na podłodze i ścianie. Dzięki temu można osiągnąć ciekawy, oryginalny efekt, jednolitej powierzchni ścienno-podłogowej – dodaje Marta Wojewoda.

 

Czytaj również: Apartamenty urządzone w drewnie


Jak przekonuje projektantka, dekoracyjne projektowanie ścian cieszy się coraz większym zainteresowaniem, choć dla klientów bardzo istotna jest także łatwość wykonania: - Klienci stawiający na nowoczesność odpowiadając na trendy w modzie, chętnie wybierają panele ścienne. Ich łatwy i szybki montaż jest także zdecydowanym atutem. Dużą popularnością cieszą się również tapety, szczególnie te nowoczesne fototapety, które można samemu zaprojektować. Dlaczego panele ścienne?Zastosowanie paneli ściennych ma aspekt nie tylko estetyczny (tak jak to wygląda w przypadku farb czy tapet), ale również funkcjonalny. Połączenie tych dwóch elementów może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą całkowicie odświeżyć wygląd wnętrza, ale nie pałają entuzjazmem do długich i  często całkowicie przewracających do góry nogami codzienne życie prac remontowych. 

 

Walory dekoracyjne paneli ściennych znane się od dawna – szeroki wybór dostępnych na rynku rozwiązań pozwala na realizację właściwie każdej aranżacji przy ich pomocy. Bardzo popularne są panele z wyczuwalną w dotyku fakturą prawdziwego drewna. Ma to związek z dominującym od pewnego czasu trendem powrotu do naturalnej kolorystyki we wnętrzach. Nic nie wydaje się bardziej bliskie naturze, jak drewniane elementy wykończenia. Jednak montaż prawdziwego drewna na ściany w postaci boazerii jest dość kosztowny i skomplikowany. Rozwiązaniem tego problemu będą panele ścienne, które doskonale imitują drewno, a ponadto są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

 

Czytaj również: Sposób na wykończenie ścian pokrytych płytami drewnopochodnymi

 

Fot. KRONOPOL


- Panele ścienne to fantastyczne rozwiązanie ścienne. Oprócz różnorodności wzorów i modeli panele ścienne oferują również pełną opcję wykończenia. Poza walorem dekoracyjnym, który zwykle jest priorytetem, ważną kwestią jest również aspekt izolacyjny. Panele ścienne chronią nas i nasze wnętrza przed chłodem oraz hałasem – dodaje projektantka wnętrz. 

 

Panele ścienne montuje się szybko i łatwo, a co najważniejsze nie wymagają od nas cięższych prac remontowych, typu wyrównywanie ścian za pomocą gładzi gipsowych, które to czynności niestety zwykle wiążą się z bardzo dużym bałaganem. Łatwość montażu zdecydowanie może także skrócić czas remontu, co w obecnym „zabieganym” świecie zdaje się być bezcenne. Kolejną zaletą paneli ściennych jest możliwość ukrycia pod nimi nie tylko nierówności, ale i różnego rodzaju instalacji, co jest praktycznie niewykonalne w przypadku innego rodzaju wykończenia ścian. 

 

Czytaj również: Neutralne płytki do wnętrza

 

Na zakończenie tej części warto podkreślić także jeszcze jedną cechę paneli ściennych – ich łatwość do utrzymania w czystości i łatwość konserwacji. Panele dobrych producentów wystarczy przecierać wilgotną ściereczką, nie wymagają żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nowoczesne rozwiązania: panele ścienne ze strukturą 3DPodobnie jak cała branża wnętrzarska, producenci paneli muszą podążać za nowszymi trendami, dlatego wprowadzają szereg innowacji i rozwijają swoje dotychczasowe kolekcje. Za przykład może posłużyć Prestige Collection marki KRONOPOL, rozszerzona o interesujące trójwymiarowe struktury. 

 

Panele ścienne tej marki są lekkie i trwałe, co jest efektem wieloletniego dopracowywania produktów. Przeznaczone są głównie do wykańczania ścian, ale bez przeszkód mogą być także stosowane na suficie, gdzie mogą znacząco wpłynąć na izolację termiczną oraz akustyczną pomieszczenia. Panele ścienne wykonane są na bazie płyt LDF (są to płyty o nieco mniejszej gęstości niż płyty MDF, wykorzystywane często do konstrukcji mebli czy HDF, najczęściej spotykane jako baza dla laminowanych paneli podłogowych) i wykańczane dekoracyjną folią. Nowością w ofercie KRONOPOL są panele ścienne powleczone folią o strukturze 3D, która wzmacnia wrażenie autentyczności deski drewnianej – nie tylko wizualnie, ale i w dotyku. 

 

Fot. KRONOPOL


Panele ścienne marki KRONOPOL mogą być układane pionowo, poziomo, ukośnie lub w jodełkę. Odpowiedni projekt ułożenia oraz trójwymiarowa struktura sprawią, że panele będą bardzo trudne do odróżnienia od naturalnego drewna. Zachwycający efekt końcowy dodatkowo podkreśli zastosowanie listew wykończeniowych, które są spójne z wybranym wzorem panela. 

 

Czytaj również: Co warto wiedzieć o wykończeniach wnętrz?

 

Mimo iż mówi się, że od przybytku głowa nie boli, przy tak szerokim wyborze materiałów wykończeniowych na ściany, można jednak dostać jej zwrotów. Panele ścienne są rozwiązaniem idealnym dla osób, które lubią działać zdecydowanie, a jednocześnie nie przepadają za czasochłonnymi metodami i bardzo wymagającymi materiałami – panele potrafią bowiem niemal całkowicie zmienić charakter wnętrza bez konieczności przeprowadzania kłopotliwych prac remontowych, a przy tym są niezwykle łatwe w utrzymaniu. 

 

Źródło: Blue Ocean / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18080 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 828

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >