Tanie paleciaki - jak je wybrać? Gdzie je kupić?

Tanie paleciaki - jak je wybrać? Gdzie je kupić?

Paleciaki to bardzo wygodne i łatwe w użyciu urządzenia, które usprawniają transport wewnętrzny, a jednocześnie nie wymagają wielu formalności związanych z zakupem, rejestracją czy serwisowaniem. Chcesz wiedzieć, gdzie kupić niedrogie paleciaki? Dowiesz się tego w naszym artykule! Czytaj dalej

 

Popularne paleciaki to po prostu inne określenie na wózki paletowe, które są w zastosowaniu na rynku od wielu, wielu lat. Jak zapewne już wiecie, paleciaki dzieli się na urządzenia bez napędu - czyli wózki ręczne i te, które napęd posiadają, czyli wózki elektryczne.


Wśród wózków paletowych elektrycznych wyróżnić można dodatkowo:

 • wózek paletowy elektryczny z rozkładanym podestem dla operatora,

 • wózek paletowy elektryczny z miejscem dla operatora,

 • elektryczny wózek paletowy masztowy.

 

Tanie paleciaki - jak je wybrać? Gdzie je kupić?

 

Czytaj również: Strój roboczy równie ważny jak narzędzia do pracy. Wygląd pracownika wizytówką firmy

 

Co ciekawe, nie produkuje się wcale wózków paletowych z napędem spalinowym.


Dlaczego paleciaki to dobry wybór?

Wózki paletowe są niezwykle popularne ze względu na ich dużą uniwersalność, bardzo łatwą obsługę i niską cenę.


Ponadto, warto wspomnieć o tym, iż urządzenia te są wyjątkowo tanie w eksploatacji. Natomiast cała konstrukcja wózków paletowych jest na tyle prosta i nieskomplikowana, że nawet w przypadku napraw czy wymiany części - koszty tego typu operacji są niewielkie.


Wózki paletowe, co prawda nie posiadają takich możliwości unoszenia jak wózki widłowe, jednak z powodzeniem radzą sobie:

 • z transportem poziomym i magazynowym,

 • z dowożeniem podzespołów, części, zamówień w różnego typu przedsiębiorstwach,

 • z obsługą palet z towarami w sklepach oraz marketach, gdzie występuje niskie składowanie,

 • pobieraniem ładunków (zamówień) bezpośrednio z wnętrza ciężarówek i także działaniem w drugą stronę - czyi załadunkiem palet do dalszej wysyłki,

 • z pracami porządkowymi.

 

Istnieją również paleciaki, którym widły można stosować jako stół roboczy w magazynie.


Tanie paleciaki - jak je wybrać? Gdzie je kupić?


Czym kierować się podczas zakupu wózka paletowego?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć przed zakupem wózka paletowego, jest to, jaki będzie to rodzaj urządzenia: z napędem czy bez. Następnie konieczny będzie wybór marki urządzenia i zadecydowanie, czy ma to być urządzenie nowe czy używane.


Ostatnia kwestia w sporej mierze zależy od sytuacji finansowej firmy oraz tego, jakim budżetem dysponuje. Wózki paletowe nie należą do najdroższych urządzeń, jeśli jednak Twoje przedsiębiorstwo liczy się z każdym groszem, może lepszą decyzją będzie wybór sprzętów używanych.


Tak samo w przypadku, gdy paleciak ma być eksploatowany bardzo intensywnie. Na składach budowlanych czy ogrodniczych lepiej wybrać tanie paleciaki używane.


Na co zwrócić uwagę kupując używane paleciaki?

O ile wybór nowych urządzeń jest stosunkowo prosty, o tyle w przypadku używanych wózków paletowych należy wziąć pod uwagę kilka najbardziej istotnych czynników. Należą do nich:

 • rok produkcji

 • stan techniczny

 • typ urządzenia.

Ponadto warto sprawdzić, czy wózek paletowy elektryczny nie ma żadnych problemów z poborem mocy, ładowaniem i czy jego akumulator nie wymaga wymiany lub regeneracji.

 

Gdzie można kupić paleciaki w niskich cenach?

Bez względu na to, czy wybierasz wózek paletowy nowy czy używany. Ważne, aby był on dostosowany do potrzeb Twojej firmy, posiadał odpowiedni udźwig i cenę, na którą możesz sobie pozwolić.


Szukając paleciaków w niskich cenach w Internecie, znaleźć można wiele różnorodnych ogłoszeń, które przyciągają swoją atrakcyjnością, głównie za pomocą niskiej ceny. Warto jednak być ostrożnym i wybierać wózki paletowe ze sprawdzonych ofert, najlepiej rekomendowanych firm, które są już od jakiegoś czasu na rynku. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemności związanych z nieprawidłowo przeprowadzoną transakcją czy odkryciem złego stanu technicznego urządzenia dopiero po jego zakupie.

 

Tanie paleciaki - jak je wybrać? Gdzie je kupić?

 

Czytaj również: Jakich sprzętów nie może zabraknąć w domowym warsztacie?

 

Składy wózków widłowych oraz ich producenci i dealerzy w swojej ofercie posiadają nowe i używane wózki widłowe oraz paletowe, które przed sprzedażą są dokładnie kontrolowane, sprawdzane, a gdy zachodzi taka konieczność - również odnawiane. Jednym z takich składów nowych i używanych pojazdów jest  firma Lemarpol Wózki Widłowe, która w swojej ofercie posiada:


 

A także szeroki wybór wózków widłowych nowych i używanych.


Tani wózek paletowy - to może się przydać!

Nie czekaj dłużej i weź sprawy w swoje ręce wybierając jeden z łatwo dostępnych i tanich paleciaków ręcznych czy używanych. Ułatwią one codzienną pracę, skutecznie wspomagając transport poziomy oraz rozładunek i załadunek towarów. Nie potrzebują uprawnień czy rejestrowania po zakupie, dzięki czemu można korzystać z nich bez obaw o nadmierną liczbę formalności.


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17769 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >