Rodzaje części do kruszarek i ich zastosowanie

Rodzaje części do kruszarek i ich zastosowanie

Kruszarki przeznaczone są do rozbijania, kruszenia, dużych fragmentów materiałów na mniejsze części. W ten sposób zamieniają je na kruszywo, żwir lub nawet pył potrzebne w procesie np. budowy dróg. Wykorzystuje się je w kopalniach odkrywkowych, przy wyrobie kruszyw i recyklingu materiałów budowlanych. Trzeba jednak wiedzieć, że poszczególne ich części zużywają się i wówczas konieczna jest ich wymiana na nowe.

 

Części zamienne do kruszarek - poznaj ich najważniejsze rodzaje ⇨ Jakie jest ich zastosowanie? Jak wybrać najlepsze? Dlaczego ta wiedza jest ważna? ⇨ Czytaj!

 

Rodzaje części do kruszarek

Wśród wielu różnych części do kruszarek najczęściej wymianie podlegają płyty boczne, listwy udarowe, płyty udarowe, płyty rozporowe, wały główne, szczęki stałe i ruchome, młotki, kliny i łożyska. Są to więc różnego rodzaju elementy ścierne (np. młotki, listwy udarowe czy szczęki), które z czasem zużywają się przestając prawidłowo spełniać swoje zadania.

 

Części Do Kruszarek - Rodzaje I Zastosowanie

 

Czytaj również: Karlik - osprzęt elektroinstalacyjny dostosowany do Twojego wnętrza

 

Oczywiście budowa kruszarek udarowych i kruszarek szczękowych różnią się od siebie, a więc inne części ich mechanizmów ulegają zużyciu - w przypadku kruszarek szczękowych będą to szczęki, kliny, płyty rozporowe, wały, łożyska i listwy, a w przypadku kruszarek udarowych najczęściej listwy udarowe, młotki i okładziny boczne.

 

Jakie jest zastosowanie różnych części do kruszarek?

Części zamiennych używa się by zastąpić nimi te, które uległy zużyciu lub awarii i zrobić to natychmiast po stwierdzeniu usterki - początkowo niewielkie uszkodzenie lub zużycie może pociągnąć za sobą kolejne, już poważniejsze, lub negatywnie wpłynąć na wydajność i efektywność pracy kruszarki.

 

Należy pamiętać, że do każdego modelu kruszarki dostępne są specjalnie dla niego zaprojektowane części zamienne. Dlatego też należy zawsze bardzo precyzyjnie określić model kruszarki przed zamówieniem części - inna, przeznaczona do innego modelu maszyny, nie będzie działała prawidłowo lub w ogóle nie da się zainstalować.

 

Części Do Kruszarek - Rodzaje I Zastosowanie

 

Jak często należy wymieniać części do kruszarek?

Nie ma jednej prostej i oczywistej odpowiedzi na to pytanie. Sprawa jest oczywista, gdy część ulegnie awarii - wówczas należy wymienić ją niezwłocznie. Jeśli natomiast kruszarka działa poprawnie, to należy poddawać ją okresowym przeglądom technicznym, w czasie których można wykryć ewentualne ślady zużycia części.

 

Skąd wziąć części zamienne kruszarek?

Części zamiennych do kruszarek udarowych, przesiewaczy oraz kruszarek szczękowych jest na rynku sporo, ale zawsze warto stawiać na jakość i wybierać produkty odlewane - to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie części niezwykle trwałych, o wydłużonej żywotności, wydajnych, odpornych na ścieranie oraz innego rodzaju obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki ich stosowaniu można mieć pewność, że kruszarki będą poprawnie działały przez długi czas od wymiany, co znacznie poprawi komfort pracy i jej dochodowość.

 

Podsumowanie

Produkowane metodą odlewania części do kruszarek pozwalają na wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy maszyny i uniknięcie niepotrzebnych, kosztownych przestojów. Dlatego też nie warto oszczędzać na ich zakupie.

 

Czytaj również: Na co zwrócić uwagę kupując wózek do kompletacji zamówień? Zobacz!

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Ogrzewanie podłogowe Liczba postów: 11 Grupa: Firmy budow... Aktualnie do ogrzewania korzystam z pelletu https://tjmobile.pl/produkt/paleta-z-pel letem-lets-certyfikat-a1-en-plus-6mm/ Który super mi się sprawdza. W domu je...
  • Planujemy budowę domu pasywnego - krok po kroku Liczba postów: 8 Grupa: Budowa i re... W przypadku planowania budowy domu pasywanego zastanowiłbym się na wyborem betonu komórkowego termalica.pl/beton-komorkowy/ jako materiału budowlanego. Osobiś...
  • Wkrętaki najbardziej popularne narzędzia ręczne Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Warto pomyśleć też o kluczach dynamometrycznych https://dynamometryczne.pl/ Są bardzo przydatne zwłaszcza przy pracach serwisowych czy warsztatowych.
  • prace na wysokości Liczba postów: 45 Grupa: Firmy budow... Jeżeli szukacie firmy, która zajmuje się pracami na wysokościach, to osobiście mogę Wam polecić ofertę firmy, z której usług sam niejednokrotnie korzystałem - h...
  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 321 Grupa: Budowa i re... Akurat tak się składa, że w kwestii wyboru dobrej i solidnej bramy garażowej możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zobaczcie na Hemos.pl w razie pytań je...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18325 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 57

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >