Połączenie umywalki i toalety w jedno urządzenie

Połączenie umywalki i toalety w jedno urządzenie

Washbasin+Watercloset (W+W) firmy Roca znalazło się wśród produktów prezentowanych podczas wystawy „re.produkt 3” zorganizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

 

 Eksponaty stworzone z myślą o zrównoważonym projektowaniu można podziwiać do 4 września przy ul. Świętojerskiej 5/7.

 

Celem wystawy jest przedstawienie przykładów rozwiązań zmierzających do tworzenia zrównoważonych, przyjaznych środowisku produktów. Przedmioty prezentowane na wystawie powstały z w oparciu o ideę 3R: re.duce, re.cycle i re.use. Zasada ta powinna być realizowana w różnych wymiarach: rządowym, edukacyjnym, technologicznym i finansowym.

 

Czytaj również: Ceramika sanitarna o ponadczasowym wzornictwie

 

W+W, połączenie umywalki i toalety w jedno urządzenie, zostało opracowane przez Innowation lab firmy Roca i zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów studia projektowego Battiston Architects. Produkt stanowi spójną koncepcję stylistyczno-ekologiczną.

 

 

Jedną z najważniejszych cech urządzenia jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody). Pozwala ona na redukcję jej poboru nawet do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry).

 

Zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość.

 

Czytaj również: Łazienka pokryta złotem

 

Washbasin+Watercloset po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 2009 na targach ISH we Frankfurcie. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości zyskał uznanie, czego dowodem jest nagroda Design Plus. W+W zdobyło również nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper - Gold Winner – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2009.

 

 

Wyróżnienia te przyznawane są produktom nowatorskim, które podkreślają znaczącą rolę producentów we wprowadzaniu innowacji w branży projektowania wnętrz. IWP docenił W+W prezentując je podczas wystawy „21 design stories. Studia przypadków” w 2010 roku.

 

Czytaj również: Czym charakteryzuje się nienaganna umywalka łazienkowa?

 

Wśród prezentowanych w tym roku produktów, na wystawie „re.produkt 3”, znalazły się także m.in.: rożki do lodów, żarówka, krzesło, zastawa czy opakowanie na buty. Pierwsza edycja wystawy „re.produkt 3” odbyła się w Poznaniu w 2009 roku, druga była częścią Gdynia Design Days 2010. Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia jest Fundacja SPOT, a kuratorem i projektantem młode polskie studio KNOCKOUTDESIGN. Każdą z poprzednich edycji odwiedziło ok. 10 000 osób.

Źródło: Solski / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Przeprowadzka - Kraków Liczba postów: 16 Grupa: Porady i op... Czy możecie mi polecić jakąś sprawdzoną firmę od przeprowadzek? https://wiadomosci.eltro .pl
  • Fototapety na ścianach Liczba postów: 177 Grupa: Ciekawe pom... Czy wiecie w jaki sposób powiększyć przestrzeń w Waszych wnętrzach? W trakcie remontu w moim domu szukałem w internecie inspiracji do aranżacji moich wnętrz i z...
  • Kuchnia na wymiar Liczba postów: 218 Grupa: Wnętrza Moim zdaniem Fabryka Mebli Layman https://layman.pl/pl/ ma bardzo fajne propozycje jeśli chodzi o meble modułowe do kuchni, że nie ma potrzeby zamawiania na wym...
  • Pies w domu - pamiętajmy o tym przed projektowanie... Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Pamiętajcie, że jak macie zwierzaki to będą rysować powierzchnie pazurkami. Ja np lubię zostawiać resztki płyty MPB po innych realizacjach i wzmacniać niektóre....
  • kamień dekoracyjny na ścianie Liczba postów: 28 Grupa: Porady i op... Jeżeli chodzi o kamienie dekoracyjne serdecznie polecam stronę https://kamieniarstwojanik.pl/kamieniars two_budowlane/. Świetnie wykonane kamienne wyroby

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >